Californication (2007) (seriál)

Viděl jsem pár dílů a nechápu, co je na tom tak mistrovského. Pokud je v dnešní době vtip pouze v tom, že za každým slovem, ne-li slabikou řeknu "piča", či jiný vulgarismus, nebo, že mám neustále sexuální narážky, tak nechci žít v této době. No prostě je to volovina!

Prokletý (2009)

Nepopírám, že jsem se nebál. To bál, protože ta napjatá atmosféra panuje celý film. Jak už bylo řečeno, dům, ve kterém straší nepřináší do světa mysteriózních filmů nic nového. Jednou to stačilo. Hrozně se to vkleklo a nakonec to bez účinku vyšumělo! Bylo to jako povídka z Věřte - Nevěřte! Ano, milí přátelé, tento film si vymysleli naši ne přílíš originální scénáristi!

Ruka (1965)

Ruka, jako osud, kterému se nejde postavit. Ačkoliv je to animované, je to vážně na hranici s psycho horrorem, thrillerem a co já vím s čím ještě. Hodně působivé a naplněné vším slovy nepopsatelným!

Pokémon (1997) (seriál)

Vymejvačka mozků, ale když jsem byl malej, tak se mi to líbilo a dost! Za svojí dětskou duši dávám, to, co jsem dal!

Parfém: Příběh vraha (2006)

Tak tohle je opravdu umělecké dílo. Vždyť sama hlavní postava je umělcem. Nevídané nadání tohoto umělce však vede k posedlosti vlastním géniem. Na začátku filmu jsem byl dost znechucen. Ne filmem, ale autentičností prostředí, ve kterém se Grenouille narodil. Ty páchnoucí ryby, odpadky, všechen ten hnus staré Paříže. A on tam tak ležel vedle nějakých zkažených, smrdutých zbytků. A tohle nechutně špinavé prostředí mě vážně iritovalo. Ale bohužel to k filmu patří a i když bych to bez téhle části přežil, tak je to součást tohoto díla. Ani samotný herecký výkon hlavního představitele nebyl špatný. Zahrát "čichacího" úchyla patrně není tak jednoduché. Líbil se mi vývoj postavy. Některé scény jsou vážně drsné, psychotické (Žena naložená ve velké "kádi". Chvíli si říkáte, jestli se náhodou nedíváte na Frankensteina)... Scéna, kdy se všichni, poblázněni úžasným parfémem začnou svlékat do naha a vypukne ta hromadná orgie, to je něco vážně nečekaného! Avšak úplný konec, kdy městská lúza Grenouilla sežere... Ale celkový dojem a originalitu filmu to nekazí.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Filmy podobného typu mám hrozně rád. I když to vypadá pohádkově, není to pohádka. Je to plné barev, nápadů, něco, co tu ještě nebylo. Hlavně se mi líbí opět prolínání dvou linií. Reálný svět a svět za zrcadlem - imaginace. Ty imaginace byly vážně moc hezky zpracované - efekty, ta kýčovitá vizuální stránka, papírové stromy, kreslená louka. Vážně moc hezky udělané. Námět smlouva s ďáblem sice není nic nového, ale v jiných filmech ďábel shrábne, co chtěl a dá pokoj. Kdežto pan Nick byl soutěživý, nevadilo mu když prohrál, vsadil se znovu. Jako celek je Imaginárium velice příjemné. Hrozně jsem litoval, že to není ve 3D verzi. Ty bláznivé lety imaginacemi by byly ještě efektivnější a působivější, než jsou.

Noční můra v Elm Street (1984)

No, na tenhle film jsem se podíval hlavně z důvodu, že to byl první film Johnnyho Deppa a mě se to líbilo. Vrah, který útočí ve snech, to mi přijde originální. Strašidelné to teda moc není, ale vzhledem k tomu, ze kterého to je roku, myslím, že je to slušné. Jediné, co mi vadí je otevřený konec, z důvodu dalších pokračování. Vyvražďovací série mě už vážně nudí! Ale jinak slušné čtyři hvězdičky!

Donnie Darko (2001)

Huh, no... Donnie Darko. Dost psychologické, až se na to budu dívat příště, tak se budu muset trochu napít. Není úplně lehké to strávit. Ze začátku mě to nudilo, potom mě to hodně bavilo, potom méně, konec je zvláštní! Já nevím. Svojí kvalitu to určitě má, zvláště v hereckém výkonu hlavní postavy. Tenhle film nejde vidět jednou, tak ho budu muset zkouknout ještě jednou se zásobou panáků! 28.7.2010 jsem se k Donniemu konečně dostal, abych ho shlédnul podruhé a musím zvýšit hodnocení na pět hvězdiček (z původních čtyřech), protože tentokrát jsem se nenudil už ani vteřinu. Ani nevím, co mě na tom tolik uchvátilo, zřejmě pefektně vykonstruovaná tajemná atmosféra, která Vás úplně pohltí. Není víc, co dodat...

Pat a Mat (1979) (seriál)

Můj nejoblíbenější večerníček. Někdo ty dva tupouny, co vždycky všechno pokazej, když se pokouší něco vylepšit, nemá rád, ale já se prostě musím týhle dvojce kutilů smát. Každý díl si říkáte, s čím zase přijdou, dneska se jim to už určitě povede. Nepovede!

Sherlock Holmes (2009)

No, je mi jasné, že tento film chtěl ukázat Sherlocka Holmese ve zcela jiném světle. Ne jako postaršího pána v dlouhém kabátě, neustále kouřícího dýmku. A povedlo se to, myslím docela dobře. Dobře jsem se bavil a do poslední chvíle netušil, jak je to všechno možné. Jediné, co mě štve, že jsou tu zase ty zadní vrátka pro další pokračování, tak doufám, že jich nebude zase 100!