Defendor (2009)

Pokud by se film dal k něčemu přirovnat tak by to byl Kick- Ass říznutý s Forrestem Gumpem, ale bez nadsázky. Ze začátku si říkáte jó to musí být super sledovat mentálně retardovaného, jak potírá zločin, ale po chvilce vám dojde, že o tom v celém filmu jde nejméně. Je to příběh člověka, který se cítí svobodně jen, když si nasadí masku. Woody Harrelson obdařil svého hrdinu něčím co ve spoustě komiksový adaptací chybí a to že sním bude soucítit. Hodně velkým překvapením pro mě byla Kat Dennings, jenž dokázala do své postavy dát všechny správné emoce a udělat jí pro diváka velmi zajímavou. Nekomiksově komiksový film o tom, že za některé věci se vyplatí bojovat.

Opustit Las Vegas (1995)

Na podobné téma bylo natočeno spoustu filmu ale většinou hlavní hrdina dostal v půlce filmu záchrané lano a tak nějak to zvládl do konce filmu.Tady ne.Nicolas Cage v jedné ze svých nejlepších rolí se rozhodl, že se upije k smrti a činí tak celý film což z něho dělá chvílemi nehezkou podívanou.Jediná osoba, která se mu snaží pomoc a pochopit je vynikající Elisabeth Shue v podání prostitutky Sery.Nechezký pohled na člověka co ztratil chut žít.

Neřízená střela (2010)

Nepamatuji se, že bych si za poslední týdny užil tahle moc nějakou inteligentní komedii. Hned v sympatickém úvodu se nám představy Bill Nighy jako zabiják s krizí, který je neuvěřitelně vtipný. Po té stačí představit jednoduchou zápletku o šikovné kleptomance, která je ještě k tomu krásná a má tvář Emily Blunt, jak podvede velké bosse, který na ní na oplatku pošle zabijáky. K tomu se nějakým záhadným způsobem připlete Rupert Grint a můžeme sledovat kolotoč událostí, které si vystačí z inteligentním humorem. Nadsázka přímo z filmu kape, až když je na plátně Martin Freeman, který v jednom kuse přehrává. Opravdová britská komedie, která se nese s lehkostí sobě vlastní.

Jezero smrti (2008)

Tenhle film mě docela dost z nechutil večer.Režisér dobře věděl co dělá, když se rozhodl natočit tenhle film.Na celým filmu je nejhorší na realičnost, protože si člověk začne říkat, že tohle se někde děje a co bych na jejich místě dělal já jen jediný moment z filmu tenhle zážitek roztrhne a to konec, který je přeci je trochu až šílený.Osobně jsem celý film fandil hlavní hrdince aby se dostala vpořádku domů aby mohlo udělat svoji vendetu.Velmi dobrá režie,Skvělí hereci Fassbender a Reilly a neuvěřitelná syrovost dělají z toho filmu velmi těžkou podívanou.

Con Air (1997)

Už je to dlouho co jsem viděl dobrý film s Nicolasem Cagem, ale tohle je jeden z trojice jeho nejlepších akční filmu, které natočil koncem dvacátého století.Jak jednou řekl Simon Pegg, že Con air je nejlepší film vůbec, tak trochu přeháněl, ale něco na tom bude.Rozhodně podle hereckého obsazení je to jedno charismatický jméno vedle sebe Cage, Malkovich, Buscemi, Rhames a Trejo.Nemá cenu se rozplývat, že konec je trochu blbý, ale takovéhle zničení hlavního záporáka jsem dlouho neviděl.Akční scény nemají chybu hlavně, když tam co chvíli něco bouchne.Akční filmeček co neurazí, ale potěší.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

