Příšerky s.r.o. (2001)

Asi by mě tenhle animák bavil více, kdybych ho viděla dříve, ale od té doby bylo tolik dobrých Pixar filmů, že mi tento nepřišel ničím výjimečný. Nicméně stále dobrý, vtipný a koukatelný. 4*

Dunkerk (2017)

Dobře podchycený a záživně odvyprávěný příběh. Bála jsem se, že to bude nuda. Upřímně přiznám, že kdybych na to koukala doma, tak bych to bývala asi nedokoukala. To je kouzlo kina. Ono vás to donutí. Jsem rozhodně ráda, že jsem film viděla, nicméně ho asi nepotřebuji vidět někdy znova. Kvalitní podávaná s několika opravdu silnými scénami. 5*

John Wick 2 (2017)

Z jedničky jsem nebyla nijak extra nadšená a dvojka mě doslova uspala. Ano, na Filmovém víkendu 2017 jsem prospala takových 50 minut filmu, takže si nedovolím hodnotit, ale z toho co jsem viděla, a nebylo toho málo, je mi jasné, že si film nikdy nepustím abych se na něj podívala pořádně. Nic mě na tom neuchvátilo natolik, abych měla pocit, že o něco přicházím.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Filmový víkend 2017 a jak krásně prohlásil jeden z vítězů tomboly, "byla to teda strašná pí****na". Postrádá to snad úplně všechno kromě velkých jmen. Jude Law, Eric Bana, Charlie Hunnam a i ten Backham. To jsou docela velká lákadla. Nicméně celý film působí jako jedno velké "Previously on", nebo jakýsi trailer na cosi. Kamera a střih katastrofální, humor nemístný a hlavně nepotřebný, nemluvě o tom, že další příběh o meči v kameni jsme nepotřebovali. Za mě jedno velké NE a ty dvě hvězdy dávám z velkorysosti a za snahu. 2*

Baby Driver (2017)

Za mě největší překvapení Filmového víkend 2017. Moc dobře odehraná a odvyprávěná komedie, které to kazí pouze Debora. Těžko říct, zda to byla otravně napsaná postava, nebo to prostě Lily James otravně zahrála, ale postava to byla fakt na facku. Kevin Spacey se taky moc nepředvedl, vlastně si jen z House of Cards odskočil vydělat nějaké peníze bokem a zapomněl, že hraje jinou roli. Za to Ansel Elgort překvapil. Zatím jsem ho zaznamenala pouze ve Fault in Our Stars a je vidět že se herecky vyvíjí dobrým směrem. Dávám 5*, i když se obávám, že bych tomu normálně napálila pouze 4*. O tu pátou hvězdu se asi postarala atmosféra letního kina, která filmům pomáhá opravdu hodně. (Artuš se nepočítá, tomu byl nemohlo ani nakopnutí zlatou klapkou).

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Srovnatelné, ne-li lepší, než jednička. Nejlepší je na tom Baby Groot a velkou chybou je, že tam Baby Groot nebyl více. Jsem jím naprosto posedlá a kdybych musela sedět 3 hodiny a koukat jen na sestřih jeho obličejových projevů, tak za to snad i zaplatím. Nevím co dál komentovat, protože prostě Baby Groot :D Ale tak jako i zbytek filmu byl moc fajn. Plno skvělých hlášek, dokonce se dostalo i na nějaký ten vývoj postav... Nemůžu si stěžovat. Jen ten soundtrack je o něco méně osobitější než v jedničce a navíc je zajímavý pouze ve filmu. Na rozdíl od soundtracku z jedničky, který můžu poslouchat stále dokola, výběr songů ze dvojky není nic moc. Ale stále si to zaslouží 5* a zmínila jsem, že zbožňuji Baby Groota?

Švýcarák (2016)

"Movie where the first fart makes you laugh and the last fart makes you cry." Velice mě překvapuje nízké hodnocení, jelikož tohle je bez debat jeden z nejlepších filmů, který jsem kdy viděla. Odlehčené a vtipné, zároveň hluboké a významné. Kdybych mohla jen jednomu filmu dát 6 hvězd, byl by to pravděpodobně tento. Od začátku je jasné, že jde o něco nového, o něco co tu ještě nebylo. Charakter postav (nebo teda postavy) je vykreslen tak skvěle, že nepotřebujeme žádné flashbacky, nebo shrnutí od nějakého vypravěče. První část (90 % filmu) vidíme, jak situaci vnímá Hank, zbylá část filmu geniálně vykreslila pohled společnosti. Neumím si představit, že už film nikdy neuvidím. Naprosto všechno pro mě fungovalo tak, jak mělo. A to včetně acapella soundtracku, který nemá chybu. 5*

Čapí dobrodružství (2016)

To teda byla pěkně nudná ptákovina. Animace ničím originální, vtipy nevtipné a postavy na facku. Jediné plus byla postava chlapce, co si přál bratříčka, a to proto, že mi připomínal Andyho z Toy Story. Jinak fuj fuj ne. Pro děti to funguje, ale za "rodinný" film bych to rozhodně nepovažovala. 1*

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Ne-e. A já se na to tak těšila. Celé to bylo o stylu a efektu, až tvůrci zapomněli na to, že by to mělo být i zajímavé. Příběh je otřepaný a neoriginální, herecké výkony silně pokulhávají a těch "šokujících" odhalení je tam až příliš. Na druhou stranu fajn soundtrack a dost povedené akční scény. Takový průměr no. 3*

Román pro ženy (2004)

FIlm relativně o ničem, ale Simona Stašová a Marek Vašut to prostě krásně utáhnou. Film jsem už viděla už několikrát, a asi ne naposledy. Je to dost příjemná oddechovka s několika hodně povedenými vtípky. 3*