Noční zvířata (2016)

Premiere Cinemas Hostivař - Musím dát jenom 3 hvězdičky, byť kvalitativně (na ČSFD s oblibou říkáno "řemeslně") je film na výborné úrovni, zejména hudba dominuje. Prvních 30 minut jsem téměř nedutal, jak mě to pohltilo. Pak to ale přišlo a já jsem začínal nabývat dojmu, že je to zvrácený, zbytečný a nebál bych se říci i nechutný film. Jack, Amy, Michael i Aaron podali nadstandardní výkony, ale já prostě nemohu dát 4 hvězdičky filmu, kde je znásilnění a zabití žen nějakým zpoceným a uslintaným nadržencem z přívěsu. 69% (with J.)

Nezvratný osud 3 (2006)

NOVA CINEMA HD - Trojka má oproti následujícím dílům sice lepší příběh, zato hůře provedená jednotlivá úmrtí. Což se přiznám, že u tohoto druhu filmu dávám spíše přednost té technické stránce. 65%

Manželská klec (2007)

NOVA CINEMA HD - To jsem takhle jednou ve 3 hodiny ráno už chtěl vypnout TV a jít spát, ale bohužel (pro můj organismus) začali dávat tuto záležitost a já tak šel spát až za dalších 80 minut. V prvé řadě mě oslovil výběr herců, od začátku vtahující vyprávění Brosnana, český dabing a v neposlední řadě fakt, že po půlnoci si na českých televizích můžete dopřát film zpravidla bez jediné reklamy. A tak bylo rozhodnuto a já byl upřímně spokojen a celkem se podivuji nad aktuálním hodnocením - 56%. Jelikož to bylo příjemné drama s komediálními a krimi prvky. 72%

Nezvratný osud 4 (2009)

** NOVA CINEMA HD - Mohu v podstatě zkopírovat hodnocení z předchozího dílu. Proto ve zkratce - tento díl má sice odfláknutý příběh, zato skvěle udělaná úmrtí. Navíc za 70 minut čistého času jich máme přes 10, což je tuším nejvíce ze všech dílů série. Uteklo to jak nic. Pamatuji, že jsem v prosinci 2009 na tom byl v kině ve 3D a třetí rozměr byl fajn. 67%

Rapl - Série 1 (2016) (série)

Hodnotím celou sérii - 80% (with J.)

Rocky III (1982)

PRIMA MAX HD - Rockyho III beru jako zlomový díl a za 95 minut se toho opravdu moc udá. No posuďte sami - 2 zápasy o titul, 1 zápas exhibiční, smrt trenéra Mikeyho a trénování Rockyho Apollem. Není to nádhera :) Tohohle dílu si i svým způsobem vážím, a to z jednoho důvodu. Jako malému klukovi na ZŠ, kdy jsem sérii Rockyho prvně sledoval, se mi Rocky III vyhnul. Ani pořádně nevím proč, nejspíš, že jsem si tenkrát na VHS nahrál všechny díly kromě trojky a Rockyho sérii jsem sjížděl vždy v pořadí I., II., IV. a V. Takže když jsem pak na SŠ po mnoha letech trojku viděl prvně, byl jsem v úžasu a zároveň jsem si říkal, o co jsem to tenkrát byl připraven. No a od té doby, vždy když Rocky III běží, mám stále takový příjemný nostalgický pocit, jako by to byla děsná novinka :-) Dnes jsem si díky TV Prima užil tenhle parádní kousek v HD rozlišení s původním dabingem (díky bohu, že nikdo nikdy nesáhl po redabingu). Protože některé hlášky si pamatuji dodnes a fakt se u nich bavím. Závěrem mohu říct jen jediné - miluji tenhle díl, stejně jako čtyřku, ta mě čeká příští týden. 90% (with J.)

Lucie, postrach ulice (1983)

UPC My Prime - Pěkné, téměř vyrovnané s pokračováním. Synovi se Lucka s formeláky moc líbí a já mu musím dát za pravdu :) 70% (with A.)

...a zase ta Lucie! (1983)

UPC My Prime - Pokračování se mi o chlup líbilo více než jednička, zejména scéna s profesorem Hartmanem nebo jak se oprava ledničky trochu vymkne :) Sice mi přišlo trochu rušivé to německé prostředí (mnoho venkovních scén s německými nápisy, SPZ-ky aut, atd.), ale otázkou je, jestli by tento film bez pomoci kolegů ze Západního Německa vůbec vznikl. No ale všechny scény s formelákama mého kluka moc baví, takže nemohu nic jiného, než chválit :) 72% (with A.)

Rapl - Zimmer frei (2016) (epizoda)

ČT1 HD - Z mého pohledu velmi dobré završení. 84% (with J.)

Rapl - Zdař Bůh! (2016) (epizoda)

ČT1 HD - Sice s téměř týdenním zpožděním, ale přece jen jsem i předposlední díl shlédl. No a ten nám nadělil nejedno překvapení a rozuzlení a také pár zvratů. Podle mě moc povedený díl s lehkou akcí a opět výborným napětím. No jsem zvedav, jak tvůrci zmáknou finále. 82%