Acapulco HEAT (1993) (seriál)

Skĺbenie Pobrežnej hliadky a Profesionálov z CI5 ale celkom zábavná oddychovka, rozhodne radšej uvidím v telke toto, ako tie príšerné mexické vtákoviny.

District 9 (2009)

Tak takto vybrúsené, premyslené a do detailu vypiplané sci-fi som už dlho nevidel. Odhliadnuc od toho, že dnes je to už o niečom inom ako kedysi je až neuveriteľné ako si District 9 udržiava dokonalú atmosféru reality nakrútenú dokumentárnym štýlom a zároveň jedinečnú originalitu akú tento film bezpochyby má. Prvá polovica filmu je skôr dokumentárne sci-fi a v tej druhej sa to postupne mení na akčnú jazdu, čo je síce neuveriteľné, takýto štýl akým Neil Blomkamp sfilmoval tento snímok tu ešte nebol a celkovo tento film patrí medzi najlepšie sci-fi aké som kedy videl a rozhodne aj poslednej doby. Je až neuveriteľné ako za taký nízky (na naše pomery mimoradne drahý ale USA je iná liga) rozpočet film obsahuje prekvapivo výborné a vymakané vizuálne efekty, na ten rozpočet je to rovnaký zázrak ako u filmu Avatar. Už Avatar vlastne ukázal akí sú ľudia bezohľadní voči inej rase, poprípade ostatným bytostiam za účelom dosiahnutia zisku ale v tomto filme sú z nich absolútne svine. Celkovo sa mi film nesmierne páčil a ten otvorený koniec síce nebol taký ako by som očakával, ale načrtol pokračovanie a bol by som veľmi rád, keby nakrútili dvojku.

Draculův švagr (1996) (seriál)

Hororový seriál z produkcie TV Nova, ktorý na pomery a rozpočet nemohol dopadnúť lepšie, výborné:)

Piráti (1999) (seriál)

Nie som nijaký fanúšik historických filmov v televíznom spracovaní a ani tá talianska kinematografia ma extra neláka ale tento film sa mi páčil. Samozrejme odhliadnuc od výpravy, trikov a hereckých výkonov, ktoré su mimochodom presvedčivé všetko zachraňuje zaujímavý scenár s mnohými dejovými zvratmi. Začína to klasicky, dvaja bratia Ipolito a Ferante sa zamilujú do tej istej ženy. Problém je však v tom, že ich rodiny sa od nepamäti nenávidia. Osud však všetko zmení, ich láska zomiera (aspoň to tak vyzerá) a z jedného sa stáva obávaný pirát, z druhého jeho úhlavný nepriateľ. Nicholas Rogers mi na hlavného hrdinu perfektne sadol (určite lepšie ako temný mág Tarabas) ale celkovo majú Piráti tú úžasnú atmosféru a skvelé rozprávanie, ktoré si vás získa (na televízny seriál je to viac ako slušné), vývoj postáv, výbornú hudbu a zvyčajne naivnú romantiku ako z mexickej telenovely. Možno by som išiel s hodnotením aj nižšie (a oprávnene) ale je to viac menej nostalgia a zakaždým keď to beží v telke si to rád pozriem. A koniec koncov, psychopatická Lívia s výzorom ala Two-Face, nemá chyby takže je rozhodne na čo sa dívať.

Predátoři (2010)

