Babička (1970)

V mých očích je babička nejlepší krátký psycho od Lynche. Lepší už to snad ani bejt nemůže. Lynch piloval svůj jedinečný styl už od mládí, a babička to jen potvrzuje, je to jeho snad vůbec první delší film, který natočil a příběh o malém klukovi, který má zlé rodiče a je nešťastný, ale jeho záchranou je jeho babička, která ho jako jediná má ráda, ale umírá. Film nemá absolutně žádný scénář, akorát psycho zvuky, které dávají filmu ráz.Dávám 95%.

Frankenweenie (1984)

Excelentně natočený černobílý film na motivy Frankensteina, akorát v roli psa je typickým Burtonovým krátkým filmem. Je to jeho jeden z prvních filmů, ale už tento film předurčil, jak bude vypadat pozdější Střihoruký Edward. Dokonalý příběh kamarádství malého kluka a psa, který zemře, ale to už jistě víte jak to dopadne...

Vincent (1982)

Jasný začátek Burtonovi tvorby, přesný obrázek Burtonova myšlení, které teďka ovládá svět a hlavně mě. Krátký kreslený příběh pochmurného rázu, krátká povídka Edgara Allana Poea. Výborné. 100% je na místě.

Mars útočí! (1996)

Jeden z Timových průměrných filmů. Parodie na den nezávislosti ve stylu Tim Burton je jak už bývá zvykem komediálně pochmurného rázu. Hvězdně obsazený film s brilantně provedenou grafikou, ale přeci jen to není to, co by se mi úplně líbilo. Dávám 65%.

Utržený ze řetězu (2005)

Jet-Li v jeho nejlepším filmu v kariéře a ve spojením s Morganem Freemanem sem se nestačil divit. Skvělé akční scény, dobrá atmosféra, která umí člověka vtáhnout do děje. Morgan opět s klidem zahrál neskutečně dobře a patří k tomu nejlepšímu co je ve filmu. Skvěle zařazené pasáže z minulosti během filmu dodávají tu správnou jiskru a člověk se dozví, odkud se Jet-Li vůbec vzal. Výborně, jen tak dál...Dávám 92%.

Střihoruký Edward (1990)

Nejlepší film Tima Burtona, který nastartoval spolupráci Tima a Johnnyho, který zahrál znamenitě. Celkový nápad, provedení a grafika filmu je úžasná, a k tomu ještě nádherná Winona Ryder. K tomu není co dodat, už jako malý kluk se mi film líbil, ale až teď můžu ocenit kvalitu a jiskru filmu. Lepší film jsem neviděl a vím jistě, že ani neuvidím. 100%........

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Jeden z nejlepších filmů v roce 2005, který jsem mohl vidět. Hodně se podobá filmu Nightmare Before Christmas z roku 1993 nebo tak nějak. Nemá chybu, ač je opravdu hodně krátký, tak je napsán přesně na tělo Johnnyho Deppa, který ač je animovanou figurkou, tak ho poznáte už po pár vteřinách. Příběh lásky a utrpení, tedy častého tématu Tima, příběh dvou žen, každé z jiného světa, docela by mě zajímalo, jak by to vypadalo, kdyby to Tim natočil jako normální film:-) 92%.

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Ne, ne, ne, ne... Terry Gilliam a opět jeho režisérské sny. Film je celkem dosti zmatený, je to způsobeno také tím, že každých pět minut si Johhny Depp (opětovně zahrál na 100%) bral LSD nebo kokain, a to nebudu mluvit o jeho kolegovi. Herecky je film nabitý hvězdami, ale po režisérově stránce je to nic moc. Terry má moc bujnou fantazii. Ten film vypadá, jak když si Terry vzpomněl na jeho stará hipies léta, kdy byly to hlavní jen drogy a holky, vypadá to tak. Dávám 45%

Hellraiser: Návrat mrtvých (2005)

Rick Bota si s tímto dílem pohrál a myslím, že né špatně. Film má celkem chytlavou atmosféru, člověk, který chce tak se u filmu dokáže pobavit. Triky jsou slušný, herecký obsazení jak to už bývá zvykem je celkem u béčkových horrorů slabý a tady je to taky pravda. Ale tohle bych ještě bral, ale Hellraiser: Hellworld to je hovadina. Dávám 55%.

Hellraiser: Pekelný svět (2005)

Neštěstí. Už by měli přestat v neustálých pokračováních Hellraisera, neboť každým dílem je to horší a horší a tenhle díl je na tuhle dobu velice slabý. Děj je nudnej, styl a způsoby vražd jsou zastaralé a to mě nezajímá. Na konci je sice malej dějovej zvrat, ale to už se tím nezachrání. Říkám: ,,Hellraiser STOP! Dávám 30%.