Artem Kolchin (Denis Nikiforov) je obyčejný mladý muž, který ničím nevyniká nad ostatními. Zatouží však po slávě, k níž ho má dovést kariéra boxera. Pod přezdívkou Velká bílá naděje se uchází o titul šampiona. Ten nejdůležitější boj jeho života ho ale teprve čeká... (oficiální text distributora)

Shit

Tak tohle byla ubohost, takhle mě nalákat, že zase jednou uvidim opravdu dobrej boxerskej film a začátek mě v tom jenom podporoval, kdy se odehraje naprosto vynikající ringová vložka, kterou bych se nebál označit za jednou z nejlepších, co jsem viděl, jenže tim tady náš slavnej box končí a nastupuje, ne sice úplně špatnej,ale jen obyčenej thriller s trochou ruský mafie a něco málo krimi a jde to od 10ti k pěti a občas jsem se i přes celkem svižnou režii a hudbu nudil ()

Santino7

Začiatok to malo vskutku sľubný, úvodná polhodinka bola naozaj luxusná, lenže potom sa to celé akosi posralo, a to doslova. Presne ako tu písala Snorlax, vyzeralo to, akoby Sidorov v istom okamihu zabudol, čo vlastne točí, otočil sa o x stupňov a vybral sa úplne iným smerom - a to smerom oveľa horším. Poctivú boxerskú záležitosť z úvodu (kde sa vyskytla aj veľmi príjemná čerešnička na torte - malé cameo v podaní Sergeja Bezrukova z mojej obľúbenej Brigady, ktorý sa tu opäť ukázal ako Saša Belov, pričom na svojej charizme nestratil ani kúsok) nahradil žáner, ktorý ani neviem pomenovať - viem len toľko, že tam nefungovalo v podstate takmer nič. Bolo to naivné, detské, často infantilné, nezaujímavé, nudné a celkovo po dejovej stránke až príšerne slabé. Až natoľko, že som si popri pozeraní stihol na mobile vybaviť niekoľko mailov a neskôr, keď sa už nejaká tá nádej na zlepšenie začala definitívne rozplývať, stihol som si zahrať aj jednu kvízovú hru. Čiže inými slovami bieda. Taktiež postavy sa mi zdali byť vykreslené dosť stupídne, čož je vcelku škoda, pretože herecké obsadenie samo o sebe bolo obstojné. Ale opakujem, nebyť toho úvodu, ktorý ma navnadil (najmä kvôli nemu dávam tie dva body), podarenej hudby a rovnako dobre zvládnutých bitiek, s najväčšou pravdepodobnosťou by som to ani nedopozeral, takto som však stále dúfal, že by sa to hádam aj mohlo zlepšiť (žiaľ nestalo sa). 2/5 ()

Thomassi

Spíše než o boxu je to o útěku a pomstě. První polovina se mi docela líbíla, byla tam akce a zápas na začátku byl velice dobře natočen. Ale ve druhé púli mi připadlo, že děj se strašně vleče a čekal jsem, až bude konec. Velikým plusem byla ale hudba, která do tohoto filmu doopravdy sedla. ...... A ta scénka, kdy můj oblíbený filmový hrdina Saša Bělov ze seriálu Brigáda přijede v černým Ferrari a chce podpis od Kolchina je skutečně cool. ()

Vojcl

Vzhledem k tomu, že jsem dříve z ruské kinematografie znal tak akorát Mrazíka(nic proti němu) a pár komunistických dokumentárních sraček, tak jsem byl mile překvapen, že i na Východě se natáčejí koukatelné filmy. Boj se stínem není nijak výjimečný biják. Scénář je trochu naivní a nedočkáme se žádné nové myšlenky, kterou by nám už nepovídaly jiné podobně laděné kousky. Ale díky sympatickým hercům, vynikající hudbě a pár skutečně povedeným akčním scénám, nejen z boxerského ringu, rozhodně stojí za pozornost. ()

JARDAHONDA

Akční film z boxerského ringu.. Lze vyhrát souboj s vlastním stínem?? Boj začíná,, za lásku,, za slávu,, za přátele,, za peníze,, za spravedlnost,, za svůj vlastní život.. Film Alexeje Sidorova, který se proslavil seriálem Brigáda, pojednává o boxerovi Artemovi Kolčinovi a jeho snaze dostat se na vrchol boxerského Olympu.. Hodnotím velmi kladně skvělé boxérské scény a hudbu, která přesně zapadla do trochu slabého děje.. Nic méně dávám za **** ()