Na nepřátelské půdě (2000) (TV film)

Pěkné, příjemné, místy docela vtipné, ale občas (hlavně v úplném závěru) trochu moc sladkobolné na můj vkus.

Herkules (1983)

EDIT: Camp jaxviň, guilty pleasure největší, film špatný až k pomilování. Po řadu let se tu za mě červenalo korektně kompromisní dvouhvězdičkové hodnocení. "Kompromis a dvě hvězdičky" vem čert, k pomilování špatným filmům se kompromisní hodnocení nedávají. V rámci "úklidu a údržby" sekce komentáře na vlastním profilu se provinile chytám za nos a za uši, dávám 5/5 a Louovi posílám vzdušného hudlana.

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál) odpad!

Nic proti Chuckovi, nic proti tupé akci, ba co víc, klidně skousnu i tupou akci, která se snaží předat nějaké to "objevné" poselství, ale nesmí to být tak krutá nuda. Možná bych dala * za Chuckovy roundhouse kicks, jenže ona je to navíc dost nechutná konzervativně-pravičácká agitka.

Nemocnice Chicago Hope (1994) (seriál)

Po odchodu Mandyho Patinkina tu bohužel zůstalo prázdné místo, které se nepodařilo zaplnit. A když si uvědomím, že celý seriál do značné míry visí na Jeffreym Geigerovi, nemůžu dát víc, než tři.

Boží armáda (1995)

Velmi, velmi, velmi podmanivý film. Solidní sešlost lidí, co potí charisma každým pórem na těle, míle a míle krajiny, která vyškvařuje sublime každým rozpáleným šutrem, špinavě bezprostřední kouzlo městského mýtu, andělé posedávající na opěradlech židlí a po střechách jako vrány a... Gabe.

Kocour v botách (1988)

Docela roztomilá pohádka a naprosto úžasný Walken (neumí nebýt úžasný). Škoda naprosto příšerného českého dabingu, za který by měli někoho za úsvitu zastřelit.

Obloukovi (2001) (seriál)

Šílený crossover mezi animáky, Addamsovými a možná ještě něčím zdraví škodlivým. Ač Obloukovi jsou v jádru taková americká sitcomová rodinka a jsou vlastně docela k pomilování, postmoderní krize hodnot poznamenává jejich příběhy dosti výrazně a míra subverze i zavilé zlomyslnosti je vysoká. The Oblongs je počin naprosto ujetý, velice chytrý a po čertech zábavný.

Lexx (1997) (seriál)

Nejbizarnější, nejabsurdnější, nejúchylnější, nejtemnější a přitom nejpotrhlejší sci-fi, jakou znám. Kdo neviděl, nepochopí. Mnozí z těch, kteří viděli, taky nepochopili. Tvůrci seriálu s ohromným gustem a zvrhlou vynalézavostí kopou do koulí konvence, morálku, dobrý vkus i nadčasové hodnoty - a já je za to miluji. (K častému srovnávání s Červeným trpaslíkem - není to zrovna na místě. Pár shodných rysů tu je, ale většinou jsou to shody dost povrchní. Lexx je svým naturelem někde úplně jinde; kdo k němu bude přistupovat jako k sitcomu - třebas drsnějšímu - bude pravděpodobně hořce zklamán.)

Upír v Brooklynu (1995)

Murphymu tahle role překvapivě sedla a o to víc zamrzí, že film jako takový se jaksi nepovedl.

Modrý pták (1993) (TV film)

Preiss, Kostka, Němec, Maciuchová a Hrzánová nemají chybu - a hláška "Král je zvyklý bít hlavou o stěnu, brzy se utluče sám." patří k vrcholným momentům české televizní tvorby pro děti...:-)