Future Man - Season 3 (2020) (série)

Založeno na skutečných událostech... Poslední série přináší další smršť ujetých nápadů. Časoprostor se hroutí a jediný kdo může zachránit součastnost je Josh Future Man pěknou závěrečnou pointou o zodpovědnosti. Rogenův Susan je super, ale tentokrát to víc než kdy jindy leží na hlavních hrdinech, kteří si to blbnutí očividně užívají. Skvělé ukončení série.

Chalífát (2020) (seriál)

Evropská verze Homelandu uzpůsobená dnešní migrační poptávce. Švédi ví jak diváka zaháčkovat a Kalifat hned od první epizody dává všem protagonistům kapky. Zatápí ženě, která šla do Sýrie za lepším životem, fanatické policajtce i jednomu taťkovi, kterému chytře poslané odkazy z YouTube zfanatizovaly dcery. Má to spád i švih a často velice poučné dílčí pointy, které je dobré šířit do světa. Zamrzí že ve finále tvůrci vyměkli a neukázali pořádnou osvětu. Některé postavy se chovají nelogicky a zvraty jsou trochu zvláštní, asi aby to nedopadlo tak děsivě jak mohlo. Jako celek, ale hodně silné a napínavé dílo, které z žánru ždímá maximum. Povinnost pro všechny europoslance.

Chalífát - Epizoda 6 (2020) (epizoda)

Tyhle věci by se měli povinně promítat ve škole, doufám že konec bude řádně poučný bez špetky naděje.

Motanice (1988) (TV film)

Lukavského smrťák budí více respektu, ale Sovákova Dařbujána mám prostě raději. Má i lepší trikové scény. :-D

Circle: Uzavřený kruh (2017)

Těšil jsem se démonického Toma Hankse a ono nic. Zápletka o zavedení velkého Bratra do každé domácnosti není zlá, jen film končí ve chvíli, kdy by konečně mohl začít těžit z pěkně odprezentovaného světa. Emma Watson příjemně civilní, ale to je tak všechno. P.S: Líbí se mi ten čistý design všech ukázaných aplikací.

Future Man - The Outlaw Wild Sam (2020) (epizoda)

Když už si myslíte, že to nemůže být šílenější objeví se časem cestující Usáma Bin Ládin, který nevěří v Boha, je tolerantní ke gayům a dělá fantastický čaj. Do toho se časoprostor pomalu hroutí sám do sebe. Geniální!

Ztraceni ve vesmíru - Dopad (2018) (epizoda)

Fantastická výprava, sympatické postavy. Sice je to jedno z těch deus ex machina vyprávění bez zásadnější pointy, ale jako oddechovka supr.

Prezident v pořadí - Pilotní díl (2016) (epizoda)

Takhle to dopadá když váš svět nemá drsného Jacka Bauera, ale fešnou Maggie Q. Vybuchne celá vláda, ale aspoň jí to v tom popelu ze zbytku Kapitolu sluší. Kiefer je jako mírumilovný prezident trochu divný, ale čas od času z něj vykoukne ten starý známý. A ten je srovná do latě.

Spravedlnost podle Spensera (2020)

Úsměvná (naivní) detektivka ze staré školy s dobře zahranými postavami a povedenou akcí. Berg a WahlBerg si pro radost na rychlo pro Netflix spíchli Bostonského Jacka Reachera a udělali to s chutí. Nevyrovnaný scénář sice mrzí, ale i tak Spenser nabízí porci dobré nálady.