Hoši no koe (2002)

Melancholická story o lásce a daleké cestě plný nádherných obrazů. Bohužel, film nenabízí nic víc, než podprůměrný příběh a grafiku, která ovšem trpí jistou kolísavostí - v některých scénách je velice precisní, v jiných působí dosti nedotaženě (např. ošklivé a nepříliš propracované obličeje postav). Když k tomu připočtu onen příběh, nevychází mi hodnocení tohoto filmu příliš positivně.

Kontakt (1997)

Geniální převedení literární předlohy na plátno - film je stejně zoufale nudný, otravný a ubíjející jako kniha.

8/64: Ana - Aktion Brus (1964) odpad!

Bolí z toho hlava, oči i žaludek. Asi by to byl dobrý materiál k mučení vězňů v Abú Ghrajbu, ale to je tak všechno. Nezajímavé a odpudivé.

10/65: Selbstverstümmelung (1965)

Tak tohle bylo milé překvapení, po shlédnutí asi pěti "filmů" jsem si říkala, co bude proboha tohle - a ono se na to dalo koukat. Několik prvních záběrů mi totiž připomnělo Sopor Aeternus, tak jsem si jej k tomu pustila, nu a hudba + dění na monitoru se vcelku hezky doplnily.

3/60 Stromy na podzim (1960)

Hmm, já si tedy nevšimla ni myšlenky, rukopisu, začátku, prostředku, konce, hlavy či paty...ale mám ráda zkroucené stromy, podzim a němčinu.

Záhada Blair Witch (1999) odpad!

Jeden z nejpitomějších horrorů a filmů vůbec, co jsem kdy viděla. Parta studentů jede natáčet kamsi do Marylandu dokument o jakési údajné X let mrtvé čarodějnici a nakonec se na vlastní krk dozví, že existuje a celé je to koncipováno jako pseudodokument - na první poslech to nezní špatně (až na tu quasidokumentární stránku - to obvykle příliš nemusím), ale výsledek je děsivý, bohužel ne tak, jak by si tvůrci asi představovali. Debilita studentů bije do očí, např. když mi něco v noci v lese shodí stan, tak asi do té tmy nevyběhnu, na mapu dám pozor etc. A hlavně, BW je neskutečně nudný film, kde se skoro celou dobu nic neděje a jakmile to začne trochu k něčemu vypadat (když jsou na konci v tom baráku), tak to okamžitě skončí. Netuším, čím si tento pseudohorror získal kultovní status, u mě se nicméně zařadil do kolonky "nudný odpad".

Tělo na tělo (2002)

Klasický případ filmu, který je místy tak špatný, až je směšný. Bohužel, též dost nudí, ale některé perly v dialogu či scény jsou vskutku masakrózní.

Ještěři (2001)

Je to hloupé, veskrze špatné a zbytečné. Ale má to několik opravdu okouzlujících momentů, o praštěně debilních a nechtěně velmi zábavných dialozích ani nemluvě. Ovšem tu "erotickou" nestříhanou a odporně dlouhou scénu si mohli odpustit.

Já, robot (2004)

Tento vypadal zezačátku docela nadějně - sice klišovitá zápletka a mně nesympatický hlavní hrdina, ale film se zdál slušně rozehraný...bohužel, od polovice se již pouze geometrickou řadou zhoršoval a více a více zabředával do bažiny trapnosti a uslintanosti a utápěl se ve značně hloupých trikových orgiích. Z tohoto thematu se imho dalo vytěžit mnohem více, než trapné morální poučení a cpaní diváků do sentimentálního odš'ťavňovače. Docela by mne zajímalo, co by na takové zpracování svého díla říkal author předlohy Isaac Asimov...imho by též příliš nadšen nebyl.