Princ z Persie: Písky času (2010)

Přes původní smíření s faktem, že se jedná o béčko, jsem byl po shlédnutí více než mile překvapen, že názor davu je mnohdy kopírovaný, a většina lidí i přes to, že by mohla používat svou hlavu, raději kopíruje to, co už někdo napsal. Ale tak je tomu asi všude. Teď ale ke kritice filmu samotného. Režie. Možná bych asi mohl skončit a víc už nepsat, protože skoro každý kdo film viděl pochopí, že snad asi právě toto je jediné, co film topí dolů. Mnoho špatně nastříhaných scén, jejich nelibé skákání z jedné do druhé, ignorující časovou návaznost a posloupnost, nemluvě o mnohdy příliš špatně nakouskovaných akčních záběrů. To vše na mne působilo značně amatérsky, ale dalo se to překousnout a díky tomu jsem si nepokazil velmi dobrou podívanou. Slečna Gemma mi ale kazila film hned po samotném režisérovi, ale naštěstí to vše kompenzoval Jake, který se na tu roli hodil. Nebudu psát o celkovém dojmu z filmu, snad jen povím jediné. Filmaři, a kritikové si chyby najdou, a že jich tam je. Pro tyto lidi je film asi hořkým pamlskem, ale fandové fantasy a nebo rovnou herní předlohy, budou potěšeni a rozhodně nebudou až tak litovat, jak se může na první pohled zdát. Prostě, příběh je stále originální a scénář má kvalitního tvůrce, co víc dodat :-) 80%

Cyborg Cop II (1994)

Pardon. Jako malý kluk, jsem nad tím celkem slintal a pouštěl na VHS, jako starší už vím, že jsem dělal něco co jsem neměl. Hudba je nejhorším kýčem jaký jsme kdy slyšel, a likviduje většinu z filmu. Varhany se zde opravdu nehodí a nehodily by se ani na parodii Drákuly. Výborný námět, katastrofální scénář, katastrofální režie, hrozné herecké výkony , hlavně souboje s Bredlym, kdy s nohama dělá takové fičůrky, že by baleťáci mohli závidět (asi to bylo dobově in). Jedna hvězda je jen za mnoho let prožitých bez tohoto filmu, kdy jsme podvědomě věděl, že se mi to kdysi líbilo, dnes 17.02.2010 jsem úspěšně tento pocit vyjímečnosti zazdil po zhruba 14 leté abstinenci. Ne, takhle se filmy netočí, a v té době ani netočily.... Kruté Céčko. PS: Ten kdo film má, zkuste vypnout v akcích hudbu, a představit si moderní hudbu, vážnou, s mnoha zvraty a přesně stavěná na míru každé scény.... Ten film by v tomto případě zase tak špatný nebyl.

Sherlock Holmes (2009)

Z původní tvorby zbylo jen jméno a ponuré prostředí Londýna. Člověk by si řekl, že to (jinak výborné) herecké osazení zachrání, ale do opravdového trháku tomu hodně chybí. Poněkud drsné ztvárnění velmi vtipného hrdiny, by bylo za normálních okolností i přijatelné, bohužel pořád je to Holmes, a ten měl na vše čuch, čuch který z něj dělal jen detektiva, nikoliv vraha. Né že bych na slow motion scénky nekoukal s otevřenou hubou, to ano, ale byl to Holmes a k němu to nějak nesedí. Děj mne zrovna moc nenadchnul, nemohu říct že je špatný, je dobrý, ale nic víc. Stejně jako práce režiséra a kamery, která je prostě jen tuctová. Mohu směle říct, že film je velmi o vkusu a zaručeně nebude sedět všem. Jako detektivka to rozhodně není, člověk děj není schopen odhadnout, protože indície nemohou dát zdravému člověku logiku, a tak jste celý film vlastně nuceni dávat pozor a uvažovat, co je to a na co. Neuvěřitelně to nudí, protože na to nepříjdete, a tak kdyby jste si film sehnali na DVD, směle můžete film přetočit o hodinu dopředu, o nic nepřijdete. Což je škoda. Vtipné hlášky čas od času pobaví, ale je to vlastně jediné, co vás u filmu tak trošku drží při vědomí, a to se přitom jedná o akční dobrodružný krimi film, nikoliv komedii. Film všeobecně doporučuji, ale předem si na to posbírejte chuťové buňky, je to spíše náročnější dílko, ve kterém budete potřebovat i dosti strpení a tolerance.

