Joeey

Joeey

komparzista

• 9.7.2006  11:05
    Sám doma (1990)

Rodinná komedie se vším všudy... :) Humorem opravdu napěchovaná, jen ten konec má takovou smutnoveselou náladu...

• 31.12.2007  01:08

Jé, to jsem si oddychl, že nejsem sám, kdo se nechal "zmást" tím distributorovým překladem :-) btw já dlouho o tomto filmu mluvil jako o Sám doma 3... Jako oddychovka to ale nemá chybu, zvláště díky hláškujícímu profesorovi Keenbeanovi!

• 9.7.2006  11:10

Zábavná podívaná stejně jako jednička. Jen ti dva lupiči dostávají více do těla... Myslím to házení cihel ze střechy domu apod. :-) Ale v té scéně, kdy na ty dva spadne beranidlo...to u televize vždycky nadskočím (jak je to absurdní).

• 12.9.2006  17:33
    Taking Off (1971)

Nemůžu si pomoct, ale já v tomto filmu nenarazil na nic převratného. Jde o drama, které opravdu je v něčem podobné režisérovým českým filmům...

• 20.7.2009  08:42
    Takže ahoj (1970)

Respektuji důležitost filmů Nové vlny, ale zatím žádný z nich se mi nelíbil tolik, abych mu dal plné hodnocení. Takže ahoj z Nové vlny nijak nevyčnívá, je to zajímavý a výmluvný film, jenže (opět) na můj vkus příliš umělecky odvyprávěný.

• 20.2.2007  23:56
    Tanec s vlky (1990)

Režie, kamera, střih, výprava - to prostě nemá chybu... U té kamery bych zmínil tu scénu s lovením bizonů, ta je fakt mistrná! To, jak Kevin Costner zvládl pozici režiséra a hlavního hrdiny zároveň, obdivuji na filmu nejvíc. Tanec s vlky je rozvleklý film, ale drží se v podstatě celý ve stejném tempu, což je vzhledem k jeho délce veliké plus. Shrnul bych to takto: "Co se vleče, neuteče (nižšímu hodnocení bohužel)."

• 5.9.2007  23:14
    Taxi (1998)

Nenáročná oddychovka od A do Z. Vtipné hlášky, se zápletkou a příběhem je to horší.

• 5.9.2007  23:17
    Taxi, taxi (2000)

Lepší než jednička. Francouzi komedie prostě uměj - a to jak příběhové, tak bláznivé. Tahle patří k té druhé skupině mezi ty lepší. Svižné, pár slušných vtipů... A to stačí, ne? U tohoto žánru určitě.

• 18.8.2007  18:34
    Taxikář (1976)

Také nechápu, co je na tomto filmu kultovního. Příběh je vyprávěn pomalu, druhá polovina je zdlouhavá, nevýrazná a zbytečně protahovaná. Na druhou stranu De Nirova postava je vcelku přesvědčivá, nenapadá mě nic, co bych jí mohl vytknout. Myslím však, že ty náročné přípravy hlavních herců ve Scorseseho filmech jsou přehnané.

• 18.2.2007  21:30

Originální snímek, naprosto šablonový thriller (napětí, nečekané zvraty, nevyjasněná místa v ději), jenže film jako celek mě tedy úplně nepřesvědčil. Začátek je strašně rychlý, potom dojde k té zápletce (před jejíž originalitou se klaním), ale dál se dočkáme toho, co je v každém jiném akčním krimi...

• 20.5.2009  23:29
    Temná hra (1998)

Docela povedený komorní thriller na jedno podívání.

• 8.4.2007  22:27

Tenkrát na Západě patří mezi filmy, které mi jsou vyloženě proti srsti. Nic neřeknou, mají rozvleklý děj. Rozvleklý - ne však obsáhlý! Po celou dobu jeho sledování jsem měl pocit, že si na něco hraje. Čekal jsem (nebo spíš jsem si jen říkal "moh by ji ten film mít...") působivou atmosféru, ale místo toho jsem se každou chvíli musel koukat na hodinky...

