Je to i můj život (2009)

Dobří herci, zajímavý začátek ("vypěstování děcka na náhradní díly"), ale ten konec... z nějakého důvodu se mi to nelíbilo. Akorát scéna na pláži byla skvělá!

Nic nás nerozdělí (2012)

Dávám 5 hvězd, protože jsem ještě nikdy u žádného filmu tolik nebulela... (zvlášť v první polovině)

Sněhurka: Jiný příběh (2012)

Asi nejlepší verze Sněhurky, na jakou jsem zatím narazila. Opravdu úžasný film.

Protivný sprostý holky (2004)

Naprosto perfektní film. Opravdu skvělé. Jistě, není to superchytré nebo tak, ale rozhodně je to nejvtipnější "teen romantická komedie", jakou jsem kdy viděla.

Zpátky do školy (2009) (seriál)

Několikrát jsem to zkusila, ale ani jednou to prostě nešlo. Postavy strašné, humor... chybí. Byla to nuda na entou. Asi jsem divná, ale tenhle rádoby humor (který IMHO používá v poslední době i HIMYM) mi přijde dost trapný a nevtipný... EDIT: tak jsem tomu dala druhou šanci. 1. série byla OK (tak na 3*), druhá byla o dost lepší (na 4*), ale ta třetí... ta to posouvá na úplně nový level! Naprosto perfektní!

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Naprosto perfektní film. Jackson se předvedl. Bohužel byl na mě moc krátký, klidně bych tam ještě hoďku nebo dvě přidala (uvidíme, jak bude vypadat pokračování). Kdybych měla film shrnout do jedné věty, tak by to bylo: "Není to nejlepší film, co jsem kdy viděla, ale rozhodně je to nejlepší adaptace!" Dlouhý prolog o historii trpaslíků z Osamělé hory byl nádherný. Město opravdu překrásné, a lze lehce uvěřit, že tam vykovali ty nejlepší (neelfské) zbraně a zbroje. To, že drak nebyl vlastně vůbec vidět, byl geniální nápad. A ještě geniálnější bylo dát tam toho papírového létajícího draka. Začátek se starým Bilbem a Frodem byl moc krásný. Především, když se to vlastně odehrává jen pár minut před začátkem děje v Pánovi prstenů. Je neuvěřitelné, jak ten čas plyne rychle. Scénka "Dobré jitro" byla naprosto totožná s knihou a musím říct, že je to jedna z mých nejoblíbenějších scén (v knize a nyní i ve filmu). Konečně ukázali, že lze natočit (alespoň část) adaptaci "slovo od slova" a přesto to bude dávat smysl a bude to stále dobré. Celá scéna u Bilba byla jednoduše perfektní. Gandalf, který se (opět) praštil o lustr, příchod trpaslíků i jejich "uklízecí píseň". Když došel Thorin, zvážněli trpaslíci i celá scéna. Povedlo se jim tam dostat i to Bilbovo "omdleníčko", což chválím. Mapa, klíč, smutná píseň... nemám co vytknout. Děkuju PJ za trpaslíky! V knize nejsou téměř vůbec rozlišováni, ale tady je každý trpaslík jiný a lehce zapamatovatelný - Kili a Fili jsou cool, Bombur je veliký, Bofur hláškuje, Bifur mluví jen trpasličtinou, Ori je trošku stydlivý a mladý, Balin je moudrý, Thorin je vážný, Nori má ten nejdivnější účes, Gloin je Gimli, Dvalin má tetování a Dori s Oinem jsou staroušci. Opravdu velký respekt! Ráda bych taky zmínila 7. Doktora... chci říct Radegasta. PJ se totiž (opět) povedlo něco načekaného - dokázal vytvořit postavu, která je tak trochu pomatená, a přesto jí věříme velkého čaroděje. Cítíme z něj tu sílu Istari, neboť oni sami jsou z Maiar a i v otrhaném kabátě s hnízdem na hlavě, mu to prostě věříme. A ano, ti jeho tažní králíci se mi líbili. A to hodně. U Roklinky jsem se bála, jak do děje zahrnou Galadriel a Sarumana, ale povedlo se jim to brilantně. Vůbec to nepopírá knihu, kde je jen zmíněno, že tam byli čtrnáct dní. Elrond sice viděl runy normálně "že držel papír ve vzduchu", ale tohle bylo mnohem efektnější. Vtipná část s Galadriel a Gandalfem byla vskutku vtipná a přesto vznešená a kouzelná. Pobavilo Sarumanovo "proč mám pocit, že mě nikdo neposlouchá". V co jsem vůbec nedoufala, že se ve filmu objeví, byli horští obři... Tohle mě opravdu nesmírně potěšilo a celá scéna byla prostě úchvatná. Vzhled skřetů je taky moc povedený a stejně jako u trpaslíků musím pochválit, že i skřeti jsou každý jiný. Opravdu na nich jde vidět, že už jsou dlouho bez pána a musí tak nějak "přežívat, jak to jde". Tleskám. Hádankám ve tmě nemám, co vytknout. Ještě bych ráda zmínila celkovou Bilbovu proměnu. Ta probíhá mnohem rychleji a "sympatičtěji" než v knize, kde je i po Glumovi Bilbo stále neuvěřitelná "lama". Zatímco v knize "běhá od kmene ke kmeni jako králík, co ztratil cestu k noře", se ve filmu staví mezi zraněného Thorina a obrovského zabijáckého skřeta. Tím u mě získal neuvěřitelný respekt. A u Thorina očividně také. Stejně tak se mi líbilo "proč šel na zlobry", a že se rozhodl k trpaslíkům přidat zcela sám bez Gandalfova nátlaku. Střípky, které pobavily/potěšily: - Bilbův zapomenutý kapesník - poníci "Bungo" a "Sedmikráska" - Nesbitt! - "z deště pod okap" - Gandalfovo "počítání trpaslíků" - Golf (tohle jsem opravdu nečekala, že se tam dostane ) - trpaslice!

Momo (1986)

Hodnotím podle dojmů, které jsem měla v deseti letech, kdy jsem ten film viděla. I když jsem ho od té doby neviděla, tak vzpomínky na něj si v mysli udržuju celých dvanáct let.

Šípková Růženka (2011)

Vůbec si nepamatuju o čem to bylo. Dívala jsem se jen kvůli Emily.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Nejlepší z Toy story filmů. "Mafiánská" školka byla výborná a půlku filmu jsem probrečela z nostalgie. Teď mám ještě nutkání jít prohrabat staré hračky na půdě a někomu je darovat...

Glee (2009) (seriál)

Úžasný hláškoidní seriál. Písničky jsou jen třešničkou na dortu.