Joeey

Joeey

komparzista

• 20.2.2007  23:56
    Tanec s vlky (1990)

Režie, kamera, střih, výprava - to prostě nemá chybu... U té kamery bych zmínil tu scénu s lovením bizonů, ta je fakt mistrná! To, jak Kevin Costner zvládl pozici režiséra a hlavního hrdiny zároveň, obdivuji na filmu nejvíc. Tanec s vlky je rozvleklý film, ale drží se v podstatě celý ve stejném tempu, což je vzhledem k jeho délce veliké plus. Shrnul bych to takto: "Co se vleče, neuteče (nižšímu hodnocení bohužel)."

• 23.7.2006  12:51

Napadlo mě, jestli těmi 3* tomuto filmu nekřivdím. Ale koukám, že ostatní hodnocení se příliš neliší... Pamatuju si, že se mi kdysi tento film líbil, ale teď už mi nepřipadá příliš zajímavý. Ale: má dobrý námět, místy pobaví a je třeba ocenit i originalitu. 60 %

• 22.12.2006  23:35
    Propast (1989)

Cameronova Propast je dalším úchvatným snímkem, který si diváka získá, ať chce nebo nechce! Výtky by se samozřejmě našly (hlavně rychlý konec), ale když se na mě při sledování vrhne takováhle atmosféra, tak se jí nebráním. Z poslední věty je zřejmé, jakou verzi jsem viděl ;-).

• 19.8.2006  18:59

Podle mě nejpovedenější z trilogie. Od samého začátku nával komických situací, hlášek atd. atd. atd......... Přibyla zde jedna postava (doktor Kroupa), zápletka je v něčem podobná jedničce, opět spor mezi sousedy (Konopníkovi vs. Škopkovi), ale již trochu ráznější... :) Závěrečná "výměna názorů" se sem (narozdíl od některých filmů, kde rvačky/honičky působí jako zbytečný chaos) hodí.

• 29.9.2007  19:38

Ten, kdo ještě manželství nezažil, tento film nejspíš nedocení. Nemohu se ubránit dojmu, že tvůrci zašli v konstruování humorných situací místy moc daleko...

• 30.9.2006  19:37

Komické situace, gagy, hlášky - to vše se stačí odehrát ve dvou bytech a jednom výtahu. Bohužel od okamžiku, kdy si policisté přijdou vyslechnout objasnění okolností ohledně revolveru a zapalovače, film klesá ke 4*.

• 17.8.2007  16:21

Tenhle film je taková komediální road movie... svižný rozjezd, ale cílová rovinka jako by se víc a víc vzdalovala. Na tento žánr je dvouhodinová stopáž fakt moc!

• 19.1.2008  19:47
    Rain Man (1988)

K Dustinu Hoffmanovi chovám respekt jako k velké herecké třídě, ale co furt všichni máte s tím Cruisem? To, co předvedl v tomto filmu, JE kvalitní výkon. Ke scénáři jsem zde zahlíd´ pár výhrad, a tak dodám, že road movie je žánr, který podle mě z principu nemůže být spontánní a bez jediného hluchého místa. Film určitě nemá špatný scénář. Tak jako tak mi Rain Man utkvěje v paměti také proto, že jde vlastně o první road movie, která se mi nepříčila. ;-)

• 12.8.2007  19:19

I když pro mou generaci to není klasika, nemohou Hříšný tanec díky písničkám, které se stále hrají, přehlédnout ani nejmladší diváci.

• 25.8.2006  09:14

Třetí pokračování je samá hláška (hlavně řidič Písařík), nepostrádá trochu ironie a režisér třináctidílného seriálu ve mně kdysi vyvolal představu, že filmová režie je hlavně křik a nadávání... :-(

• 11.12.2006  22:10

Na celovečerák moc dokumentární.

• 31.8.2007  22:55
    Predátor (1987)

Špičkový akčňák už jen proto, že natáčení v pralese muselo dát pořádně zabrat. Zápletka i celý vývoj filmu připomíná Vetřelce (výsadek, jehož členy postupně likviduje neznámý tvor). Těžko říct, kdo je děsivější... Vetřelec řádil ve vesmíru, Predátor na Zemi...

