Borg/McEnroe (2017)

V televizi vidíte jen pinkání do míčku, ale když jdete hloub najdete souboj dvou vůlí. Dva fanatiky, pro které prohra znamená malou smrt. Skvěle natočené, ještě lépe zahrané. Jedny z nejsilnějších závěrečných titulků. Výborná hudba.

X-Men (2011) (seriál)

Ellisův námět je až nečekaně temný a drsný závěr to sice na poslední chvíli stočí do šťastného konce, ale na pohádku je vedení příběhu nečekaně dospělé. Bohužel repliky jsou přehnaně vysvětlující, asi aby se děcka chytaly. Emoce japonsky přepálené, všichni křičí a ječí. Animace je povedená. Wolverina se konečně podařilo správně vystihnout. Emma Frost a její výstřih jsou pak kapitolou samou o sobě. Jako velké plus jsou zajímavé mutace (chlap co se chová jako stavební pěna a týpek který ovládá nervovou soustavu jsou hodně cool) a absence Magneta. Potěšil Xavierův původní dabér.

Nula nula nula (2020) (seriál)

Kolik toho ten nebohý kokain musí prožít, aby se k těm smažkám v Evropě dostal? Malinko mi to připomělo cestu náboje v Obchodníkovi se smrtí jen roztažené na osm hodin. 000 má vynikající rozmáchlou výpravu. Monterrey, logistická americko-africká linka (ta je divácky nejvděčnější) a samozřejmě krásná Kalábrie, kde Don čeká na svou zásilku. Propojení skrze flashbacky je skvěle vygradované. Funguje to až po chvíli, je třeba si zvyknout. Herci jsou jistí ve svých polohách. Malinko zamrzí scénář, který čas od času sklouzne do nudné uspávací rutiny. Pomohlo by prostříhat, možná i díl ubrat ať děj neztrácí na tempu. Nejlepší scéna patří nenažraným prasatům a hladové svini, která páníčky nenechá ve štychu. Italové řeší problémy po staru.

Capone (2020)

Svébytný autorský pohled na poslední rok života Al Capona. Hardy se vyžívá v bizáru a jeho proměna v neurosyfilidou prolezlou trosku, která si kadí do gatí je dokonalá. Scénář je spíše sérií halucinací vyhasínajícího mozku (snažícího se upomenout na umístění zakopaných deseti milionů) promíchaných s realitou a vzpomínkami na mučení a zabíjení. Umí šokovat i překvapit (vydloubnutí očí), ale schází mu výraznější dějový oblouk. Přejmenování Fonzovi spíš uškodilo, protože skoro každý čekal mafiánskou klasiku. Šáša Krusty se zlatým kulometem jim bude málo.

Wolverine (2011) (seriál)

Animace je slušná, ale blbé je to až běda. Wolverine tady navíc postrádá svou cynickou a zatrpklou povahu.

Příběhy nekonečna - Loop (2020) (epizoda)

Podmanivé pomalé vyprávění o smyčce a dospívání. Vizuálně nádherné, krásná hudba. Osvěžující protipól překombinovaným seriálům dneška.

Eddy (2020) (seriál)

Snůžka nesympatických charakterů zabředává do sraček v multikulti Paříži, kde lidi "nerozumí" pokud je na přetřes téma, které jim nevoní. Díky Chazellově režii je ale nečekaně podmanivé to sledovat. Herci ty zmrdy a životní trosky hrají jistě a s chutí. Koncept co epizoda to jiný pohled na věc je zajímavý... Celé to trochu připomíná citovou ždímárnu ve stylu Ordinace v růžové zahradě (jen stokrát lépe natočenou) se skutečnými herci a kvalitní režií, ale ta hudba to neskutečně zvedá. Dramatický oblouk celé série je ukázkový a nesympatické postavy se pomalu perou o divákovo odpuštění. Jeden z dialogů v závěru mi připomněl spolužáka Tomáše, který taky musel hrát klasiky, ale pak to začal dělat po svém a teď je to eso na které stojí lístek přes tisícovku.

Eddy - Julie (2020) (epizoda)

Ta dcera je zralá na průplesk.

Mimi šéf (2017)

Sympatická pohádka pro odpůrce pejsků a milovníky miminek. Odsypá to a akční scény jsou pomalu jak od Baye. Sám jsem první dítě a dobře si ten útlak z úvodu pamatuju.

Westworld - The New World (2020) (série)

Robotí rebélie se přesouvá z parku do města a dokončuje dějový oblouk - zlým zlé, dobrým dobré. Nolan decentně využívá témata možnosti výpočtu budoucnosti a věší je na základní myšlenku života ve smyčkách. Elegantně udělal hrdiny padoušské a padouchy hrdinné. Dolores to ve skutečném světě sluší, skutečný svět je vizuálně podmanivý a krásně čistý. Finále si samozřejmě nechává prostor pro další sérii, ale to podstatné je odvyprávěno. DEVS mi letos sedlo mnohem víc. P.S: Pár dílů je strašně divně zrežírovaných a odvádí pozornost od příběhu.

Časové pásmo bylo změněno