Freddy versus Jason (2003)

Dementní scénář, příšerné herecké výkony hlavních hrdinů(tím myslím ty teenagery, ne naše dva borce), začátek docela nuda, ale na druhou stranu můj oblíbenec Freddy(jedna hvězdička je jen pro něj) a dokonalá finálová bitka. Chci druhý díl.

Dařbuján a Pandrhola (1959)

Sovák, Lohniský a můj nejoblíbenější herec Rudolf Hrušínský předvedli herecký konzert, ale jinak je to příšerná komunistická propaganda.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Bude-li důstojník přistižen, jak očichává sedlo rotopedu v dámské tělocvičně, bude propuštěn bez soudu.

Bleskový Jack (1994)

Nuda a zase nuda, jediné co mi utkvělo v hlavě byl výkon Cuby Goodinga, který příšerně přehrává. Nic co bych musel vidět znovu.

60 sekund (2000)

Jedna hvězdička za Angelinu, druhá za ty nádherný káry.

Tenkrát na Západě (1968)

Američané western stvořili, Leone z něj udělal nejvyšší umění. Leoneho magnum opus nese jeho charakteristické znaky, které si tak pěkně naučil na dolarové triologii (která sama o sobě předčí jakýkoliv jiný western) a dovedl je k naprosté dokonalosti. Nejde jen o nejdokonalejší western, ale i o jeden z nejlepších filmů vůbec.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Jediný z filmů, jenž se mi líbil mnohem víc než knižní předloha. Naprosto výborné herecké výkony, skvělý výběr všech herců, výborná režie a příběh o opravdu svobodném člověku, kterého neni možno připravit o svobodu, a tak se musí zpracovat.

Old Boy (2003)

Vizuálně uchvatný, perfekně zahraný, asijsky surový. Tento film od samého začátku upoutal mou pozornost a do konce ji nepustil, právě naopak. Myslím, že takový film nikdy žádný evropan ani američan nenatočí a proto se dost bojím připravovaného amerického remaku. Jinak tento film můžu jen vřele doporučit(ale ne slabším povahám), je to to nejlepší co jsem v kině za posledních pár let viděl.

Ostrov (2000)

Poutavý, poetický, někdy až příliš brutální a krutý. Teď jsem to dokoukal a musím říct, že se to zatím neodvážím hodnotit. Možná až se mi to rozleží, nebo to uvidím podruhé, ale teď to hodnotit opravdu nemůžu.