Základní instinkt 2 (2006)

Kloním se k tomu, že to nebyl nejšťastnější nápad natočit po tolika letech druhý díl. Sharon Stoen je sice stále krásná, ale celkově už to nemá tu jiskru. Chybí zde velice charismatický Michael Douglas (chlap nemůže moc bojovat proti stárnutí, tak jako žena), a i když zde postava Douglase není, tak tzv. jeho nástupce je hrozný, vůbec se sem nehodí. Ač se snažili scénáristi i režisér trochu se přiblížit jedničce, zůstali daleko za hranicemi. Neviděl jsem zde takové nasazení, žádnou jiskru, chybí tomu nějaký nečekaný nápad. Nechci dál plýtvat slovy. Dávám 40%.

Relic (1997) odpad!

Nevěřím svým očím, tak to je přesně ten typ hororu, který dělá tomuto žánru tak akorát ostudu. Zajímalo by mě jak přišli na nápad natočit film, kde hlavním zabijákem je nějakej malej brouček, který zmutuje do velikosti slona a to díky nějakejm plísním nebo co to bylo. Zabiják se za celý film neukáže, jenom v několika malých prostřizích a to je vše. Bohužel asi neměli dostatek peněz, aby udělali pořádnou maketu nebo co. Herecké obsazení je až hrozné, možná hlavní detektiv by ještě ušel, ostatní stojej za starou belu. Scénář hrozný, děj to podle mě nemá, efekty s gumovými hlavami a těly je v jinejch filmech přijatelný, tady ani tohle nezlepší můj úsudek. Dlouho nechci slyšet jméno Relic, jinak mi bude asi špatně. Dávám 10%, neboli odpad!

Strach v přímém přenosu (2002)

Poté co mi kámoš Kerion pověděl o tomhle snímku, nevěděl jsem co z toho mám vyvodit. Nic jsem o tom nevěděl, tak mi nedalo abych se nepodíval. Už od začátku byl film takový neslaný a nemastný, nic člověka nepřekvapilo, děj byl snadno předvídatelný, prostřihy z kamer, to mi akorát připomnělo Blair Witch. Film je napůl thriller a napůl horor. Atmosféra zde prakticky neexistuje, herci jsou nějaký začátečníci, neboť je to hrůza. Film má hodinu třicet, z toho hodinu deset se zde kromě jednoho nevinného oběšení nic neděje. Je to prostě taková reality show ,,Vyvolení v trochu drsnějším kabátě. Budu se snažit na tenhle snímek celkem s radostí zapomenout. Dávám 35%.

Perfektní skóre (2004)

Tady člověk může vidět, jak je těžké něčeho dosáhnout a ještě dosáhnout svého snu. Parta mladých školáku se chce hlásit na vysoké školy a potřebuje udělat test SAT. Každý má vysněný počet bodů, který potřebuje aby dosáhl životního snu. Tak a teď si museli říct otázku ,, Co to pro to udělám? No a co by člověka nenapadlo, než ukrást otázky. Celkem zajímavý příběh, herecké obsazení celkem trefné, pár mladých lidí doplněné hereckou hvězdou Scarlett Johansson. Film byl velmi zábavný, hlavně díky mladému zhulenému číňanovi, kterého nešlo se nevšimnout. Líbivé bylo provedení malých vsuvek snů každého z nich, jak by mělo vypadat vloupání do budovy, hlavně sen Scarlett v efektovém provedení ala Matrix. Konec už byl jen dokončení povedeného snímku. Dávám 80%.

Nepřemožitelné zlo (2005)

Začátek a postupný průběh filmu člověku moc o filmu neřekne. Od začátku se film snaží získat diváka hlavně postupně se rozrůstající atmosférou a postupně se odhalujícím dějem, který se odehrává v pomalu chátrající nemocnici, kde se před mnoha lety odehrálo něco špatného a od toho se odvíjí celý příběh. Po první půlce filmu si člověk vyvodí dva závěry, někdo si s radostí počká co ze všeho toho prázdna vyplyne a dočká se, druhý se tím prázdnem unudí a hned film odsoudí, neboť se dlouho ve filmu nic prakticky neděje. Hlavní hrdinku jak už to bývá v poslední době trendem hraje malá holčička, která je společně ještě z několika dětmi leží v nemocnici. Zde se stávají záhady ve druhém patře budovy, které je už několik let zavřené. Z ničeho nic se dětem lámají kosti bez vlastního přičinění. Poté jsem přijde nová sestra, která se ihned skamarádí s malou Maggie. Maggie je neustále vyděšená a nikomu moc nevěří, až tedy začne věřit nové sestře. Maggie neustále povídá všem historku o tom, že ve druhém patře straší jakási Charlotte a že si s ní povídá přes kostky s písmeny. Jak už to bývá zvykem, tak jí nikdo nevěří, ale zanedlouho sestra nevěří vlastním očím. V nemocnici se stane nevyřešená vražda a pak se to jen veze. Film přitvrzuje na atmosféře a děj zabírá na obrátkách. Konec filmu je prakticky vyvrcholením, na který každý divák rád čeká. Prostě španělská duchařina se v celku povedla. Co bych vytknul je hlavní obsazení sestry Calistou Flockhart, nehodila se mi zde, měla by zůstat u seriálu Ally McBealová. Dávám 75%.

