• Krátkometrážní

Z.P.G. (1972)

< Dej sa odohráva v blízkej budúcnosti, zem je preľudnená a nemôže naďalej uniesť ďalší nárast populácie. Preto je celosvetovo zakázané plodiť deti nasledujúcich 22 rokov. Trest za porušenie tohto nariadenia je smrť a vinníci sú nemilosrdne popravovaní vo vyhladzovacej komore. Ako náhrada pre manželské páry sa vyrábajú robotické deti. Russ a Carol sa ale rozhodnú mať vlastného potomka aj napriek zákazu, ale musia byť veľmi opatrní... > Ak mám byť úprimný Z.P.G. je nudný film, z tohto námetu mohlo byť zaujímavé a napínavé SCI-FI (útek pred políciou atď.), ale tvorcovia sa rozhodli ísť komornejšou cestou a viac sa zameriavajú na vykreslenie preľudnenej spoločnosti žijúcej v smogu a odkázanej na umelé jedlo (a to sa im aj podarilo). Toto zabudnuté dielko fanúšikov žánru rozhodne poteší.

Antikrist (2009)

Filmársky krásne vycibrené do posledného detailu. Nádherný - krutý - drastický - film.

Londýnský gangster (2010)

< Veľké sklamanie ! > Nemôžem uveriť tomu, že človek čo tento film napísal a režíroval (toto je jeho režisérska prvotina), je autorom scenára úžasného THE DEPARTED. LONDON BOULEVARD je nefunkčná a slabá gangsterka, bez nápadu a poriadneho drajvu, aký ja od tohto žánru očakávam. Aspoňže tá hudba a herci boli fajn.

Total Fury (2007)

Od tvorcov LE BAGMAN ďalší krvavý krátky film, ktorý si môžete pozrieť TU

Rubber (2010)

Jednu vec nemôže nikto RUBBER uprieť a to je naozaj originálny nápad o vraždiacej pneumatike, ktorá keď stretne niečo živé, začne vydávať divné zvuky, roztrasie sa, a následne zvieratá a ľudské hlavy začnú vybuchovať. Netradičný film, nič viac.

Girl Walks Into a Bar (2011)

Celovečerák free on YouTube, v HD kvalite s mnohými známymi hercami. GIRL WALKS INTO a BAR je oddychový, mierne zábavný film, kde sa každá scéna odohráva v niakom bare a hrajú tam špičkoví herci. Čo viac by ste mohli chcieť „zadarmo“ ? Edit: Film je pre Slovensko a Česko (neviem ako je to v iných štátoch) od 14.3. na YouTube blokovaný, takže vám čo ste ho nevideli nezostáva nič iné ako si ho niekde stiahnuť. Veľmi tomu ale nechápem, keďže to malo byť pre všetkých voľne dostupné...

Jackboots on Whitehall (2010)

Vyzerá to úžasne! Modely lietadiel a tankov, bábky, výbuchy a akcia - vizuálna stránka na jednotku. JACKBOOTS ON WHITEHALL si robí prdel zo všetkého, z vojny, Nemcov, Angličanov, a aj barbarských Škótov :) Zábavná anglická satira.

Kyûketsu Shôjo tai Shôjo Furanken (2009)

Keď pustím doma na záhrade zo studne vodu na plné pecky a dám na koniec hadice palec, tak z nej nestrieka voda takým gejzírom ako tu strieka krv z rôznych častí tela ľudí :) Odseknutá ruka priskrutkovaná na hlavu poslúži ako vrtuľa pre Frankenstein Girl aby sa mohla vzniesť ako vrtuľník :) Je to mega somarina, úlet ako sviňa s niektorými hrozne trápnymi scénami (hlavne tie nekrvavé sú na guľku do hlavy). Ešteže to bolo také krátke. 3* za tých niekoľko zábavných a krvavých momentov. Nevhodné pre divákov s averziou na striekajúcu krv, odseknuté končatiny, gore a japonské šialenosti.

Mutant Hunt (1987)

Tak MUTANT HUNT je už iný kaliber! Na úplnom spodku filmového kontajnera možno vyhrabať tento retardovaný film. Nikto sa tu ani trochu nesnaží. Herci nehrajú, režisér nerežíruje, jediné na čom si tvorcovia dali záležať, sú masky a gore efekty (nie je to síce žiadna sláva, ale aspoň niečo). Prečo teda plné hodnotenie? Otvorené ústa som mal neustále, nechápavo som krúti hlavou, smial sa. Tie „súboje“ medzi ľuďmi a cyborgami sú také smiešne a hrozne prevedené, až sa to nedá ani popísať. Už len to, že cyborgovia majú byť niekoľkokrát silnejší ako ľudia a chlapíci ich v pohode premôžu (hlavne preto, že sú nemotorní a kráčajú ako posratí) je strašne zábavné. Skalní vyznávači brakových filmov - garantujem vám, že sa výborne pobavíte.

La Femme qui se poudre (1972)

Prazvláštne, bizarné čiernobiele obrazy a výjavy. A tie zvuky! Z pätnástich minút sa stáva minúta, tak to dokáže diváka vcucnúť do seba. Video si môžete pozrieť TU