• Krátkometrážní

Wikus and Charlize (2010)

Mňa to pobavilo...Wikus je zábavný panáčik :) Video si môžete pozrieť TU

Neznámí vetřelci (2008)

Čakal som priemerný béčkový sci-fi horor a dostal som len nudný nenapínavý a lacný (lacné masky a lacní herci) sajrajt. Odpadu! sa u mňa ALIEN RAIDERS vyhli len veľmi tesne.

Pan Nikdo (2009)

Všetky vaše filmové priania a túžby budú vyslyšané. Pán NIKTO vám ich splní do posledného. Zahrá dobrú hudbu, predstaví postavy, ktoré si hneď zamilujete a prevedie vás životným príbehom (príbehmi) o akom ste už možno počuli, ale odprezentovaný vám bude vo forme akú ste určite ešte nevideli. Ak veľa ľudí hovorí o AVATAR-e ako o filme ktorý priniesol vrámci vizuálnych efektov niečo nové a inovatívne, tak o MR.NOBODY budú hovoriť niečo podobné, len sa to nebude týkať vizuálnej stránky, ale filmovej réžie a spôsobe rozprávania príbehu.

Mazací hlava (1977)

Ak si myslíte, že sa ERASERHEAD nedá vysvetliť – pochopiť, tak máte asi pravdu. Na tejto stránke je aspoň možné vysvetlenie (ak vás to teda vôbec zaujíma po tom čo ste tento mindfuck videli).

Dotek Medúzy (1978)

Nič podobné som zatiaľ nevidel! Film ktorému nemám čo vytknúť – to sa mi nestáva často. Do samotného konca napínavý mysteriózny thriller.

Crash (1996)

Človek sa pri sledovaní môže až nebezpečne začať stotožňovať (preciťovať to čo postavy) s názormi hlavných protagonistov (zrušenie z havárií áut, zranení,..) a preto patrí Cronenbergovi moje uznanie. Dokázal ma do tohto zvráteného sveta vtiahnuť tak ako by som sám na tých 100 minút uveril, že na zraneniach spôsobených haváriou auta môže byť naozaj niečo „sexuálne vzrušujúce“ (aj keď tento názor samozrejme nezastávam!)

Siworae (2000)

Určite kvalitný film! (o tom niet pochýb). Či je nadhodnotený to posúďte sami, mňa to obišlo (nenadchlo).. ale viem si predstaviť že mnohí budú z Il Mare nadšení.

Rec 2 (2009)

Dvojka je „už len“ veľmi kvalitný zombie krvák, no aj tak pobaví (ale určite nevystraší tak ako jednotka ).

Odpočítávání (2010)

Neriešim žiadne politické, vojenské ani morálne dilemy, proste dobrý film je dobrý film. Keď sa vám nepáčia filmy o teroristoch a veci stým spojené tak to nepozerajte. Ak naopak méte radi trochu „ostrejšie“ snímky tak vrele odporúčam. Menší rozpočet je vidieť, ale načo by aj bolo za potreby milióny dolárov, keď sa to celé väčšinou odohráva v jednej miestnosti?