Mission: Impossible III (2006)

Nic jsem od třetího dílu nečekal, a věděl jsem proč. Na první díl to zdaleka nemělo a abych to také trochu vyzdvihl, byla to o něco lepší podívána než druhý díl od Johna Woo. Jinak příběh, počítačové scény, efekty a celkové provedení spadá do průměru. Herecké obsazení bylo to lepší ve filmu, ale jinak k tomu nemám co dodat. Dávám 65%.

Silent Hill (2006)

Když jsem si poprvé přečetl recenze o hororově laděném filmu Silent Hill, kde jeho předlohou je stejnojmenná japonská hra, byl jsem neuvěřitelně skeptický, neboť už jsem viděl spoustu filmů podle počítačové předlohy a bůh ví co to nebylo. Tak jsem si chvíli počkal než budou první trailery, no a po shlédnutí traileru, se u mě zvedal optimismus, že se blýská na lepší časy. Už jsem pomalu očekával s mým lepším kámošem přes filmy Kerionem premiéru filmu. No a ta před pár dny přišla. Musím se přiznat, že od začátku filmu jsem byl velice kritický a jen tak mě to neopouštělo. Postupem času jsem měl neustále víc potěšení s dívání na film a musel jsem stále film vyzdvihovat výš a výš až nakonec jsem po rozvážném přemýšlení musel dát prostě za ***** a s Kerionem se shodnout, že je jeden z nejlepších či vůbec nejlepší film podle počítačové předlohy. Musím hlavně vyzdvihnout výborný stupňující se příběh. Film se také nese na vlně výborně zpracovaných efektů, které se v horrorech moc nevidí, ale pro mě byl jednoznačně nejlákavější na oko a nejlepší konec, který měl vše co film potřeboval. Jediné co mě moc nešlo, bylo nějak se dostat do atmosféry filmu, nebo jí alespoň najít, to prostě nešlo, napínavost a lekavost filmu byla předvídatelná. Asi bych si měl dát přestávku od hororově laděných filmů, jinak ztratím všechnu chuť z nejlepších stylových filmů. Dávám ***** a 91 %.

Kurýr 2 (2005)

Nevím kde začít, ale film měl svou kvalitu, ale za prvním dílem jasně tápal. Jasná je snaha o lepší efekty, ale ty ve filmu byly jako pěst na oko. Jason Statham zahrál opět skvěle a film držel jako jediný nad průměrem. Film bych z dovolením lehce přirovnal k filmu Muž v ohni, kde si hlavní roli zahrál Denzel Waschington. Nemají od sebe daleko dějem ani zpracováním. Co musím jednoznačně vyzdvihnout je opět muzika, která je vždy ve francouzských filmech to nejlepší. Ale jinak je film zcela průměrný, kromě výjímek, které jsem zde uvedl. Uvidíme jestli se producenti rozhodnou pro třetí díl.

Madhouse (2004)

Nebyl bych to já, kdybych neměl nějakou připomínku, ale kdyby se film trochu poupravil a udělali se v některých nudnějších pasážích, kterých je ve filmu až moc, nějaké změny by z Madhousu byl výborný film. Ale to se nestalo, film má slušný psycho začátek, který je tvořen z mnoha snímků z psychiatrické léčebny, poté se snaží zaujmout dějem z kliniky, tak jsem pomalu čekal co se stane, ale děj stále né a né pokračovat, stále zde byly pouze pohledy do kliniky, na pacienty, na to jak to zde vypadá, na problémy pacientů a to stále omýlalo asi hodinu, než se zde stala vůbec nějaká vražda, to zase dodalo na film lepší pohled, poté se film vrátil k původnímu až nudnému ději. Takže když to shrnu dohromady, tak film má 90 minut, z toho 80 minut je nudný děj z prostor psychiatrické kliniky, a těch 10 minut byly asi 3 vraždy a pak krátký konec. Nevím co autoři zamýšleli, ale dá se to udělat lépe. Takže je z mých slov patrné, že jsem lehce zklamán.

Scary Movie 4 (2006)

Na žádnou komedii jsem se netěšil víc, ale tím víc jsem byl zklamán. Tak jako se mi nelíbila dvojka od Waynanse, tak se mi nelíbí ani dvojka od Zuckera. Výběr filmů byl oproti trojce až moc složitý, a 4 ztratila vše co se mi na trojce líbilo. Když to vemu z pohledu jen na tento díl, tak scházel mi tu Charlie Sheen (1 minutová role, to je směšné) a Nielsen je zde také na pár minut. Věc, kterou můžu pojmenovat třeba děj je založena hlavně na Válce světů, takže to je praktiky parodie na Válku světů a mezi tím se občasně objeví někajá ta vsuvka jako Vesnice či Nenávist. Tvůrci si vzali moc velké sousto, které je dostalo. Herecké výkony stáli za starou belu, někam se vytratily společně s humorem, vtipem a překvapením. Pátý díl by měl dělat opět někdo jiný, aby se to vždy po dvouch dílech střídalo, třeba to dostane opět nový elán a opět budu překvapen a pátý díl si mě získá opět jako díl třetí.