• 20.7.2009  08:41

Největším mínusem je, že tahle čtyřka opravdu působí, jakoby s předchozími díly neměla nic společného. Šílené akční scény, ještě šílenější efekty, k tomu pár odkazů - toť vše, čeho se zde dočkáme. Já nešel na Transformers, ale na čtvrtého Terminátora! Jak je možné, že tu není nic kromě "duchaplných" soubojů, kde v jednom kuse lítají kovové lebky? Nad tímto počinem je radno příliš nepřemýšlet a radši na něj brzy zapomenout.

• 26.8.2006  15:36
    Terminátor (1984)

K tomuto filmu jsem se dostal přes biografii režiséra Jamese Camerona - nikoli přes televizní upoutávky, ohlasy z okolí (které možná kdysi byly, nepamatuji si...). Až do vyprávění jedné z postav, Kylea, o světě v budoucnosti, to na mě působilo, jako by to nemělo hlavu ani patu... Jenže už tento trochu nepřesvědčivý začátek měl ultrarychlé tempo (které se však dalo vstřebat) a film se vyvíjel zajímavěji a zajímavěji...

• 11.11.2006  12:08

Hledám slova, hledám slova, hledám slova, ... >> K ohodnocení T2 by se hodil nespočet přívlastků, které však neřeknou po patnácti letech od vzniku filmu nic nového... Takže radši pár slov k dojmům a ději: Tempo filmu bezpochyby navazuje na vynikající jedničku, která však měla (ne)výhodu v tom, že na začátku nebylo tak zřejmé, o co běží. Dvojka je dějově více rozvleklá. K ději samotnému: Nevím, jestli by se ve skutečnosti člověk podílel na likvidaci vlastní dlouholeté práce tak jako vědec Dyson. Nicméně tato postava je - jako všechny ostatní - výborně ztvárněna. Ani přes vážnou tématiku nechybí trocha nadsázky - třeba na začátku, jak si policista baterkou nechápavě prohlíží vypálenou díru v plotě :-) T2 proslul také hláškami, ale hlavně NEUVĚŘITELNOU GRADACÍ PŘÍBĚHU! Když Cyberdyne vyletí do vzduchu, řekli byste, že už jde o rozuzlení... Ale kdepak! Ještě honička s T-1000 v helikoptéře, potažmo v kamionu s dusíkem. Ani to není vše. Ještě závěrečné souboje v ocelárně, kde za potu tváře všech aktérů tato strhující show už (opravdu) končí... Nato, co se ve dvojce všechno odehraje, má ze všech tří dílů nejoptimističtější konec. A jak se celý film vyvíjí ... mmm ... každý moment něco znamená a přesto je vše podáno maximálně srozumitelně.

• 10.3.2007  23:47

Jsem spokojen, i když to, co nám chtěl třetí díl říct, na nás vychrlil závratnou rychlostí. I tak nám neunikne, že obsahuje nové nápady - z těch nadsázkových například Terminátor na nákupu u benzínky, John Connor zavřený v kleci (to možná nemuselo být), z těch vážnějších třeba schopnost T-X ovládat jiné stroje. Proč na začátku začala střílet neznámé lidi, jsem nepochopil (možná abychom si vzpomněli na jedničku). Sled událostí jde ve stopách dvojky (nejprve honičky ve městě, potom přesun k poušti a nakonec střet Terminátora s policisty). Začátek filmu bych nenazýval parodií (možná jen některé scény v druhé polovině). Co se týče T-X, tak nejen že ji stroje v budoucnosti hezky vymodelovaly, ale její chladný výraz je jedno v pozitiv, které se z dvojky zachovalo. Poměrně velkou změnou je herecké obsazení - z předchozích dílů je tu v podstatě jen Arnold Schwarzenegger a Earl Boen (dr. Silberman), což je škoda. Přestože Nick Stahl hrál velmi dobře, Johnem Connorem pro mě zůstane Edward Furlong. Jeho projev mě oslovil více.

