Future Man - The Precipice of Yesterday (2020) (epizoda)

Mix Na hraně zítřka a Běžícího muže s Takešiho hradem. Budoucnost, kde si platíte pronájem ženy a dítěte je skvělá. Hudební balíček musím dceři pořídit taky.

Outland (1981)

Western co se tváří jako zaplivaná špinavá sci-fi v prostředí těžební základy na Io. Connery jako umanutý policajt řeší podivné případy sebevražd, ve kterých má zdá se prsty zlý korporát, solí jednu hlášku za druhou. Nejlepší je ovšem Frances Sternhagenová jako cynická doktorka se sklonem k alkoholismu. Úsměvné "akční" finále ukazuje, jak moc se žánr za ty roky změnil.

Exploze (1992)

90-ková rutina s mizernou vztahovou linkou a se srandovně vybuchujícíma lidma. Vůbec nemá logiku, že by nějaká ženská chtěla opustit sekáče Brosnanova kalibru kvůli takové tlamě - senátor nesenátor. Námět s explozivní vodou je ovšem super, chtělo by to remake.

Outsider - Fish in a Barrel (2020) (epizoda)

Četl jsem to tak vím. Rozhodně si ale tvůrci ještě trochu prohráli s celkovou atmosférou a protáhli úpravou ala Temný případ. King navíc s mysteriózním nemá problém a s bubákama klidně přitlačí na pilu. Obsazení zatím vynikající, hlavně nejednoznačný Bateman.

Bloodshot (2020)

Vzkříšení Univerzálního vojáka pro nové tisíciletí tak úplně nevyšlo. Na sobotní dopoledne k vaření je to ale docela fajn podívaná. Pan Diesel se snaží seč může, konečně ho vidíme v trochu jiné poloze (než v sedě v autě), ale vybral si mizerný scénář k realizaci. Nápad je fajn ale to tuctové zpracování se zásadním zvratem vykecaným v trailerech není úplně šťastná volba. Tak třeba příště.

Pod vodou (2020)

Myslím, že by z toho byla fajn videohra. Nášlapaný, lehce béčkový sci-fi horor z Mariánského příkopu, kde na přemýšlení není moc času. Bohužel následkem toho chybí charakterové podloží pro postavy, takže když zařvou, divákovi na tom zase tak moc nezáleží. Což je malinko škoda, Stewartovna hraje až nečekaně dobře a stačilo by pár kratičkých flashbacků na prohloubení vztahu s kapitánem nebo tak něco. Výprava i triky jsou jinak na jedničku, stanice, obleky i Cthulhu vypadají vážně dobře.

Rivalové pod rudým sluncem (1971)

Luxusní herecké obsazení v netradiční westernové putovačce. Cesta za císařovým mečem/ukradeným zlatem dělá z Mifuneho a Bronsona nedobrovolné parťáky v honbě za slizounským padouchem s tváří Alaina Delona a pozornému divákovi hned docvakne odkud opisovali tvůrci Tenkrát na východě. Humor je zde pravda cyničtější, ale hlášky jsou o to lepší. Pro někoho, kdo hrál Red Dead Redemption II je to jako návrat do starých pohodlných bot. Když budu dělat večeři já, budeš o hladu a budeš bita.

Ozark - Season 2 (2018) (série)

Solidní pokračování (anti)morality o mazaném finančákovi a jeho vykutálené rodince. Má to stejný poločas rozpadu jako Perníkový táta, ale bez humoru. Tvůrci se striktně drží vážného narativu a ani klacky pod nohama, které musí Marty překonávat moc úsměvu nevzbuzují. Stavění kasína s pěstiteli heroinu za partnery taky není moc velká legrace, když vám za zadkem čmuchá FBI. Z Ozarks není návratu a doufám, že tvůrci už pomalu přemýšlí jak to celé završit. Pak už by ta gradace totiž musela zacházet k banalitám a to by byla škoda.

Gentlemani (2019)

Výtečná promyšlená britská gangsterka, kterou Ritchie pojal o něco sofistikovaněji než má obvykle ve zvyku. Vyprávění slizkého homosexuálního novináře s tváří Hugha Granta přibarvené tak akorát, aby působilo filmověji zdůrazňuje obchodní cit protagonistů a důležitost kvalitních pomocníků. Herecké výkony jsou jedna báseň (McConaughey takovou roli potřeboval jako sůl) a Colin Farrell jim jednoznačně kraluje z role čestného trenéra, kterému nedělá radost podílet se na "gangster shit", ale své dluhy platí. Spousta citovatelných hlášek a dobré dvě hoďky poctivé britské zábavy. Mám náhodou v mrazáku trochu japonskýho hovězího.

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Chaoticky vyprávěná banalita o tom jak se holčička potřebovala vysrat. Margot sice role Harley sedí, ale sólové příběhy o ní nefungují ani v komiksu a ve filmu už vůbec ne. Pozérské hlášky a snaha o generování humoru nejsou legrační. Celé je to navíc obalené podivnou girl-power fazónou, která je ve filmech čím dál tím víc otravná. Naštěstí jsou akční scény hodně dobře natočené a nápadité, takže to za vidění pořád stojí. McGregor tu vypadá trochu jako Bono a jeho "Já chci a to je moje" přístup je poměrně osvěžující pojetí padoucha. Ostatní rádoby hrdinky sejdou z mysli dřív než napíšete komentář na ČSFD. Krást se vyplácí.