Neúplatní (1987)

NOVA CINEMA HD - Jako malý kluk jsem to docela žral, nejspíš proto, že jsem tenkrát tolik gangsterek neviděl. Nyní mám možnost velkého srovnání a musím říct, že Neúplatní u mě moc nevévodí. Přijdou mi moc pohodoví, za mě žádné velké vzrůšo. Také mi vadil ten humorný nádech, zejména u Seana Conneryho. 70%

D1 (2016) (TV film)

PRIMA ZOOM HD - Ano, řeší se pouze ta technická stránka, kde sledujeme výrobu betonu od A po Z, ale je to podáno zajímavě stravitelnou formou, že i já naprostý "betonový" laik jsem informace v pohodě vstřebal. Také nutno říct, že to pěkně těm klukům stavařům a dělníkům jde. Fakticky, klobouk dolů. Oceňuji dále celkové zpracování dokumentu, kde zejména díky hudebnímu podkresu a komentáři pana Luboše Nováka uteklo 53 minut jak nic. 80%

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Premiere Cinemas Hostivař - Mel, Mel, Mel! Vynikající práce, je to prostě pan režisér, k němu není třeba nic dodávat. Film po měsíci v českým kinech má 89% a příčka 41. mezi nejlepšími filmy a fakt jsem zvědav, jak se hodnocení vyvine. Já mu přeji úspěch, jelikož na mě v kině vše fungovalo, maximální spokojenost! Navíc kino za 60,- Kč, to není každý den :) 88%

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Všechna čest VŠEM! Jsem zvědav, jak se hodnocení vyvine - momentálně 85% a 260. nejlepší film. 90% (with J.) // (27.8.2019) - 90% (with J&A)

Kickboxer: Vengeance (2016)

Sice to byla v podstatě kopie originálu z roku 1989, ale po té akční (podstatné) stránce to celkem ušlo. Akorát jsem nepobral, proč byl JCVD v některých scénách předabován. No a "zápletku" s policistkou, tu jako bych neviděl. V součtu solidní béčko. 60%

Jason Bourne (2016)

Zklamání? Vůbec ne! 2 hodiny parádního akcí nabitého thrilleru bez hluchých mist. Že Bourne zestárl? To přece my všichni, ne? Oproti předchozímu dílu sice mírný pokles, ale pořád je to skvělá podívaná. Po delší době jsem si dopřál film v originálním znění s titulky se zvukem ze soundbaru a...yyyeeea! 80%

Scary Movie 5 (2013)

NOVA CINEMA HD - Prvních 30-40 minut to docela šlo. Párkrát jsem se fakt zasmál a jelikož jsem fanouškem série PA, parodie na to byla fajn. Pak už to byla opravdu jen přiblblá zábava hodná odpadu. Dlouho jsem váhal, jestli 2 nebo 3 hvězdičky, nakonec však velmi velmi těsné 3 přidělím. Přece jen jsem rovněž fanouškem SM. 50%

Krvavý diamant (2006)

NOVA CINEMA HD - Asi jsem udělal chybu - shlédl jsem Krvavý diamant v českém znění, byť pan Jagelka se perfektně na Lea hodí. Spíše jsem však měl problém s ostatními postavami mluvící na mě češtinou, zejména vůdce rebelů - hlasem Miroslava Táborského. Nedokázal jsem se díky tomu do toho patřičně ponořit a bral jsem to spíše jako dokument o občanské válce v Sieře Leoně. Herecké umění DiCapria a dobrodružný příběh jako bych opomíjel. Alespoň emotivní závěr mi připomněl, že jde o film a ne o dokument. Uvidím, jestli příště změním názor. Přece jen 84% a 274. nejoblíbenější film, to není jen tak. To "příště" už ale bude s originálním zvukem. Zatím 70%.

Díky za ty dary (2012)

UPC My Prime - Škoda! Téma dobré, kvalitní herci, slušný režisér, ale bohužel se z toho nevykřesalo maximum. Musím ale zohlednit, že Gwyneth ve 44 je stále super kočka a Ruffalo mě ani v jednom filmu významně nezklamal, zde taktéž ne. 67% (with J.)