• 29.8.2008  12:14

Terminátor není látka pro seriál. Z filmů jsme zvyklí na úžasnou zápletku, příběh, co má spád, a strhující akci. Obohatit těmito základními ingrediencemi 9dílný seriál je nadlidský úkol, který se tvůrcům nepodařilo splnit. Málokoho pak asi překvapilo, že se v tomto seriálu děj brzy začal protahovat, jen aby se v dalších dílech aspoň něco dělo.

• 10.4.2007  18:02
    Titanic (1997)

Jedinečný film, úchvatná Cameronova režie i celkové tvůrčí nasazení, efekty jak jinak než převratné. Není divu, že Titanic oslovil masy, když se autorům podařilo na jeho palubě vykreslit klady i nešvary společnosti, tragiku, optimismus, nebo situace, které takříkajíc píše sám život. To spolu s převratnými triky udělalo z Titanicu nadčasovou záležitost. S označením "doják" v kritickém slova smyslu razantně nesouhlasím. Filmařů, kteří dokáží oslovit široké obecenstvo, diváky každého věku, si cením více, než těch, kteří točí filmy třeba jenom pro nadšence určitého žánru, pro věkovou kategorii atp. Najít v tomto filmu chybu, myslím OPRAVDU NAJÍT, dá hodně úsilí. Plivání neodůvodněných kritik vůči Titanicu je troufalost!!! Perfektně propracované charaktery postav - můžu říct, že ve filmu není postava, která by mne nezaujala. Film můžete vidět znovu a znovu a stejně vás uchvátí. Obdivuhodné výkony jak herců, tak statistů či kaskadérů. Jim Cameron dokázal, jako má vůli, protože i v tomto historickém snímku zapojil naplno svou fantazii, přestože se musel držet historických faktů, což u jeho předchozích sci-fi filmů nebylo. Tím, jak film zakončil, potvrdil svou genialitu na poli kinematografie! Bravo!

• 11.9.2008  23:12
    Tobruk (2008)

Režiséru Marhoulovi se podařilo přesně to, o co usiloval. Vzbudit emoce. Tento film nepostrádající skvělé akční scény působí v určitých ohledech velkolepě, ve skutečnosti je však komornější než asi většina z nás očekávala. Není zde mnoho postav, skoro ve všech scénách jsou s námi dva hlavní hrdinové - Pospíchal s Liebermanem. Všichni herci jsou přesvědčiví, pozoruhodný je desátník Kohák (Robert Nebřenský) jako hlavní záporák. A nejen to... Časté detailní pohledy do tváří herců, podmanivá hudba, pomalejší tempo, perfektní ozvučení, písečná bouře a mnoho dalšího dělají z Tobruku silný emotivní zážitek. Když se na náklaďáku jeden z vojáků (Matěj Hádek) zeptal Pospíchala: "Kde seš zraněnej ty, kamaráde?!", tajil se mi dech. Film postrádá takový nějaký tradiční závěr, nicméně to, že zrovna v tomto místě tato podívaná skončí, se dá očekávat, protože právě zde by měly být (v mém případě byly) emoce nejvíc našponovány.

• 6.6.2006  19:06
    Tom a Jerry (1992)

Tento film má možná dobrý příběh, ale podle mě je trochu smutný, což je u Toma a Jerryho trochu nezvyk... Krátké epizody s Tomem a Jerrym jsou úžasně zábavné, ale film toto nesplnil, nebo možná šel jiným směrem...

• 14.4.2007  19:24

Ta scéna s tím lvem na lampě je dokonalá!

