Mezi živly (2023)

Kdyby to nebyl chemicko - fyzikálně takový úlet v samém základu, mohlo to být úplně super... 🙃 Nakonec totiž "spoiler allert" nešlo o obchod, ale "o Tebe".

Úžasný Mauric (2022)

Děti to kupodivu bavilo celé, byť na dětský film mi způsob vyprávění přišel příliš náročný. Lehce šílené, místy ošklivé. Docela vtipné a chytré.

Pán prstenů: Prsteny moci (2022) (seriál)

Je to obrazem násilí páchaného na evropském dědictví, ale i tak to dědictví probleskuje a dává příběhu smysl. V něčem je prostor seriálu výhoda, nenutí ke zkratce, jinde lehce nutí k vlažnému posunu děje. Ovšem - je to fantasy jak bič a tedy super, už samo o sobě. Jako bonus, nevyžívá se v ohavnostech jak GoT. Nu, další série by měla s blížícím se konfliktem zahušťovat.

Super Mario Bros. ve filmu (2023)

Tak nakonec sáhnout do neznáma nebylo zas tak marné. Barevné, chvílemi napínavé, ale přes to všechno trvale šílené. Prostě herní adaptace. Zlý želvák ukrutný.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Byla to mamlasovina na druhou. Chvílemi velmi zábavná, chvílemi se úplně nedařilo. Chvílemi i napínavá a dojemná. Brutálně barevná, asi aby byl vidět ten rozdíl se šedí, když přišla. Nu, nebylo to skoro ani na tři hvězdy. Ale za zmršené titulky a páchnoucí český název filmu rehabilitační hvězda nahoru.

Hercules (2014)

Nečekaně krvavé, na mě až moc. Příběh smutný...a krvavý, hodně krvavý. Jinak v rámci žánru příjemné překvapení, které kulhá tak nějak přiměřeně...

Kocour v botách: Poslední přání (2022)

Jedničku jsem neviděl, tenhle film je pecka! Kocour je namyšlená sralbotka, ale Perrito vše zachraňuje, dělá ťutíkové a jeho svetřík, ukrutné terapeutické bříško, optimismus, přátelství zachraňují film i Kocoura v botách! Mazec! Smrti se teda děti bojí solidně! Ve finále vlastně nejen děti...

Ztracené město Z (2016)

Film jako za starých časů. Vyprávění plyne. S hrdinou můžete souznít nebo se odpoutat, stejně se ztratí v džungli touhy po... slávě? Poznání? Dobrodružství?

The Covenant (2023)

Velice neuvěřitelný příběh, který je natočený tak skvěle, že mu to odpustím. Jake Gyllenhaal tentokrát využil prodělanou CMP v roli dokonale. Hudební doprovod byl nervy drásající a dotáhl tu pátou hvězdu! Tohle se dá hned znova!