Zloděj koní (1986)

Film na jednu stranu hodně vázaný na tibetskou kulturu a rituály, ovšem na druhou stranu díky své syrové poetice a díky prostotě a síle příběhu, jejž vypráví, dost dobře srozumitelný i člověku na opačném konci světa... Pomalé tempo vyprávění, kdy jeden dlouhý, statický záběr následuje další, výrazná absence dialogů a atmosférický soundtrack dělají z tohohle filmu záležitost poměrně divácky náročnou, ale maximálně působivou - a místy až hypnotickou. Hodinu a půl jsem nebyla s to odtrhnout oči od obrazovky. Jednou za čas člověk natrefí na čirou audiovizuální magii - a "Dao ma zei", byť je to dost neveselé a truchlivé pokoukání, je rozhodně jedním z těch nejmagičtějších filmů, jaké jsem zatím viděla.

Klan létajících dýk (2004)

S ohledem na velice pěkné exteriéry (přírodní scenerie, Andy Lau, Takeshi Kaneshiro, Zhang Ziyi...) opravdu výživný "drool-fest", ale bohužel ne o moc víc. Film je to rozhodně pěkný, ale od chlapíka, který mě před několika lety tak dokonale "smetl" Hrdinou, bych čekala něco lepšího.

Goin' Down the Road (1970)

Film, v němž se po většinu času nic moc neděje - jen se v něm dva (občas tři) poměrně bezradní lidé snaží protloukat životem. Špinavý, šedivý a poměrně ubíjející snímek, který po té hodince a půl lehké bezútěšnosti skončí bez famfár a bez katarze "uprostřed věty". Nekouká se na to snadno, místy to docela nudí - ale můj celkový pocit z "Goin' Down the Road" je překvapivě intenzivní (a hořký jako pelyněk).

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Pokud nějaký díl náhodou odchytím, obvykle se u něj docela dobře bavím... Na druhou stranu, žádný z těch zhlédnutých dílů mě zatím nechytnul natolik, abych Zoufalky aktivně vyhledávala.

Kung-fu nářez (1979)

Příběh není z nejsofistikovanějších, ale Magnificent Butcher dostává velmi pěkné 4.5 - už jen proto, že je to film k prasknutí narvaný lidmi, na které se obzvlášť ráda dívám - a že v podstatě všichni, ač často ve výrazně vedlejších rolích, dostanou šanci předvést, co dovedou. Navíc mám slabost pro tyhle hongkongské žánrové kejkle, kde se nejhrubozrnnější slapstick komedie střídá s momenty vypjatě melodramatickými i poměrně syrovými (a surovými) způsobem, nad kterým občas zůstane rozum stát... Když si k tomu přičtu opravdu výbornou choreografii soubojů, tak prostě nemůžu jít pod pět. :-)

Hvězdná srážka (1978)

Po druhém zhlédnutí solím plné hodnocení - ať už se Starcrash pokouší o cokoli, baví na 100%...:-)

Long men kezhan (1967)

Příjemný old-school film se sympatickou sestavou hrdinů, fajn atmosférou a naprosto božím soundtrackem (chvílema jsem měla pocit, že sleduju - nebo spíš poslouchám - čínskou operu; a byl to prima pocit).

Fei xiang guo he (1983)

Potrhlá akční komedie/parodie, která spojuje kung fu, hopsající duchy a zaklínání, lásku a pomstu v lehce vyšinutý a okázale nekonzistentní slapstick mišmaš, a jež se s gustem (i když já osobně mám pocit, že i s jistou rezervovanou láskou) trefuje do nejednoho old-school klišé. Naprosto rozkošný film. Nemálo WTF. A pro mě osobně láska na první pohled...:-)

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Tenhle film mě osobně svojí neukázněnou odbržděností ohromně bavil...:-) Být ještě o fousínek odbržděnejší, bylo by to za pět.

Shaolin fotbal (2001)

Fotbalová variace na "world of martial arts" nemá chybu a fotbalová meruna by si IMHO zasloužila zařadit mezi "legendary weapons of China"...;-) Navíc jsem se opravdu skvěle bavila. Když fotbal, tak jedině tenhle.