Sú filmy ako napr. Predátor, Aliens, Indiana Jones, Krstný otec..., ktoré boli v ich časoch prelomové a v dnešnej dobe na ne nazeráme ako na kultové záležitosti. Nielen preto, že sú vo svojom žánre absolútnou špičkou ale aj preto, lebo čím dlhšie tie filmy existujú, tým sú pre nás vzácnejšie. Potom tu máme novodobé filmy, ktoré vznikli v súčastnosti takže aj keď sú po stránke CGI efektov ďaleko vpredu, nie sú pre mnohých ani zďaleka také skvelé a pútavé, lebo ako sa vraví "Originál je len jeden". Presne tohoto sa držia aj Predators. Nesnažia sa ísť iným smerom, ani do takej hĺbky aby sa odklonili výrazne od pôvodného deja (oba Aliens vs Predator), práve naopak. Prvý film sa stal jasným kultom a Predators sú niečo medzi novodobým akčným sci-fi s vybrúsenými efektami a tou klasickou oldchoolovu akčnou jazdou, ktorú sme si obľúbili. Najdôležitejšiu úlohu na tom zohráva samozrejme príbeh a je podaný naozaj výborne. Antal sa s ničím nemaže, od úvodnej scény ste priamo zasadený do deja, žiadne vysvetľovačky, nič, všetko potrebné sa divák dozvedá počas celého filmu (čo je podľa mňa rovnako výborne vygradovaný dej, ako toho bolo u prvého Predátora). Keďže prvý Predátor ponúkal prekvapenie v podobe neznámeho zla, ktoré zabíja elitnú jednotku, Predators si tento svoj klasický príbeh dopĺňa nečakanými zvratmi a rozmanitosťou (u jednej postavy v závere filmu som takýto charakter nečakal). Pre fanúšikov toho bolo však prichystané oveľa viac (nikdy som sa za veľkého fandu Predátora nepovažoval) ale tie odkazy na pôvodný film sú tam naozaj cítiť, hlavne záver filmu (Brody vs. Predátor) ale aj pripomenutie jednotky z pôvodného filmu. Prekvapivé je síce aj to, že toto je prvý film s Predátorom, ktorý sa neodohráva na Zemi, ale na inej planéte, čo ma opäť potešilo. A tu sa dostávame k výprave. Džungľa je jednoducho perfektná, parádne prepracovaná, rovnako aj štvornohí Predátorskí miláčikovia a ich design sa mi páčil, akčné scény nemali chyby (scéna s pascami, záverečný súboj ale vlastne všetky), vizuálne efekty na ten rozpočet priam excelentné, celkovo nemám prakticky tomu filmu čo vytknúť. Keby som však zhodnotil Predators a prvého Predátora tak podľa mňa (a nikdy by som neveril, že toto napíšem) majú lepší príbeh, rovnakú skvelú atmosféru, viac gore scén a lepšie finále ako bolo v pôvodnom filme (sry Arnie nemaj mi to za zlé). Nikdy nepochopím fanúšikov pôvodného filmu, ktorým sa tento film nepáčil, pre mňa osobne je toto najlepší Predátorský film aký som kedy videl (zásluhu na tom má zrejme aj záver filmu, ktorý je presne taký istý ako jeho začiatok, len z iného uhla pohľadu). Veľmi by som si prial druhý diel a bolo by fajn, keby sme sa konečne dozvedeli aj niečo viac o Predátoroch, keďže v podstate v žiadnom filme nebolo o ich pôvode takmer nič.

Nebezpečné hry (1998)

Celkom kvalitný erotický thriller, rozhodne lepší ako nasledujúce časti.

Expendables: Postradatelní (2010)

Wow! Páni to teda bola jazda! Predstavte si akčný film v ktorom uvidíte tie najznámejšie akčné stars ako sú napríklad Sylvester Stallone, Jason Statham, Mickey Rourke, Let Li, Dolph Lungren, Bruce Willis alebo Arnold Schwarzenegger s ešte hutnejším príbehom a pod režijnou taktovkou Sylvestera Stalloneho a dostanete šťavnatejšie sústo ako boli oba Transformers od Michaela Baya dohromady. Príbeh o partií žlodnierov, ktorí nemajú problém zobrať hocijaký kšeft, žiadna misia nie je nemožná. Už od úvodnej scény som bol nadšený ako malý chlapec, príbeh síce jednoduchý rovnako ako v prípade Ramba 4, brutalita tiež namieste ale poteší aj vývoj niektorých charakterov postáv. Rovnako všadeprítomný humor je veľkým plusom, najmä medzi Barney Rossom (Stallone) a Lee Christmasom (Statham), ktorý má fakt geniálne meno, rovnako aj hlášky "Are you nervous?" rozhodne potešia. Čo sa týka akčných scén, jedným slovom excelentné, niekde mi vadil príliš rýchly strih ale nejde o nič hrozné a po chvíli sa v tom chaose dá zorientovať. Pre mňa je ale aj tak najlepšia akčná scéna pri odlete z ostrova Valena, ten "Nálet smrti" fakt nemal chyby. Takisto ako v prípade Ramba 4 aj tu nesmie chýbať napínavé a drsné finále a približne rovnaká stopáž. Verdikt: Ak milujete akčný žáner, tak toto je jasná voľba, skvelý herci, hudba, akcia, Eric Roberts v úlohe záporáka, super. Čo sa týka soundtracku tak "Diamond eyes" vedú na plnej čiare.

Batman vs. Red Hood (2010)

Výborný a akciou i strhujúcim príbehom nabitý komiksový animák, ktorý ma potešil viac ako som čakal a ktorý mi veľmi pripomína film Batman a fantóm. Nielen po výtvarnej stránke, ktorá je dosť podobná tomu seriálu z r. 1992 ale aj celkovým spracovaním, osudovou premenou jednej zásadnej postavy (podobne ako Fantóm), kde nechýbajú okrem samotného Batmana ani postavy ako sú Black mask, Riddler, Ras Al Ghul, Nightwing, Batmanov v poradí druhý Robin Jason Todd a nesmie chýbať ani Joker, ktorý zásadne ovplyvný dej celého filmu (podobne ako vo filme Batman a fantóm). Rovnako sa tu objavuje nový (anti)hrdina Red Hood, ktorý má s Batmanom spoločné takmer všetko okrem jeho morálnych zásad. Rovnako akčné scény sa mi páčili, hlavne súboj s nájomnými zabijakmi bol perfektný ale vlastne celý film. Pre fanúšika Batmana jasný vrchol, ktorý je dokonca lepší a vymakanejší (aj keď len o trochu) ako Batman a fantóm.