Slunce, seno, erotika (1991)

Hodnotil bych lépe, ale s faktem, že je trojka nejhorší díl nemůžu. Přeze všechny moje subjektivní rozpory ale musím konstatovat, že třetí díl ve své podstatě nezklamal a nadále dokazuje, že se jedná o dobovou českou komedii jak má být. Náramně vystihujíc tehdejší dobu na dědině.... Starší lidé se určítě pobaví - ročníky jako já 86 si k tomu také určitě ještě najdou vztah, a mladší ti potřebují profackovat.

Highlander: Zúčtování (2000) odpad!

Opravdu špatná režije, špatné efekty, špatně zpracované prostředí, špatně zrealizované souboje, špatná implementace do děje odehrávající se v již zmíněném špatně zrealizovaném prostředí..... V tomto filmu bylo vše špatně...... a to měl Highlander od počátku celkem nabitý potenciál, teď má potenciál tak akorát zbytý (nebo že by zbitý), v tomto případě je to jedno :-D

Mortal Kombat 2: Vyhlazení (1997) odpad!

Tohle je umělecký výtvor. Až se stydím, že jsem kdy mortal kombat hrál a bavil se u toho. Po tomto mne už přešla chuť. Obecně jedna z nejhorších herních adaptací vůbec, neptejte se proč, a ani se nepokoušejte to sami zjistit.

Karate Kid 3 (1989)

Jak já to kdysi žral..... Viděl jsem to nedávno znovu a už vím, že to nikdy neuvidím. Časy se mění, 5tiletej kluk co do té doby viděl snad jen komixy, želvy ninja a šmouly, měl asi v té době jiné měřítka :-D Film postrádá logiku a zpracování.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

špičkový komerční válečný seriál, který mě do druhé světové války vtáhl snad nejlépe ze všech filmů i seriálů vůbec. Osudy dotyčných vojáků se nevypočitatelně kříží, až to ve mne mnohdy vyvolávalo deprese a pocity úzkosti. Všechny příběhy, zřejmě měly vzbudit v divácích odraz minulosti, a to se jim povedlo a velmi interaktivně, tak dobře, že jsem se ani nestačil žádného hrdinu oblíbit a osvojit, protože buď příliš rychle padli, nebo se nemohli boje nadále účastnit. Po tomto seriálu si musí každý udělat obrázek, jak to na frontě doopravdy vypadalo, ne jenom na bojišti, ale i mimo boj.

Česká soda (1993) (seriál)

Kdybych měl z fleku zmínit dvě největší trapárny české historie kinematografie, vzpomenu si na Tele-Tele a českou sodu... Soda je ale vážně soda, a ta není sama o sobě moc chutná. Jsou momentky, které jsou nezapomenutelné, jsou scény, které vidím před spaní stejně živě, jako když soda v devadesátých letech běhala v podvečerních hodinách a já na to pravidelně koukával. Těch je ale tak málo, že by bylo dost nefér hodnotit více jak třemi *..... Já se tentokrát ale ani k těm třem neodhodlám.

Futurama (1999) (seriál)

Futurama se veze na slávě simpsonů, a ten kdo se veze je pozadu. Nebylo by fér futuramo ve všem shazovat, protože humorem je mi blíže futurama než simpsonovi, bohužel celkový scénář a realizace, jsou těžce za hranicí mého vkusu. Je to pouze dobrý seriál.