Lovci pokladů (1999) (seriál)

Taký priemer. Len ma prekvapila skutočnosť, že Cidney Fox dokázala tak špičkovo ovládať bojové umenia ale to ostatné bola celkom slušná zábava.

Počátek (2010)

Dve slová - Excelent Movie. Na Inception som sa veľmi tešil a film nielenže naplnil moje očakávania ale ich aj prevýšil. Ale nebol by to Christopher Nolan aby na diváka nevytasil v tom najnapínavejšom ďalšie Eso z rukáva, ktoré v podstate bolo len predohrou na ešte vymakanejšie finále až vyjdete s kina čiastočne ohúrený, čiastočne nadšený ale rozhodne presvedčený o kvalitnom filmovom zážitku aký sa len tak nevidí a možno vás aj trošku potrápia mozgové závity. Ono v podstate Inception nie je až taký zložitý film ako Memento alebo The Dark Knight, kde divák netušil čo bude nasledovať ďalej. Tu naopak, po zložitejšom Prológu prichádza počas celého filmu pomalé objasnenie ako aj celá zápletka, ktorá je divákovi od polovice viac menej jasná. Čo však film robí nevídaným je to neuveriteľné mrazivé tempo s viacerými zložkami, ktoré sa majstrovsky prelínajú a zahlcujú vaše mozgové závity viac ako by ste čakali. Tí čo videli trailer si určite povedali "Wow, tie efekty určite stoja za to!" A áno, rozhodne stoja za to, hoci v traileri ste mali možnosť vidieť v podstate vśetky akčné scény, ktoré v tom filme vlastne sú. Pre milovníkov akčných filmov to zrejme bude trošku šok, ak ste čakali nejaké vybrúsené akcie typu Keanu Reeves ala Matrix tak vás musím sklamať (resp. sú tam ale nie do takej miery. U Christophera Nolana totiž neznamená "Čo" ale "Prečo". Každá scéna, či už tá akčná ale aj tá komorná má svoje jasné opodstatnenie a povyšuje film do stavu absolútnej dokonalosti. Zrejme sa už budem opakovať ale aj pre mňa je toto jasný film roka. Pre fanúšikov Christophera Nolana jednoznačne povinnosť, pre ostatných rovnako výborná záležitosť a pri tej Hollywoodskej tvorbe aj veľmi vzácna. Pre mňa osobne jedno z najlepších sci-fi aké som kedy videl.

Pokoj 1408 (2007)

Celý film som sledoval ako obarený. Je až zarážajúce ako si tento úžasný a výbornou atmosférou nabitý hororový thriller vystačí len s pár postavami, vlastne skoro len s jednou. John Cusack ako spisovateľ Mike Eslin vyhľadáva rôzne miesta opradené nadprirodzenými úkazmi, kvôli inšpirácií pre jeho nové knihy. Keď však narazí na jeden hotel, kde sa nachádza izba s označením 1408 v ktorej nikto nevydržal dlhšie ako hodinu a došlo v nej k mnohým úmrtiam, príde mu to ako dokonalá senzácia. Zvlášť keď sa mu to snaží vyhovoriť riadiťeľ hotela, ktorého stvárnil Samuel L.Jackson, čo je opäť v tomto filme skvelá voľba.Nikdy by ma nenapadlo, že na vybudovanie tak úžasnej atmosféry a napätia stačí len jedna hotelová izba s jej návštevníkom ale ono to funguje lepšie ako hodinky s vodotriskom (a že by ich každý chcel:)). Hlavne ľakačky ma nenechali vydýchnuť, celý film je zameraný hlavne na ľakačky ale je zaujímavé, že v tomto filme nie sú také predvídateľné ako v mnohých teen vyvraždovačkách. Rovnako ako aj vizuálne efekty, kamera, strih robia z filmu fakt mrazivý zážitok. Mať osem rokov tak sa asi ...... od strachu, ale rozhodne je fajn vidieť v dnešnej dobe horor, ktorý čerpá len z atmosféry a nie z gore scén. Pre mňa osobne lepší film ako Kruh, Amitiville a pod...

