Jigsaw (2017)

SPOILERY! Já mám sérii Saw strašně ráda. Jednička je naprosto geniální. Chytrá, vzurušující, děsivá. Každým filmem se to od chytrého a vzrušujícího přesouvalo k vycucanému a směšnému, ale i tak si užívám celou tu sérii. Z nového filmu jsem byla nadšená, orotože jsem se těšila na pokračování cliffhangeru ze Saw 3D. No a co se stalo? Oni to úplně vynechali Místo toho si vymysleli úplně novou dějovou linku, novou postavu, nové všechno. Byla představená postava, která teda jakože měla pomáhat Amandě? A Gordonovi? A kde byl Gordon teda? Na toho jsem se moc těšila. No... Šílené zklamání. Totální díry v ději, v logice, časových linkách. Havní "plot twist" se dá odhadnout ze začátku - jakože vážně? To jsme měli vážně věřit že je John naživu? Po tom co nám ukázali jeho smrt a pitvu? A taky to nebylo poprvé co jsme sledovali hru která se neodehrávala v reálném čase. Prostě šílené zklamání. Scénář špatný, postavy nesympatické. Snad jen ta hudba, kterou si užívám u Saw vždy, mě do toho trošku vtáhla. Opravdu jediná věc, co se mi líbila, byla past s klíči v kulce. To bylo hezké... 2* a hrozně mě to mrzí :/

Který je ten pravý? (2017)

Mrzí mě to nízké hodnocení. Je to hodně příjemný film. Reese je nádherná a talentovaná a všechny postavy jsou hrozně sympatické. Milý a úsměvný film. Hezká romantická komedie. A jako romantickou komedii to taky hodnotím a to je rozhodně nadprůměr. 4*

Pravdivý příběh (2015)

Zvláštní film. James Franco hraje svou roli skvěle, i Jonah Hill se snaží, ale jeho postava je strašně matoucí. Atmosféra celého filmu působí dost dobře, bohužel to prostě není moc zajímavý příběh. 3*

Gangsta Granny (2013) (TV film)

Hloupost, ale co od Davida Williamsa čekat :) Je to taková bláznivá, pro děti určitě vtipná, podívaná. Klidně mrknu na jiné jeho filmy, ale opakovat tento nemusím. Jednou stačilo. 3*

matka! (2017)

Umělecky je to zajímavý film. Kamera, střih a obecně nastínění atmosféry se moc povedlo. Ale jinak se v tom ztrácím. Zápletka je ze začátku hodně nahodilá a v druhé polovině dost přímočará a přesto matoucí. Konečné rozuzlení je nepřekvapivé, ale působivé. Moc nevím, co si o tom filmu myslet. Je to drama? Horor? Fantasy? Navíc mám stále problém s Jennifer v dospělých rolích, protože od Katniss Everdeen nedospěla fyzicky ani trochu. A věkový rozdíl mezi ní a Javierem Bardenem je tak znatelný, že to museli zmínit i ve filmu a udělat z toho součást příběhu. Nepotřebuji nikdy vdět znovu, nicméně to nepovažuji za totální ztrátu času. 3*

Zkrocená hora (2005)

Nemám slov. Konečně jsem ten film viděla a teď potřebuju přestat brečet a jít na cígo. Nádherný film, který mi zlomil srdce. Fakt že jo. 5*

Ztracen v džungli (2017)

Dost intenzivní film. První část je příjemná oddechovka, která se neúspěšně snaží o dechberoucí záběry přírody. Druhá, delší část je ovšem pořádná pecka. Místy jsem nedýchala, srdce mi bilo tak, že to museli slyšet i sousedé. Hudba povedená a kamera jakbysmet. Dost dobře spolu pracují na vytváření opravdu napínavých a šokujících momentů. Takovéhle filmy mám ráda. Dobrodružné, podle skutečné události, se silnými momenty, které ve vás zůstanou ještě dlouho. A plus za to, že ti lidé nebyli totální dementi. Dost jejich názorů a nápadů opravdu dávalo smysl. Ve filmech jako je tento je dost běžné, že si říkáte: "No tak to je pěkná kravina. Proč to jako dělá?". Ale tady ne. Takže iritujícíh momentů je tam opravdu jen pár. Budu ráda vzpomínat a možná se i podívám znovu, abych se ujistila, že se mi to nesplývá se Swiss Army Man. 4*

The Disaster Artist: Úžasný propadák (2017)

Oh! My! God! Tváře mě bolely ještě půl hodiny po odchodu z kina. Divím se, že se mi nerozpůlil obličej, jak moc jsem se smála. Ale nešo přestat. A nadšená jsem, že to ani nejde popsat. Nejen, že jsem se skvěle bavila, ale taky se mi hrozně ulevilo. Na film jsem se těšila od prvních drbů a moc jsem se bála, že budu zklamaná. Nejsem! Je to opravdu dobrý film. A ano, taky volám po Oscarech. Film, režie, herec, adaptovaný scénář... všechno si to zaslouží. James Franco je neuvěřitelný. Tolik práce co do toho vložil. Nejenom, že natočili film. Oni ještě kvůli tomu filmu přetočili celý The Room. Opravdu doufám, že celý The Room s James Francem bude v bonusových materiálech na DVD. To, co se dalo vidět ve filmu, bylo totiž veledílo samo o sobě. Gesta, řeč, mimika... vše na sekundu srovnané s původním The Room. Dave Franco si taky tímto filmem něco dokázal Jeho ztvárnění Grega sice působí lehce "nenadšeně", ale vedle postavy magora Tommyho to přesně klape. Je to tak strašně vymazlené a vypiplané do nejměnší lžičky. A dost věrohodně to odpovídá na otázku "Proč od toho projektu všichni, sakra, neodešli?". Funguje to jako drama, funguje to jako komedie. Opravdu. Žádné náznaky vtipů se nekonají. Každý vtip funguje a trefí diváka přesně tak, jak bylo myšleno. Mohla bych to básnit ještě dlouho. Ale nebudu. Jedinou výtku mám. v The Room během natáčení změnili herce jedné z vedlejších postav a to v Disaster Artist vůbec nebylo zmíněno. A zrovna taková ikonická věc. Jak prostě Tommy didn't give a damn. Uměla bych si představit, jak to vtipně do filmu zapojit. Ale nevadí. Upřímně doufám, že se dočkáme nominace, nejlépe v pěti kategoriích. 5* a chci to vidět hned znovu.

Xanadu (1980)

Viděno asi po 10 letech a stejně jsem si pamatovala skoro každý pohyb z dob, kdy jsem na to koukala jako malá. Je to tak strašně 80' až to bolí, ale je to krásný. Barvičky, hudba, šílenost a ty pohyby. Hlavně Gene Kelly. Ta jeho taneční scéna s O. N. John je jedna z mých nejobíbenějších snad ze všech muzikálů. Tentokrát jsem to poprvé viděla v originále a můžu říct jedno. Dabing prokázal Michael Beckovi laskavost, protože skryl fakt, že to není vůbec dobrý herec :D Ale jinak krása, krása, krása. 5*

Nauka o snech (2006)

Film, který postrádá pravidla. Vše je dovoleno, nad ničím není důvod se pozastavovat. Když to zrovna nedává smysl, tak člověk mávne rukoua řekne "no, tak tohle je asi sen". Je to vtipné a člověk se v tom najde. Minimálně v tom jak bláznivé sny jsou a jak se do podvědomí dostane každá maličkost. To film ukázal náramně. Nemusím to sice vidět znovu, ale jsem za to ráda. Sympatické postavy a celkově nápadité zpracování. 4*