• Krátkometrážní

Vejdi do prázdna (2009)

< Gaspar Noé bez zábran > Farby – veľa farieb, sex, drogy a farby – veľa farieb... nič podobné ENTER THE VOID asi v tomto univerzu neexistuje. Šialené a ešte šialenejšie natočené. Nič pre masové publikum.

Kuky se vrací (2010)

Pekná práca s bábkami, miniatúrami, kamerou, detailmi, živými zvieratami a hlavne prírodou. Vycibrený vizuál zatieni tak trochu pokulhávajíci príbeh, v prípade KUKYHO to ale nie je veľký nedostatok, lebo je to celé tak milo a krásne natočené, že pod 4* určite nemôžem ísť.

Město (2010)

< Ben, odviedol si kus slušnej práce > Ben Affleck ako režisér a scenárista zreje ako dobré víno. Jeho MESTO si aj pri predĺženej verzii (150min) udržuje po celú dobu svoj level napätia a zaujímavosti, ponúka dobre natočenú akciu a v amerických filmoch už mnoho krát videný príbeh o bande lupičov (tento krát sa ale nejedná o žiadnu rutinu ako je to v mnohých prípadoch). THE TOWN sa mi páčil, no druhý krát si ho asi nepustím a preto nemôžem dať plné hodnotenie, ale udeľujem 4* a ½* .

Pavouci z vesmíru (2010)

< Logika kam si my utiekla? ... jááj aha mne šlohol mozog emzák... > Sme dvaja bratia a radi točíme SCI-FI filmy. Nevadí že nemáme žiadny režijný talent, stačí keď nám dáte desať miliónov doláčov a mi už niečo natočíme. Predsa náš predošlý film AVP-R sa pár ľudom páčil... a teraz prichádzame s niečím úplne originálnym – mimozemšťania napadnú zem! To pritiahne masy do kín. Príbeh síce napísali dvaja chlapíci, ktorí s scenármi nemajú žiadne skúsenosti, ale to vôbec nevadí , lebo mi máme prevratný nápad – v tom najlepšom sa film skončí!

Death Race 2000 (1975)

< Zábavne násilný hlúpy brak > Ponaučenie ktoré sa pri záverečných titulkoch snaží DEATH RACE 2000 zvestovať svetu: „Čo sa týka násilia, technika násilia bola vyvinutá zhruba pred dvoma miliónmi rokov Australopithekmi. Primátmi, ktorí ešte nevedeli hovoriť. Avšak vynašli kamenný nástroj, ktorý používali k vzájomným útokom. Táto praktika postupne vyústila v zväčšeniu mozgového orgánu, ďalšej účinnej zbrane. Áno, vražda bola vynájdená skôr, než človek vôbec začal myslieť. Dnes taktiež nazývame človeka mysliacim zvieraťom“.

Krátký film o zabíjení (1987)

< Zločin, rozsudok a trest > Chladné, obrazovo zaujímavé a celkovo nudné, ale vidieť sa to oplatí – paradox.

Domov snů (2010)

< Mordovačka jak sviňa > Na začiatku filmu je nám objasnené, že: „Prieskum z roku 2007 ukazuje, že priemerný mesačný príjem občana Hong Kongu je HK$10,100 (965,90 EUR). Stále tu však žije 24% ľudí, ktorí nedosahujú ani túto výšku príjmu. Od odovzdania Hong Kongu Číne sa príjem občanov zvýšil o 1%, ale len v samotnom roku 2007 ceny bytov a domov vzrástli o 15%.V Hong Kongu, byt s rozlohou 600 stôp štvorcových stojí viac ako 7 miliónov Hong Kongkských dolárov (669 433,66 EUR). Byty s výhľadom na prístav sa môžu vyšplhať až k cene HK$30,000 (2869 EUR) za 1 stopu štvorcovú. V tomto šialenom meste, ak chce niekto prežiť, musí byť ešte šialenejší. Tento príbeh je založený na skutočnej udalosti“. Takúto hroznú situáciu naša hlavná hrdinka rozhodne nezvláda (okrem bytovej situácie má aj iné problémy), rupne jej v bedni a krvák sa môže začať... hneď úvodná scéna je vážna delikatesa, rovnako ako zvyšok tejto krvavej a brutálnej jazdy.

Saw 3D (2010)

Celkovo horšie než predošlý diel (dal som mu 4*), ale gore je to stále prvotriedne – a to ja rád :)

Pohřben zaživa (2010)

< Klaustrofobici si prídu na svoje :) > To či sa vám BURIED bude alebo nebude páčiť, záleží len na tom, čo by ste chceli vidieť vo filme o chlapíkovi zakopanom pod zemou. V mojom prípade sa to splnilo tak na 90% a že sa k tomu ešte aj pri jednej vete schuti zasmejem som naozaj nečakal.

The Cottage (2008)

Strelené postavičky, super hlášky a čierny krvavý anglický gore humor = fajná zábava (samozrejme pre tých čo majú tento druh komédie radi).