Tupíři (2010)

Stmívání si už hodně dlouho koledovalo o parodii, a já si myslím, že se to povedlo zparodovat poměrně dobře. Je to hrozně hloupoučké a jednoduché a ne všechny vtipy se povedly, ale i tak si to zaslouží pochvalu. Hlavně parodie Belly a jejich "cukaných" pohybů a pohledů. Ta holka to okoukala neuvěřitelně přesně! :D

Varieté (2010)

No jo, muzikály maj prostě slabší děj, ale v případě Burlesque mi to vůbec nevadilo, protože mám rád, ba přímo miluju prostředí kabaretů a blyštivých show. Navíc Aguilera je majitelkou jednoho z nejlepších hlasů dnešní hudební scény a písničky byly taktéž dobré. U muzikálu to vlastně i stačí!

Střihoruký Edward (1990)

Neobyčejně čistá a přirozeně dojímavá "pohádka" s tak neuvěřitelně pronikavou a mystickou hudbou Dannyho Elfmana. Nemůžu říct, že by se mi film nelíbil, jen mě nezaujal jako ostatní, ale i tak si myslím, že patří mezi ty nejkrásnější filmy vůbec, protože nevinnost a čistota jsou velkými plusy tohoto filmu. A Johnny tady měl možnost ukázat, že je pan herec a to doopravdy je, protože jeho výkon musí zlomit i to nejchladnější srdce té největší ledové královny!

Kamarád taky rád (2011)

Je velká škoda, že druhá půlka nebyla stejně svižná jako ta první, kdy jsem se nad hravostí scénáře vážně smál. Druhá půlka mi bohužel navodila atmosféru typického amerického slaďáku, kterým tento film nakonec je, ale mohl být alespoň jedním z těch lepších. Ale i tak jsem se dobře bavil a ústřední dvojice byla vážně skvělá.

Antikrist (2009)

Nádherná forma, začátek byl pro mne opravdu uměleckým dílem, ale obsah mě tak trochu minul. Tenhle film není jednoduchý, ale není ani zas tak složitý, jak by se mohlo na první pohled zdát. Film totiž není těžký na pochopení, ale atmosférou, která je jen minimálně odlehčena. Opět mi tu vadilo příliš mnoho naturalismu, můj žaludek ani jiná část těla to prostě nesnese, takže jsem se zase schovával za polštář a odvracel zrak.

Lady Gaga Presents: The Monster Ball Tour at Madison Square Garden (2011) (koncert)

Vzhledem k tomu, že mám její hudbu i show rád, tak jsem byl z tohodle záznamu nadšen. Je tak šílená, že to snad ani neni možný. Zpívat umí, na live nahrávkách do toho dává ještě daleko víc než na studiovkách. A její interpretace písničky You and I, jež patří k mým nejoblíbenějším vůbec byla naprosto neuvěřitelná - koukal jsem s otevřenou pusou a nevěřil jsem!

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

První film byl "Děti pro děti", proto je víc pohádkový a prosycený kouzlem dětského magického světa, než kterýkoliv jiný díl. Svého času to byl ohromný kult, který přetrval samozřejmě do dneška, jen ne v tak kouzelné míře jako kdysi. I já si pamatuju, když jsme si všichni ve třídě posílali dopisy z Bradavic (ačkoliv nám nebylo 11) a vytahovali jsme se, že nás tam vzali. Hráli jsme si na čaroděje, nosili jsme černé hábity, měli hůlky a vařili lektvary, které jsme pak i pili! Prodávaly se i Bertíkovy fazolky a čokoládové žabky, ze které mám jednu kouzelnou kartu, kde Harry s ostatníma pluje na člunech po Černém jezeře. Dodnes považuju tuhle kartu za jednu z největších vzácností, co mám. Silný proud kultu Harryho Pottera smetl i mě a... koukám, že začínám být nezdravě sentimentální a vůbec nepíšu fakta k filmu. Ale jen těžko by se našel někdo, kdo by dneska Harryho neznal a nedostal se s tímhle fenoménem desetiletí do kontaktu, takže to ani není třeba! :)

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Musím se přiznat, že na Potterovkách jsem vždycky hodnotil hlavně příběh a to, jak moc dodrželi tvůrci knižní předlohu. Tady se sice některé části mírně odchylují a samozřejmě, že se celá kniha do filmu nevtěsná, ale bylo by hříchem hodnotit pouze příběhovou linku. Tady se jedná o jedno z nejpovedenějších zpracování knihy. Navíc s tímto dílem ztrácí Potterovky na veškeré své pohádkovosti a stávají se opravdu dospělými a temnějšími. Tím víc pro mne dechberoucí podívaná!

Dobrý Will Hunting (1997)

Film o hledání sama sebe a smyslu života, s naprosto úžasným a silným scénářem, při jehož některých pasážích mrazí. Tenhle film mi "připomněl" proč je Damon můj oblíbený herec. A že je ještě (s Affleckem) i nadaný scénarista mě velmi mile překvapilo. Good Will Hunting je inteligentní a přirozený a rozhodně má čím oslovit.

Zelená zóna (2010)

"Akčnímu thrilleru Zelená zóna se přezdívá „čtvrtý Jason Bourne“. Do jisté míry oprávněně." Tak s touhle větou si dovolím silně nesouhlasit. Protože Green Zone nemá z Bourneovek ani minimum. Přišlo mi to utahané, rozplizlé a nijak zvlášť zajímavé. Matt Damon je jediným plusem filmu, protože na něm i celý stojí. Nebýt tam on, hodnocení by možná šlo ještě níž. Podobné jako Labyrint lží, na akční film mi přišla akce unylá a "málo akční". Na film válečný zas málo atmosféry války.