• 4.9.2006  18:30

Vynikající film, který svou atmosférou osloví i diváky, které by jinak svou sportovní tématikou odradil. Atmosféra předválečné doby je působivá přesto, že film provází spousta utkání v ringu, sportovní komentáře apod. Různé osoby, které zastavují hlavního hrdinu, když jde domů, a snaží se ho uplatit, aby nechal vyhrát neměckého soupeře - to působí až tajemně (Vilda se vrací domů povětšinou za tmy).

• 5.7.2006  11:13
    Uprchlíci (1986)

Opravdu výborná komedie s vážnějším (až dojemným) nádechem. Krásná hudba, která k filmu perfektně sedí. Nejvíce mne pobavila scéna s opilým doktorem ke konci filmu... (kterou jsem v americké verzi postrádal) "Doktore, co to vyvádíte? - Měřím si tlak, necítím se dobře." :-D

• 11.2.2007  14:47
    Vetřelci (1986)

Když se do Vetřelce, resp. Vetřelců, pustí Cameron se svým týmem (Biehn, Paxton, Henriksen) a když k tomu přidá jemu vlastní perfekcionismus dvojek, je z toho biják jak vyšitý! Příběh přímo navazuje na jedničku - úvod je hodně podobný, stejně tak scény s odpočítáváním a Ripleyovou v roli ústřední hrdinky na konci filmu. Jestliže v jedničce nebyla postava Vetřelce pořádně vidět kvůli tmavým prostorám, zde se myslím o nějakém kochání též nedá mluvit, protože tu všechno lítá... tedy až na závěr filmu, přesně na tu bitku "Ripleyová v nakladači vs. Vetřelec" :) Moc mi ve filmu neseděla postava Hudsona, ale zase ty jeho hlášky... "Jak to myslíte - vypli proud? Jsou to zvířata!". Skoro až do konce filmu jsem váhal mezi 4 a 5* (jde na můj vkus o hodně ryzí sci-fi), ale taková gradace příběhu, jak ji umí Cameron, se jen tak nevidí...

• 22.10.2006  13:58
    Bezva finta (1985)

Tak teď nevím, čím začít... ;-) Perfektní zábavná podívaná, pěkná hudba, herecké výkony a dalo by se pokračovat... Musím se však přidat k oné malé výtce, že první polovina filmu je výrazně bohatší než ta druhá. A mimochodem, když jsem poprvé viděl Blbce k večeři, tak herec hlavní role, Jacques Villeret, mi byl od začátku povědomý a chvíli trvalo, než jsem si vzpomněl... TAXIKÁŘ JEREMIE !

• 12.5.2009  23:21

Jestli si dobře vzpomínám, tak jsem tenhle záhadný film viděl poprvé někdy v 90. letech ve školní družině. Po cca 10 letech jsem měl možnost se na něj podívat znovu. Ne však s dabingem, ale v originále. Nechci se rozplývat nad záhadným působením tohoto filmu, ale některé věci stojí za zmínku. Například to, že mi během scény, kdy onen šílený malíř pronese "malíři z celého světa čekají na naše štětce" problesklo hlavnou, jak šíleněji mi to znělo v češtině před lety, kdy jsem to viděl poprvé.

• 5.12.2007  18:22
    Komando (1985)

Víte, jak coby cestující vystoupit z letadla rolujícího po startovací dráze? Nebo jak se beze zbraně ubránit čtyřem zabijákům s puškama? Ne? Tak zhlédněte tuhle pecku a budete chytřejší ;-) Neskutečné tempo, neuvěřitelná akce - to je Komando. Předesílám, že nostalgie v mém případě nepřichází v úvahu. Osmdesátky nepamatuji a Arnoldovu tvorbu jsem začal sledovat v podstatě nedávno. "Co jste s ním udělal? - Pustil jsem ho." nebo "Já se vrátím, Bennette." to jsou příklady některých hlášek (i když nemuseli opisovat zrovna z Terminátora...) Uznávám, že ve filmu je jedna přehnaná věc za druhou - počínaje bojovými scénami, kde protečou hektolitry krve, konče třeba tou telefonní budkou :-D Takže takhle :) P.S. Pozoruhodná rolička Billa Paxtona.

• 1.12.2007  14:19

Notoricky známé příběhy nejslavnějších školáků kresleného filmu poskládané do celovečeráku.

