Grandhotel (2006) odpad!

Neoriginální a klišovitý příběh plný neuvěřitelných postav a trapných scén, které spějí (a bohužel i dospějí) k vpravdě děsivému závěru . Jediné, co se mi místy na filmu docela zamlouvalo, byla hudba, ale ani ona nevyváží velmi špatný dojem, který přináší vše ostatní.

Temný úplněk (1996) odpad!

Filmy o vlkodlacích jsou většinou špatné, ovšem tento překonává všechny představy o tom, co je to špatné - neříkám, že bych občas nekoukla s potěšením na film s vyloženě hloupým scénářem, mínusovou režií, herci, které sebrali ve frontě na nucený výsek, uslintanými německým ovčáky, mizernými maskami a malými, zdravě a vesele vypadajícími šklebany, ale určitě to nechci mít všechno najednou.

Lovci dinosaurů (2005) odpad!

Soft verze Ostrova dr. Moreaua, která měla být asi postavena na spoustě počítačových triků (režie, hereckých výkonů či příběhu si tam člověk nevšimne), leč ty jsou bohužel kombinací Need for Speed 3 a Dooma 2, nehledě na to, že obsahuje jednu scénu s hrdinským černochem, za kterou by scénárista zasloužil pomalu utrhat prsty pinzetou.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Uslintaný nezvládnutý příběh, který se snaží z diváka vydojit co nejvíc slzí, bohužel jej pouze postupně znechucuje a uspává. Visuální stránka není sice nejhorší, bohužel zbytek filmu je natolik strašný, že ji s přehledem válcuje.

9/64: O Tannenbaum (1964) odpad!

Dát Kurtu Krenovi do rukou kameru, byl neodpustitelný zločin na filmu. Z šíleného střihu mne bolí hlava a zvedá se mi žaludek, rádobyšokantní obrazy jsou neuvěřitelně nudné..jediné positivum je krátké trvání tohoto neštěstí. Použitelné leda coby první stupeň mučení válečných zajatců.

Holky z porcelánu (1974)

Klasicky špatná česká komedie ze sedmdesátých let. Herz se možná snažil, ale s knihou Jaromíry Kolárové toho moc dělat nešlo. 1* za možnost poznat, co všechno se dá z porcelánu vyrobit.

Den pro mou lásku (1976) odpad!

Divák od začátku až do hořkého konce nevybředne z bahnitých vod citového vydírání.

Byl jednou jeden... život (1987) (seriál)

Geniální "škola hrou". U plného hodnocení jsem ovšem chvíli váhala, neb doteď nemohu autorům zapomenout, že viry a bakterie, kterým jsem usilovně fandila, snad nikdy nevyhrály.

Janghwa, hongryeon (2003)

Rodinné drama křížené s horrorem, které bohužel postrádá napětí a hlavně atmosféru. Film plyně velmi zdlouhavě a nudně, postavám jsem nevěřila jedinou emoci, objevují se v něm nenápaditě použitá klišé a nadto trpí nemocí zvanou "překvapivá pointa, která je jasná asi tak od úvodních pěti minut".

Stařec a moře (1999)

Nepříliš kvalitní zpracování knihy E. Hemingvaye. Výtvarno bylo sice poměrně originální, ale mně naprosto nesedící, příběh samotný je vyprávěn tou nejjednodušší a nejméně zajímavou formou.