Dobrý synek (1993)

No, myslel som si, že Kevin McCulister je taký malý diablik, v tom dobrom slova zmysle samozrejme ale keď som potom uvidel tento film môj názor sa zmenil. Kevin McCulister sa môže ísť schovať, tento malý "nezbedník" je iná liga. Macaulay Culkin už aj v Home alone pôsobil, že je to taký malý darebák ale v tomto filme jeho úloha nabrala nový rozmer, z výmyselníka Kevina tu naraz máme na povrchu milého, sympatického ale o to viac väčšieho bastarda s výrazom desaťročného nevinného chlapca, ktorý nemá problém spôsobiť dopravnú nehodu, ohrozovať ľudí na životoch alebo zavraždiť nielen svojho súrodenca ale aj vlastnú matku. Tento film ma vlastne zakaždým nenechá vydýchnuť, lebo v Macaulay Culkinovi je niečo diabolské, vlastne jeho herecký prejav je v tomto filme zatiaľ asi najlepší aké som kedy uňho videl, Elijah Wood rovnako ako aj Frodo pôsobí nevinne a zraniteľne a tvorí dokonalý protipól jeho bratranca. Je to kvalitný thriller s niekoľkými mrazivými scénami, ktoré diváka pribijú do sedačky a rozhodne by som ho nedoporučil vidieť divákom pod dvanásť rokov, už len z princípu.

Halloween: H20 (1998)

Výborné herecké obsadenie, réžia a prostredie ma pri sledovaní filmu pribili do sedačky. Možno je to zo začiatku trochu zdĺhavejšie ale keď to vypukne tak to stojí za to. A Jamie Lee Curtis (hoci by som ju za učiteľku teda nechcel) má na tom asi najväčšiu zásluhu, najviac ma pohltila scéna v ktorej sa postaví zoči voči Michaelovi Myersovi. Pre mňa najlepší Halloween z celej série a teraz ma už aj mrzí, že nakrútili pokračovanie (Zmŕtvychvstanie).

Wacky Races (1968) (seriál)

Dokonalý animák, ktorý nejde nemilovať. Chodilo to na Cartoon Network a stálo to za to. Najviac som vždy fandil Dickovi Dastardlymu a z jeho podvodov by sa mohlo učiť mnoho nových závodníkov. A ten jeho psíček menom Muttley a jeho škodoradostný smiech sa mi páčil z celého seriálu asi najviac:D

Den matek (1980)

Niečo strašné, žiadné Béčko, rovno Céčko s veľkým C.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

"Veríte v Boha?! "Nie, veď nikto ho nikdy nevidel." Skvelé, zábavné, originálne a výbornými hláśkami nadupaná komédia o netypickom hlavnom hrdinovi alkoholikovi (bol vôbec v nejakej scéne triezvy?:)), ktorý zdelil obrovský majetok. Pre mňa jedna z najlepších českých komédií:)))

Darkman (1990)

Tento film som si v stánku kúpil kvôli dvom aspektom. Ten prvý je bezpochyby Liam Neeson, ten druhý Sam Raimi. Celkovo by som to zhodnotil ako priemerný snímok, ktorý síce neohúri ale skvelo zabaví.

Daredevil (2003)

Priznám sa, postava ako je Daredevil ma moc nechytila. Vlastne skoro vôbec. Aj keď film sa mi docela aj páčil, hlavne vývoj postavy, kde príde divákovi malého Matta naozaj ľúto. Ben Affleck sa mi v tej úlohe páčil rovnako aj Michael Clarke Duncan ako šéf zločineckého podsvetia Kingpin. Keď sa však na scéne zjaví Collin Farrell aka Bullseye až vtedy film dostal tie pravé grády, akčné scény (hlavne s ním) stáli za to a nesmie chýbať ani ženská hrdinka, v tomto prípade je to Electra (Jennifer Gardner).