Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál) odpad!

Vydržel jsem celou úvodní znělku a + - minutu samotného... ehm... děje (?) než jsem se zvedl z gauče a sáhl pro ovladač (a přepnul na jiný kanál samozřejmě). Moje nálada byla na tak špatné úrovni, že jsem si musel skočit pro DVDčko MIZERŮ a vymazat si celou tu poučnou zkušenost z hlavy něčím normálním (abych si nezkazil zbytek týdne).

Mission Improbable (2000) (TV film)

A pak že Tom Cruise dělá všechny kaskadérské kousky sám :-D.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Pocta a zároveň seriózní pokračování. To je TERMINÁTOR 3. Arnold Schwarzenegger se naposledy vrátil a to se vší parádou. Režisér Jonathan Mostow jako by věděl, že se Cameronovi nemůže rovnat a tak udělal film z pozice fanouška pro fanoušky. Triková stránka je bezchybná. Přidává se k ní spousta výborných akčních scén (scéna z jeřábem už navždycky zůstane nepřekonatelnou), vtipných scén a zároveň temné atmosféry, která je na začátku málo znát, ale s přibližujícím se koncem roste. Není to tak dokonalé jako díl předešlý, ale stejně. Co mi zbývá říct jiného než dobrá práce :-)? 92%.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Nejlepší akční film co byl kdy natočen. Všeho je zde přesně tolik kolik má být. Akce i emoce jsou úžasným způsobem zapracovány do fantastického děje, který vykresluje mrazivou vizi budoucnosti. Arnold Schwarzenegger, který je tentokrát na opačné straně barikády než byl v díle prvním, podává nejlepší výkon své herecké kariéry. Triky jsou dokonalé (obstojí i v dnešní době) a možná i díky tomu je tekutý Robert Patrick ještě děsivější než jeho předchůdce. TERMINÁTOR 2 je jedním z filmů, které změnili historii kinematografie. Všem se zaryl hluboko do paměti a zůstane v ní ještě mnoho let. V mojí osobní TOP 20.

Terminátor (1984)

Geniální sci-fi Jamese Camerona je dnes již klasikou žánru. Bitva budoucnosti, který je vybojována dnes a Arnold Schwarzenegger ve své nejlepší roli. Skvělá atmosféra prosakuje každým filmovým políčkem a napětí by se dalo krájet. Ikonických momentů je tady požehnaně a Cameronův smysl pro detail je také neuvěřitelný (drobný fórek s cigaretami nebo detailní záběr na rozjetý náklaďáček). Scénář je bezchybný a uvěřitelný v tom smyslu, že neobsahuje nic zase tak nereálného. Triky byly ve své době vynikající a herci v čele již zmíněným Arnoldem hrají bezvadně. Ještě k tomu nejlepší hudební motiv všech dob a máme tu jedinečný filmový zážitek.

Serpico (1973)

Strhující snímek s úžasným Al Pacinem v roli Franka Serpica, policajta, který se nebál postavit proti svým kolegům. Všichni se mu za to smáli, pohrdali jím, vyhrožovali mu a ještě ho chtěli zabít. Zničil si život pro boj za správnou věc a co za to dostával? Nic. Sidney Lumet skvěle zvládl korupcí prolezlou atmosféru filmu, uchovává napětí a drží vás v ději. Obzvláště si cením toho že ať je Serpico sebečestnější, má své chyby a rozhodně není dokonalým člověkem, ale spíš obyčejným chlápkem co chce správnou věc.

Splašený vlak (1985)

Výborný thriller se skvělou beznadějnou atmosférou. Příběh je jednoduchý a přesto ve své podstatě geniální: Nechat uhánět vlak s dvěma uprchlými trestanci, bez možnosti zastavení Aljašskou pustinou. Šílenec Manny patří k tomu nejlepšímu co Jon Voight kdy hrál a Eric Roberts podává svůj životní výkon (nominace na Oskara). A ještě ten konec...

Za plotem (2006)

Překvapivě dobrá zábava. Moc jsem si od OVER THE HEDGE nesliboval a neprávem ho házel rovnou do role letošního outsidera. Animace sice není úplně špičková, ale o tu tady zase tak moc nejde. Jde o zábavu a té má OVER THE HEDGE na rozdávání. Sympatické postavičky v čele s želvou Vernem a mývalem RJem rozbíhají kolotoč filmových citací (lednička jako by z oka vypadla dveřím z druhého MATRIXU) a opravdu pohodové, relaxační, odpočinkové legrace na kterou se jistě rád podívám někdy znovu.

Příšerky s.r.o. (2001)

Okouzlující animák se skvělým příběhem a skvělou animací. PŘÍŠERKY S.R.O. jsou sice určeny výhradně pro děti, ale o to jsou kouzelnější a legračnější než například místy zbytečně přestřelený SHREK. Celý nápad s dveřmi považuji za geniální a závěrečná honička "mezi světy" má dokonalý spád a je úchvatně udělaná. Nejsympatičtější postavičkou celé příšerkovské říše je pak jednoznačně Mike "Kuliočko" Wazowski, který se pro mě stal jakýmsi symbolem dobré zábavy.

Stopař (1986)

Nadstandartní silniční thriller se zajímavou zápletkou. Temnota a beznaděj prosakuje téměř každou scénu STOPAŘE. Hlavní hrdina Jim Halsey je po celou dobu psychicky terorizován nezapomenutelným Rutgerem Hauerem v roli Johna Rydera, který bezpochyby patří k postavám největších magorů, které kdy stříbrné plátno spatřilo. A kultovní scénu s hranolky tady snad nemá cenu ani zmiňovat. Ishamova hudba ještě skvěle dokresluje pochmurnou atmosféru celého snímku. A ponaučení na závěr: NIKDY NEBERTE STOPAŘE.