To na co se milióny fanoušku tak těšily se konečně zhmotnilo a vypadá to strašně moc suprově.Podle mě se jedná o nejlepší Yatesův film, který natočil, protože má vše potřebně aby se libil.Kdybych nečetl knížku tak bych se určitě místy ztrácel.Yates předvádí opravdu moc pěkné řemeslo, které je vidět skoro v každé scéně a tím těší fanoušky drobnými odkazy nebo narážky.Stějně ale ta nejlepší scéna filmu podle mě příjde těsně před koncem a to Snapeův flashback, který je tím spravným obratem a když se to tak veme asi nejemociálnější scénou celého filmu.Nic proti útěku z banky na draku či velkolepé bitvě o Bradavice ale Snapova zpomínka je lepší.Osobně si myslím, že ta scéna z lesa a následná na nádvoří mohla být trochu více vygrádována.A nakonec samotný souboj Vyvoleného s Pánem zla je výrazně delší než knížce,drsnější,dravější jen jsem si představoval, že by Harry mohl porazit Voldemorta před celou školou a vysvětlit mu proč a jak.A né potom to v tajnosti vysvětlit Ronovi s Hermionou.Rozhodně potěšilo, že se postavy začaly chovat jako dospělí a konečně se chopily věci.Jediných pár věcí, které mě zklamali bylo to Yates neměl koule nám ukázat smrt několika postav příběhu by to jen pomohlo a doslovný epilog filmu ale to jsou jen malé chybičky v tomhle velkým stroji.Jedná velká filmová epizoda se uzavřela.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Oproti předchozímu dílu působí Princ dvojí krve o dost více jako celek než jako sled momentu.Stějně jako u předchozího snímku i tady se trochu ořezával děj ale né tak aby se ztratil význám příběhu ale přeci jednu scénu tvůrci nemusely vypustit a to pohřeb jedné postavy.Yates rozhodně točí klidněji a více přehledně a snaží se věnovat všem postavám stějně což ale zas tak moc nejde.Hodně mě vadilo, že se spoustat scén odehrává v noci a nebo v temném prostředí, protože není skoro nic vidět.Z hlavní trojice se mi hodně libily výkony Emmy Watson a Ruperta Grinta, protože jejich postavy jsou o hodně zajímavější než kdy dřív a nakonec ani Radcliffe to nezahrál až tak špatně pokud nebudu počítat tu scénu kdy se choval jako sjetý.Konečně dostal více prostoru Brumbál,Snape a hlavně Malfoy v podaní Toma Feltona, který z něho udělal postavu se, kterou se dá soucítit a v neposlední řadě Jim Broadbent jako profesor Křiklan.Spíše než velkolepých scén je tu hodně pěkný pohled na dospívaní hlavní hrdinu a odkrývání minulosti jedné postavy což jsou jedný z nejlepších scén filmu, protože přinášejí nový pohled na zlo.Trošku pomalejší i přesto velmi působivé.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Pokud by jedno slovo mohlo vystihovat můj zážitek z filmu tak by to bylo zklamání.A to zklamání pramenílo s neuvěřitělně ořezaného příběhu.Chápu, že knižní předlohu o necelých 800 stránkách nemůžou narvat do jednoho dvou a půl hodinového filmu bez vynechání několika věcí ale tady je toho ořezání až přes příliš.Po řemeslné stránce filmu není co vyčítat obraz,zvuk a střich jsou pěkné zvlášt přechazení obrazu přes novinové články a obrázky.Problém je s dějem nedává totiž žádný prostor pro emoce at už jde o útok mozkomoru,soud,útok na pan Weasleyho a asi nejvíce Snapeův flashback či závěr celého snímku.Tam kde by bylo potřeba trochu zpomalit se ještě zrychlí a místo klasického vysvětlování se to obejde dvěmi slovy.Docela dost lituji ty co nečetli předlohu, protože spoustu věcí uplně přesně nepochopí.Dost bylo kritiky těd přicházejí pochvali a to, že Harry si konečně začíná uvědomat svůj osud,za výborné zpracování vycviku Brumbálovy armady,souboje a za dvě vynikající vedlější postavy a to Imeldu Staunton jako nejlepší postavu celého filmu Umbridgeovou a Helenu Bonham Carter za její presvědčivé ztvárnění šílence.Kdybych neznal knižní předlohu byl bych nadšený ale bohužel nebo naštěstí jí znám.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Není to tak hrozné jak se tady píše v některých komentáří, které uřčitě mají v lesčem pravdu.Pokud má tenhle film nějakou chybu tak je uspěchanost jen pro porovnání s ostatními díly, které ze začatku dalý aspon trochu času připravyt se na to co přijde tady ne.Tady se nasedne do vlaku, který zpomalí až na konci filmu.Hned z úvodu tu máme pěknou scénu pronásledování, která připomene filmy o Hitlerovy a genocidě.Neuplyne ani pět minut a sedíme ve velké síní a Brumbal nám vysvětluje co bude dít.Atmosféra je oproti předchozímu dílu trochu více uvolněnější.Mike Newell si našel správnou hranici mezi vtipem a napětí a dokonale se povedlo vyjádřit pocity hlavních hrdinu, které prožívají první lásky a zklamání či roztržky.Nových tvaří potěší Brendan Gleeson jako byvalý lovec Moody nebo v cameo roličkách Miranda Richardson a neposlední řade hlavně Ralph Fiennes jako Lord Voldemort.Newell se snažil obahatit Bradavice o svůj rukopis a své nápady v některých scénách jako je bál,namlouvání děvčat.Ale také uspěl ve všech čtyrech či respektivě třech akčních trikově náročních scénách, na které jsem koukal s otevřenou pusou zvlášt ta s drakem.Jako Cuarón tak Newell si pohrál se závěřečnými titulky.Trochu mě zamrzel vynechání některých věci ale i tak po vězni z Azkabanu je to výborná podívaná.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Jednoznačně nejlepší díl jaký jsem do těd viděl.Alfonso Cuarón si bere z knižní předlohy jen to nejdůležitější a sám obohacuje film o své nápady a udává novou tvář Bradavicím, která jim vydrží až do posledního filmu.Harry Potter v podání od Cuaróna dospěl a stal něčím víc než byl.Atmosféra ve filmu by dala krájet což posiluje neustálý déšt.Více než obvykle se děj filmu odehrává v okolí hradu což je něco neokoukáného,nové a velmi příjemného.Hlavní trojice už dospěla a jejich herecký výkon je velmi přesvědčivý.Jako v každém dílé přibyly nové postavy z niž si nejvíce budete pamatovat David Thewlise jako Lupina a hlavně Gary Oldmana jako Siruese Blacka vězně z Azkabanu či Michael Gambona, který nahradil zemřelého Richarda Harrisona v roli Brumbála.A pak tu máme Emmu Thompson a Timothy Spalla nové postavy, které nemají dost prostoru ale pro příběh hodně znamenají.Celý film je prošikovaný úžasnými záběry a scény jako jízda v autobuse,famfrpál nebo každá scéna s mozkomory ale hlavně let na Klofanovy či závěrečné titulky.Film má drobné chyby, které vyplinuli z krácení ale i tak je celý film pastava pro oči i uši.