• 6.11.2006  19:22

Zde se musím přidat k tvrzení "klasika českého filmu". Sice není na prvním místě v mém TOP žebříčku českých filmů, ale zaslouží si obrovské uznání: Jako komedie nemá chybu - výborné dialogy, komické situace - k tomu skutečně není co dodat; z filmu čiší taková atmosféra, že se na něj budete moct dívat znovu a znovu... Zaujala mě třeba scéna, kdy kamera zabírá model lodi, který sestavuje R. Hrušínský nejml., v pozadí se ozývají hlasy s válečného dramatu běžícího v televizi a do toho slyšíme diskusi předsedy Kaliny a spol. Podtrženo sečteno: Vesnička středisková má MYŠLENKU, PROPRACOVANÝ PŘÍBĚH, HUMOR a mnoho dalšího...

• 16.9.2006  13:40
    Amadeus (1984)

Amadeus patří zřejmě k těm mírně náročnějším filmům. I přes svou délku nenudí, ale - po jeho zhlédnutí na mě působil jako dokument, který mě poučil, poskytl zajímavé informace, které jsem předtím nevěděl, a tak není třeba se na něj koukat znova.

• 25.8.2006  08:56

Druhý díl je velice povedený, i když to studijní prostředí trošku deprimující...zvlášť docent Sejkora... Přesto však hlášky a básničky vytvoří nestárnoucí atmosféru, kterou nepoškodí ani pesimistický slogan v názvu...

• 31.12.2006  12:27

U tohoto filmu stoprocentně poznáte, co znamená být vtažen do děje! Boj s Nicotou nebo hlášky typu "nás ani nezajímá, jestli nás něco zajímá". To, s jakou samozřejmostí tento film pojal pojmy jako strhující atmosféra nebo gradace příběhu, tam se nedá nad hodnocením dlouze přemýšlet. Nekonečný příběh je prostě paráda!!!!

• 31.8.2006  13:47
    Prohnilí (1984)

Film nijak nevyčnívající z repertoáru francouzských komedií. Trochu rozvleklý děj, ale povedená krimikomediální zápletka, takže kdybych to měl hodnotit jen podle pobavení, byly by to 3*.

• 26.8.2006  15:36
    Terminátor (1984)

K tomuto filmu jsem se dostal přes biografii režiséra Jamese Camerona - nikoli přes televizní upoutávky, ohlasy z okolí (které možná kdysi byly, nepamatuji si...). Až do vyprávění jedné z postav, Kylea, o světě v budoucnosti, to na mě působilo, jako by to nemělo hlavu ani patu... Jenže už tento trochu nepřesvědčivý začátek měl ultrarychlé tempo (které se však dalo vstřebat) a film se vyvíjel zajímavěji a zajímavěji...

• 30.12.2006  12:05

Filmy z osmdesátých let mám rád (ač tuto dobu nepamatuji), ale tento ze školního prostředí... No, je to svižný film, ale nijak zvlášť na mě nezapůsobil. Humorné scény tam určitě jsou, ale pochopitelně jsem tam nemohl narazit na nějakou hlášku či dokonce na něco kultovního.

• 12.8.2007  19:24
    Flashdance (1983)

Méně výrazné než pozdější Hříšný tanec - aspoň z pohledu dnešního publika.

• 5.7.2006  11:23
    Otec & otec (1983)

Další bravurní francouzská komedie od Francise Vebera založená na odlišných povahových vlastnostech hlavních hrdinů. Opět výborné komické situace, hlášky a špetka vážnosti (hlavně ke konci filmu).

• 19.8.2006  18:46

Prostě klasika bláznivé komedie. Hodně rozdílných postav, kvantum hlášek a docela povedený příběh.

• 28.9.2006  21:07
    Svatební cesta do Jiljí (TV film) (1983)

Scéna na začátku filmu u okénka Ztrát a nálezů je opravdu originální, monology hlavního hrdiny Tomáše Krchňáka jsou zezačátku účelné, ale ke konci filmu působí trochu nezáživně. Co se týče hlášek, tak v tomto filmu jich příliš není, nicméně mě zaujala tato: Pošťák předává Krchňákovi telegram, ten mu ho bere, načež se pošťák zeptá "Vy jste Krchňák? Odp.: No dyť vidíte!" :-)