• 14.4.2007  19:11

Model tohoto dílu, kdy Tom dostane od paničky, která má fůru připomínek, za úkol chytit Jerryho, je to nejlepší, co v této úžasné cartoonovce vzniklo. Epizody s tímto modelem (nejen tyto samozřejmě! ;-)) jsou zárukou nezapomenutelné zábavy.

• 14.4.2007  18:59

Jeden z prvních dílů, který se podle mého od většiny ostatních liší. Většina epizod je založena na honičkách, na soubojích mezi kocourem a myší, ale tento díl je jiný - má přenádhernou atmosféru... Mmm. Nádherný hudební doprovod (původní hudba provázená známými vánočními melodiemi) a nechybí samozřejmě humorné scénky.

• 5.7.2006  09:25

Tento díl (krom toho, že rozhodně patří k těm nejlepším) je zvláštní tím, že se zjevně stal námětem jedné počítačové hry...

• 14.4.2007  19:39

Tenhle díl je téměř to samé co epizoda "Jerryho deník". Ale to zakončení... Nedávno jsem si to pustil na YouTube a nemohl jsem se smíchy udržet! Tam je dokonale vystižen ten moment, kdy už se díl blíží ke konci a napětí opadá - a pak to přijde :-D. Avšak podruhé už jsem se tak nepobavil... No jo no.

• 5.7.2006  09:15
    Tom a Jerry: Největší honičky (video kompilace) (2000)

Vybrat nejlepší epizody se slavnou dvojicí Tomem a Jerrym - to chce kumšt... Zde se to i docela povedlo. Série je myslím vhodně zakončena epizodou "Jerryho deník".

• 5.7.2009  16:00

I pro mě je to jedna z těch méně zdařilých Funèsovek. Louis de Funès mi v rolích továrníků nesedí tolik, jako třeba v rolích policistů (chcete-li, četníků ;-) nebo na opačné straně zlodějíčků (Smolař) atd. Tam má totiž vždy někoho nad sebou, kdo ho usměrňuje a komu se musí zodpovídat. Jakmile v jeho okolí nikdo takový není, jeho humor - zpravidla založený na pozici "kropiče" a "kropeného", jak to bylo krásně řečeno v dokumentu Louis de Funès aneb umění rozesmát - nefunguje naplno. Pouho pouhé bláznivé kreace, jaké vidíme zde, nestačí.

• 4.9.2008  13:38
    Tootsie (1982)

Humorné, nápadité, herecky takřka dokonalé, protože ne každému se podaří dostat komiku a profesionální herectví do takové rovnováhy, jako se to v Tootsie povedlo Dustinu Hoffmanovi. Film má perfektní rozjezd, dobré tempo, ale ke konci trochu ztrácí dynamičnost, což ubírá na celkovém dojmu z jinak velmi zdařilé komedie. Musím však říct, že na takovéto filmy je radost koukat!

• 19.1.2007  18:27

Perfektní scénář, kamera (jestli se tomu i u animáků tak říká), více postav. Veselé a humorné momenty i hodně smutná a dojemná atmosféra. O humor se stará sehraný tým ve složení Buzz, Brambůrek, Rex, Slinky a Prasátko, ale jakmile dojde na muzeum hraček, příběh nabírá smutný nádech.

• 19.1.2007  18:25

Nejsem vyloženě fanoušek animovaných filmů, ale Příběh hraček si uznávní bezpodmínečně zaslouží. Když jsem ho viděl poprvé (už ani nepamatuju), tak jsem tu převratnou 3D animaci nevnímal, zato však ten příběh, hlášky - to je to, proč film neupadne v zapomnění ani v době, kdy budou animace daleko dokonalejší. Film má zdařilý scénář a tvůrcům se povedlo přenést do animovaného filmu propracované charaktery postav. Kromě dvou hlavních hrdinů mám na mysli třeba pana Brambůrka :-). Nebo jaké mají postavy výstižné výrazy ve tváři... prostě v případě Toy Story jde bez debat o povedenou věc.