Emoji ve filmu (2017)

Řekl bych že u tohoto typu animovaného filmu je důležitá cílovka. Tady to byly hodně malé děti a asi lidi co posílají smajlíky místo textu protože je pro ně lepší nebo rychlejší k vyjádření pocitu kliknout 2x než třeba 5x. Tančili tam barevní panďuláci. Dvouleté dceři se to líbilo a já můžu v klidu platit poplatky nebo dělat daně což mi u Pixarovek nejde. Účel splněn.

Bílý lotos (2021) (seriál)

Takoví Účastníci zájezdu... jen s kvalitním satirickým scénářem, výživnými postavami a polomysteriozní zápletkou, kde se snažíte uhádnout kdo že to během dovolené skape. Mike White dokonale vystihuje nedokonalosti dnešní společnosti. Ublížené primadony se spoustou peněz odhalují co je dnes pro svět důležité a oproti tomu se nižší třída snaží protlouct a rodí v práci, přetvařuje se i krade. Herecké výkony jsou do jednoho parádní a vévodí jím zfetovaný Murray Bartlett v roli hotelového ředitele. Skvělá minisérie zvýrazňující neduhy dnešní doby.

Ambulance (2022)

Našlapaná vyhlídková jízda po Los Angeles a zároveň zfilmovaná bankovní loupež z pátého Grand Theft Auto... ta se sanitkou... obohacená o recyklovaný scénář dánského originálu (ještě že ty seveřany máme) o dvou bratřích, kteří potřebujou prachy. Bay se tady krom efektních kamerových obletů (u kterých se v IMAXu zaručeně poblejete) nečekaně hodně hrabe v motivacích a obecně charakterech všech možných hlavních protagonistů. Emoce jsou ždímány na maximum. Každý tu má své místo a je nějakým způsobem důležitý. Vývoj postav ale nenarušuje klasický Bayham nejtěžšího kalibru, kde autíčka narážejí do překážek a v pozadí zní střelba automatických zbraní na kterou umělci na špatné straně zákona hrají svůj koncert. Gyllenhaal si magora Dannyho vychutnává do nejmenší kapky, ať už zařizuje plameňáky na oslavu narozenin nebo přesvědčuje bráchu, aby s ním šel vykrást banku, kde mají zrovna dneska mimořádně hodně milionů. Ostatní jsou, priznejme si to velmi dobře hrající křoví. Balfeho frenetická hudba šlape jako hodinky. Je to hloupé? Ano. Je to zábavné? Ano. - Kdo si sakra na bankovní loupež vezme sandály? - Já, teď.

V cizí kůži (2011)

Klasická mimotělní zkušenost s často až neuvěřitelně bizarním humorem překvapivě dobře odsýpá a díky hereckému duu Reynolds/Bateman v principu funguje. Humor ale létá od fekálií v obličeji a olizováním umělých koz nahé bábinky k povedeným branicovým dloubákům a působí tak hodně nekonzistentně. Opravdovým trumfem je Olivia Wilde ve vysněné poloze každého chlapa. Slušná jednohubka.

Černý krab (2022)

SVART KRABBA má velmi slibný úvod a parádní ponurou, norsky zamrzlou, atmosféru. Skvělý vizuál i hudba. Úkol... dovézt dárkový balík nepříteli přes 100 mil po zamrzlém ledu a banda bruslařů jedoucí na sebevražednou misi. Noomi je většinu času velmi fajn a zbytek týmu taky. Čím blíže jsme závěru, tím horší scénář je. Na konci už jde bohužel jen o čistokrevné béčko s divným prozřením i celkovým vyústěním. Přitom stačilo zakončit u koní a hned by bylo o hvězdičku víc. Nemá někdo alternativní verzi?

Pam a Tommy (2022) (seriál)

Světoznámá Sex Tape z dob počátku internetu měla docela pohnutý osud. Pam & Tommy zdárně oscilují mezi komedií, dramatem a často až s dokumentární přesností prezentují neuvěřitelné skutečnosti, že života tři hlavních protagonistů. Lily James je jako Pamela fantastická a Sebastian Stan v životní roli krade malém celý seriál pro sebe. Rogenův truhlář je prostě další smolařský exot, kterého budete litovat a zároveň ho nemít rádi. Atmosféra devadesátých let je pohlcující ve všech detailech. Čím blíže jsme k závěru tím více je zdrcující vidět jak mediální masáž zničila vztah dvou lidí. Sice dost divných, ale sobě si souzených.

Noční hra (2018)

Ozark meets Dexter. Komediální verze Fincherovy Hry s rodinnou příchutí. Zvratů je sice o trochu více než by bylo záhodno, ale stejně je to velká paráda. Jedna z těch lepších komedií, které teď kempují na Netflixu. Pro hráče deskových a společenských her povinnost.

Červený trpaslík - Země zaslíbená (2020) (epizoda)

Povedený návrat původních mušketýrů. Holly v partě chyběl a je to právě jeho návrat, který kočičí zápletce dodává šmrnc. Změna formátu vůbec nevadí a docela by mě zajímalo kdyby Trpaslík dostal lepší triky. Já vím ta papundeklovost k tomu patří... Lister,... Listy, Listy,... Listy, Listy...

Projekt Adam (2022)

Béčko jak řemen. Adam míchá a recykluje dávno použité nápady do zábavného koktejlu hlášek, narážek a pomrkávání. Reynolds je zase jednou stejný, ale jeho mladší já je ještě lepší. Sympatický klučina je srdcem celého toho zamotaného příběhu. Levy je pořád nezajímavý režisér, ale má štěstí na scénáře. Nostalgie, popularizovaná věda, rodina, prachy = recept na úspěch. SPOILER: Hulk je Deadpoolův táta!

Fresh (2022)

Kulinářská romantika k MDŽ. Sebastian Stan tančí kuchyní a naklepává maso k večeři... Milý randící základ utnou stylové úvodní titulky a přenastaví hru na nezvyklé pojetí obchodu s bílým masem. Daisy Edgar-Jones bude muset skousnout pár věcí jestli chce aby nově navázaný vztah přežil(a). Pěkná hudba, stylový vizuál, navíc skvělé vtipy o jídle. Konec je malinko předvídatelný, ale výslednou chuť to nezkazí.