Piano (1993)

Film byl skvělý. A ještě lepší než film je ona nádherná skladba, která jej doprovází. Zatím dávám 4*, ale tuším, že až se mi to trošku rozloží v hlavě, tak to zvednu na 5*.

Lůno (2010)

Když jsem se na film dívala, nepřišel mi nějak zvláštní nebo skvělý. Prostě dobrý film na sobotní večer. Jenže nějak jsem na něj nemohla přestat myslet. Ta scéna, kdy Tommy umře je syrová a skutečná. Eva Green se pořádně mohla ukázat v druhé polovině filmu. Takového psychouše jsem už dlouho v žádném filmu neviděla...

Na vlásku (2010)

Mám moc ráda animáky, přestože ty nové 3D už mě tolik nelákají. Na Vlásku je ale vydařené dílko a rozhodně si 4* zaslouží. Nejlepší scéna - pouštění lampionů na lodi na konci filmu.

Gympl (2007)

Co se týká režie, je to bída. Herci přehrávají, scénář je nic moc. Ale přesto jsem si Gympl opravdu užila. Proč? Protože je přesný. Scény ze školy, hlavně vyučování a jednotliví profesoři, jsou naprosto autentičtí. Každou chvíli jsem se smála a říkala si: "Jo, tohle je celá naše matikářka! A tohle je jasnej fyzikář od nás ze školy!" A právě díky tomu dávám jinak dost podprůměrnému filmu 3*.

Pán velryb (2002)

Mám moc ráda kulturu Maorů, proto jsem se na Pána velryb velmi těšila. A zklamaná jsem rozhodně nebyla.

Big Lebowski (1998)

Když jsem se na tento film dívala kdysi poprvé, tak mě vůbec nebavil. Chvíli jsem ho tedy nechala "odpočívat" a vrátila se k němu teď po letech. Nelituji. Odměnou za trpělivost mi byla úžasná komedie s výbornými herci a šíleným dějem.

Svět draků (2004) (TV film)

Líbilo se mi to. Nic víc k tomu říct asi nemůžu.

Hunger Games (2012)

Líbilo se mi to, knihy jsem nečetla (zatím).

Skins (2007) (seriál)

1. SÉRIE (100 %) Nejlepší jsou na tomhle seriálu postavy a už chápu, proč jimi byl RTD "obsessed" . Všichni mají spoustu chyb, jsou to pokrytci, "slepí" k tomu, co se děje kolem nich. Úžasné je, jak je to celé nepředvídatelné. Načnou jednu linku, která zdánlivě nemůže mít jiný konec, než z ní na začátku vyplývá, ale nakonec stejně skončí úplně jinak. Z postav jsou nejlepší Chris, Maxxie a Cassie, ale i ostatní jsou super. Ty charaktery jsou opravdu přivedené k dokonalosti. A to především Tony. To je takovej hnusnej manipulativní hajzl, všechno mu jde, je ve všem dobrej, zpívá, je chytrý a má úspěch u ženských, ale využívá to k ne příliš dobrým věcem. A přesto tu postavu musíme mít "rádi", vzhledem k tomu, jak je napsaná (a zahraná). Je tu Maxxie, nenápadný kluk, který je gay a nemá to moc lehké, protože jeho nej kámoš je muslim. No a jednoho dne si ten muslim řekne, že prostě je muslim a tudíž je pro něj homosexualita špatná, takže je tu další problém, jelikož se nemůže rozhodnout mezi vírou a přátelstvím. Je tu Sid, obyčejný kluk, povaleč, úplný opak "skvělého a úspěšného Tonyho". Jako nerd se moc nechová, ale je tak všemi označován. Celou dobu fantazíruje o holce, kterou nemá šanci dostat, ale nevidí, že o něj stojí jiná holka, kterou ovšem on vůbec "nevidí". Všichni jsou tu strašně "tupí" - nechovají se prvoplánově, jako filmové/seriálové postavy, ale jako lidi. Často svým rozhodnutím všechny překvapí a ještě častěji naštvou. Abych pravdu řekla, tohle je jeden z nejrealistějších seriálů z hlediska charakteru a chování postav, který jsem kdy viděla. Člověk má opravdu pocit, že sleduje skutečné životy skutečných lidí. Nejsou tu šťastné konce, ale ani "tragické". Jsou tu tragické osudy, ale ne TAK tragické, jako v trapných nekonečných seriálech. To se prostě nedá popsat, jak je to realistické. Sice příběhy nebo scény, které se tu odehrávají, jsou v duchu britského humoru občas trošku absurdní (hlavně první díl), tak mají jen doplňovat a podporovat ty úžasné postavy. ▐▐ 2. SÉRIE (85 %) Abych to řekla takhle - ze začátku to bylo hodně zajímavé, ale pak se věci začaly tak nějak kazit. Všechno šlo do kopru a všem postavám se nějakým způsobem podělal život. Vznikla tam taky taková trochu trapná situace, ze které naštěstí docela dobře vybruslili. Pak se ale stala jedna věc, druhá věc, třetí věc... vlastně čtyři věci, které... prostě... tak nějak jsem doufala, že se v tomto seriálu neobjeví (není to zklamání ze scénáristů nebo tak, spíš jsou to věci, které doufáte, že se neobjeví ani ve vašem životě, abych to tak řekla). Stále to bylo kvalitně napsáno, ale ty postavy už nejsou tak reálné, jako v 1. sérii (stejně tak příběhy) a místo nějakých pár měsíců, které od konce 1. série do začátku 2. série uběhlo, se zdá, že postavy jsou o nějakých 5 let starší. Poslední dva díly už jsou prostě v řiti, tak to řeknu. Ano, je to stále kvalitní seriál, to opravdu jo, ale pokračování je asi dobré jen pro lidi, kteří mají rádi sebemrskačství. Je to prostě příliš depresivní, smutné a tak nějak... člověku to prostě až láme srdce. . . Takže rada pro všechny - skončete u 1. série. To úplně stačí. Má to začátek, konec a je to hezké i když se tam taky pár věcí podělá. 1. série je mladá a svěží, takové "jaro", ta druhá je hrozně drsná a tvrdá, jako "zima". Je mi teď pěkně mizerně...

Zbojníci (2004) (seriál)

Nechápu to nízké hodnocení. Seriál to byl náhodou zajímavý. Moc se mi líbil a hltala jsem každý díl!