Souboj Titánů (1981)

Pre mňa silná nostalgia z detstva, ktorá po toľkých rokoch nestráca nič na svojej kráse počnúc hereckými výkonmi alebo dnes už nezabudnuteľnými vizuálnymi efektami (tá Medúza jednoducho nemá chybu) a keď uvidíte remake, až potom oceníte aké je toto dielo úžasné a veľkolepé.

Halloween II (2009)

O triedu slabšie ako jednotka. Dosť zamrzia aj tie sny, poprípade predstavy Michaela Myersa, samozrejme gore scény nechýbajú ale páči sa mi (opäť) novátorský prístup Roba Zombieho, ktorý je spomedzi dnešných hororov najzaujímavejší.

Halloween (2007)

Rob Zombie miluje Béčkové filmy. A ja mám taký pocit, že bolo správne aby sa ujal ich nakrúcania lebo je vidno, že k danému materiálu pristupuje s úctou a rešpektom. Halloween je klasickým remakeom Carpenterovho Halloweenu a môj názor je taký, že hoci nie je až taký vybrúsený ako jeho predchodca, je to kvalitný remake (oproti nemu je remake Piatku 13-teho jasný odpad). Príbeh popisuje zrod vraždiacej ikony Michaela Myersa, ktorý v detstve na smrť dobodal svoju staršiu sestru a bol odvezený neskôr do psychiatrickej liečebne, kde sa ním zaoberal Dr.Loomis. A ďalej to už pozná snáď každý... V Zombieho prevedení sa však film posúva na vyššiu métu, tých obetí tam je podstatne viac, hlavne počas Michaelovho detstva, samozrejme nechýbajú ani krv a pár nechutností. K príbehu by som mohol povedať toľko, že prvá polovica je príbeh Michaela Myersa a jeho návrat do rodného Haddonfieldu, tá druha je čisto vyvražďovačka aj keď je tam aj pár skvelých momentov. Osobne si myslím, že tento film je skvelým remakemom, ktorý rozhodne neurazí fanúšika žánru, hoci to už nie je oslavovaný John Carpenter.

Halloween: Zmrtvýchvstání (2002)

No tak z Michaela Myersa sa nám v tomto filme stáva celebrita. A vskutku mu to celkom pristane, navyše, keď vraždí tak efektívne a s chuťou, že diváci za monitormi nedokážu odtrhnúť oči. Nechápem to nízke hodnotenie, je to Béčko ale docela napínavé, krvavé, depresívne a nie nudné, aspoň ja som ani na chvíľu nepomyslel na nudu a oproti tým klasickým Halloweenom mi to nepríde až také hrozné...

Halloween II (1981)

Rovnako dobrý ako jeho predchodca. Trošku zamrzí, že úvodnej témy je tam trošku menej ako v jednotke ale stále slušný a napínavý film, vo svojej dobe naprostý vrchol. Hoci dnes už ten film nie je ani desivý, je to klasika a to režijne aj scenáristicky perfektne zvládnutá, oproti iným vyvražďovačkám absolútny vrchol.

Halloween (1978)

Kvalitka. Vlastne toto je jedna z mála vyvraždovačiek (ak nie vôbec prvá), ktorá čerpá len z atmosféry filmu a nie z gore scén. Úvodná scéna, kde je kamera úchvatná a skvelo použitá ma nadmieru dostala, rovnako bezchybná atmosféra a geniálna hudba nemajú chybu. John Carpenter týmto filmom odštartoval hororovú mániu ako nikto predtým. Na dnešnú dobu klasika, na rok 1978 dokonalý napínak a skvelý horor.

Loď duchů (2002)

Taký priemer. Efekty dosť dobré, hlavne úvodná krvavá scéna je mrazivá a skvelo prekvapivá, to ostatné je už potom čisto priemerný príbeh s celkom zaujímavým rozuzlením.

Jason X (2001)

Tak oproti tomuto je aj nový remake Piatok 13-teho geniálnou vyvraždovačkou. Čo to má znamenať? Keď už nie je nijaký námet o Jasonovi tak ho jednoducho vyšleme do vesmíru, veď ono to vlastne nejako dopadne. A dopadlo, Jason na konci umrel. Alebo nie? Keďže je to tak premárnený film nemá zmysel sa nad tým ani zamýšľať, Jason patrí na zem a nie do raketoplánu a takýto osud by mu určite neprial ani sám Freddy Krueger.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Knihu som čítal. A je mi jasné, že na jej hrúbku sa všetko nedalo zfilmovať ale aj napriek tomu film obsahuje značnú dávku napätia, nový vývoj udalostí (pre tých, ktorí knihu nečítali), výbornú záporačku, Dolores Umbridge jednoducho musíte nenávidieť, strhujúci príbeh a parádne akčné finále aké sa vo filmoch o HP nikdy neobjavilo (apoň nie do takej miery). Pre mňa (zatiaľ) najlepší filmový Harry Potter.