Gothika (2003)

Tak k tomuhle není co dodat, nudný, bez atmosférický propadák. Nikdy víc jsem u horroru tak nenudil jako u tohohle. H. Berryová má zajímavý hledáček filmů, jednou dostane oskara a poté je dva roky po sobě nominovaná na malinu, jako v tomto případě. Jestli tohle má být psycho, tak Karkulka a 7 trpaslíků je horrorový trhák. Nemám slov.

Gangy New Yorku (2002)

Krásný průvod Gangama New Yorku, historie Ameriky, kde různé gangy válčili proti sobě, celekm slušný výkon Leonarda Di Capria, na to že film je celkem dost dlouhý (na což si nestěžuju) se člověk zrovna nenudí, vždy jsou zapeklité situace, které dokáží zabavit, a o krvavé situace zde také nejednou zavadíte. Nejlepší ta bitka na konci a ta bitka mezi dvěma gangy, která vlastě odstartuje příběh mladého kluka, který chce pomstít právě smrt jeho otce při té válce.

Freddy versus Jason (2003)

Tady jsem nechápal, vůbec myšlenku spojení těchto dvou postav, obě dvě jsou nesmrtelné, takže bylo hnedka jasné kam režisér směřuje, budou jatka. Litry krve, atmosféra opětovně dobrá, hlavně díky nestárnoucímu Freddymu, Jason mi přijde jako druhé kolo u vozu. Ulice Elm Street je opět v ohrožení, umírá jeden po druhým a Freddy se jenom směje. Přichází jedna bitka za druhou, ale výsledek není možný. Jak to dopadne je také jasné, vyhrává člověk.

Hledání Země Nezemě (2004)

Řekl bych, že je to velice romanticky založený filmeček, kde o ubrečené situace zavadíte každou chvílí, adaptace Petra Pana, kde musím opětovně pochválit herecké provedení Johnnyho Deppa. I když nemusím zrovna tyto druhy filmů, tento si u mě našel své místo, akorát ten konec nemusel bejt takovej doják.

Fantastická čtyřka (2005)

Akční komiksová vymývačka, není zde v téhle době nic výjimečného, takže mě film moc nepřekvapil, film patří spíše do průměru, tzv. na X-Mena to zdaleka nemá.

Armáda temnot (1992)

Tentokrát 100% komedie navazující na Evil Dead 3, i když musím připomenout, že začátek je opětovně jiný než konec dvojky, nevím co tím chtěl Sam docílit, ale jak se později ukáže tak se hlavní hrdina stane pro lidi vetřelcem, ale později se z něho stává tzv. Rambo. Časté vtípky a výstřelky zde opravdu nechybí, člověk se musí zasmát. Je opravdu obdivuhodné, jak Sam udělal z jasného horroru komedii. Tento díl je stejně dobrý jako jednička.

Smrtelné zlo 2 (1987)

Pokračování úspěšného Evil Dead, je už o poznání horší, přeci už je tu jen sám. Zajímavé je, že navazuje na jedničku, ale přesto jsou tu veliké rozdíly, hlavně v ukázkách jak to bylo předtím, v prvním díle zde bylo 6 herců, ale ve dvojce je poukazováno, že tu byli pouze dva, nechápu. Hustý je, když přijde o ruku, malej masakr motorovou pilou. Film dostává i trochu komediální příchuť. Poté co se ve filmu objeví další postavy, film dostává opět nový náboj. Konec je opět velice zajímavý a nečekaný, kdy se objeví v jiné době, když spadne do časové smyčky.

Lesní duch (1981)

Sam Raimi v akci, tomuhle říkám old schoolovej horror, kterej se opravdu poved. Atmosféra tomuto filmu opravdu nechybí, už od začátku je jasný, že to bude maso. Krásně jdou vidět gumové figuríny, když do nich mlátí nebo střílí. Všude samá krev, postavy pomalu mizí a nakonec zbude jen jeden, kterej se snaží, a když si myslí, že má vyhráno a že je konec, tak je hodně na omylu.

Dům hrůzy (1999)

Béčkovej horror, kterej nemá hlavu ani patu. Nejlepší část filmu je hned na začátku, kdy jde vidět pan chirurg jak si pohrává s lidma, kteří ho pak zmasej, ale jinak kam se poděl horrorovej nápad? To fakt nevim. Atmosféru to nemá, maximálně uspávající, triky tak pro malé děti, děj to nevede. Někdy se ten film tak převrátí, že nevim kde stojim. Vopravdu, moc je jim to povedlo, nechápu chlápka co touhle slátaninu natočil, jestli si myslel, že to bude trhák, tak musel bejt trhlej.

Dogma (1999)

Kevin Smith u mě v jeho nejlepším filmu, kde hlavním tématem je náboženství. Atmosféra zde žije od začátku až do konec, Ben Afflack a Mat Damon jako dva černí andělé, kteří si dělají absolutně co chtějí a na druhé straně Jay a Mlčenlivý Bob s černouškem a ženou. Nejlepší je zase Jay s téma jeho hláškama, a nevině přihlížející Bob, ten nemá chybu, černoušek se nestačí divit s kým to má tu čest. Dobrou roli dostala Alanis Morisette, ta tomu na konci nasadila korunu. Jako nemá to pomalu chybu.