mala_kea

Lukáš Svoboda

okres Kolín
věčný optimista

• 14.10.2012  20:43

Asi takhle, na začátku jsem se slušně bavil, protože bojové akce byly nabušené a měly výbornou choreografii. Nicméně postupem času mé nadšení postupně uvadalo, až uvadlo téměř úplně. V průběhu filmu se totiž vše začne dokolečka opakovat a každá další bojová scéna je míň zajímavá, což vyvrcholí v závěrečné bitce dva na jednoho, která je přímo k uzoufání nudná, nezáživná a nekonečná. V druhé půlce filmu už mi bylo tak nějak jedno, kdo koho zmydlí, a už jsem se nebavil skoro vůbec. Víc než na ty tři hvězdy to prostě nevytáhnu. P.S. jak tu již někdo psal. Týpek, který je zcela vyčerpán a stále rozdává kopy,lokty a nevezme si za žádnou cenu zbraň je prostě k posrání.

• 25.9.2011  20:44

Místy vetché a zbytečné. Patrioticky okoukané a nevkusné. Tahle teen akčňárna ve mě vážně dojem nezanechala. Snaha o sci-fi gangesterku nevyšla podle předpokladů, protože "motherfucker" a "asshole" za každým černošským slovem vážně leze po chvíli na nervy.

• 15.4.2012  11:50

skupinka Američanů zmateně a bezmyšlenkovitě pobíhá po Moskvě se žárovkama na krku.. začátek byl ještě jakš takš v pohodě, ale dál už to pak byl totální propadák s absolutně nefungující postapokalyptickou atmosférou a scénářem, který psalo pětileté děcko.. a nezachraňuje to ani Emile Hirsch, který je tady neuvěřitelně prkenný a celou dobu se tváří stejně ("drsně")..

• 12.6.2011  15:35

Ani krásná tvář Amandy Seifried, ani dobrá temná hudba, ani povedené exteriéry a ani pár povedených lekavých scén nestačí, aby přebily prázdný scénář. Je to pohádka-detektivka - kamera vám nabízí nejrůznější podněty, podle kterých si můžete ze sekundy na sekundu vybírat, kdo je podle vás vlkodlakem. A to je zjednodušeně hlavní dějová linie, na jejímž pozadí je nenásilně naznačený romantický příběh zasazený do thrillerového prostředí.

• 31.10.2010  09:47

Nač troškařit s hvězdičkami, tohle je jednoznačně nejlepší komedie tohoto roku. Je to milý film s chytrou zápletkou a nenuceným vtipem. Konečně příjemná podívaná, která netahá za uši ani oči a vůbec nenudí. Díky za francouzského (K)lamače, který jednoznačně dokazuje, že žánr "chytrá komedie" ještě není mrtev, i když se o to mnozí tvůrci, zejména ti záoceánští, poctivě snaží. Takže díky snaze nekopírovat, přidávám hvězdu navíc.

• 27.2.2011  14:30
    127 hodin (2010)

Film, kde si hlavní protagonista plní bobříka odvahy. Vezměte Telefonní budku, Saw, a špetku sentimálního projevu z Blair Witch, zamíchejte, nechte 127 hodin odstát. Výsledný produkt podávejte s načechranou přílohou. Divák ho zblajzne tak rychle, že zapomene, že se při tom vůbec nenajed.

• 14.9.2011  16:06
    13 samurajů (2010)

Tahle japonská variace na sedm statečných má všechno, co by měla správna "outnumbered" mlátička mít.Krev, bláto, akci,řev. Žádné úvahové pasáže,zbytečné řečičky co kdyby, ale bohužel postrádá i jakýkoliv smysl příběhu. I jeho předehra je zbytečně dlouhá. Obdivuju kameramana a vlastně celý filmový štáb, kterému se povedlo jednotlivé dílky jatek poskládat do jedného velkého plátu a sestavit tak z nich jeden celek. Jen jejich poameričtělý závěr schazuje celý ten japonský um a všechno to (k pokoukání hodné) bojové umění, které nám náš šikmooký bratr předvádí.

• 1.11.2011  21:16

Ňadra ? ano, docela hezká...

• 10.10.2010  18:56

Jean Reno konečně v nějaké té akci. Ničím zásadní, ničím výjimečné, ničím urážlivé. Pěkně koukatelná gangsterka se stokrát provařeným schématem antihrdiny, likvidujícího aktem msty své nepřátele. Lepší , než sobotní večer s tv Nova.

• 7.12.2010  17:06
    4.3.2.1 (2010)

Noel Clark si po svém debutu Adulthood rozhodl pokračovat ve své tvorbě. Do příběhu však neopsadil bandu feťáčků, nýbrž však 4 sexy dívčiny, které vás dovedou rozpálit, hlavně ve spodním prádle. Emma mě svým typickým kukučem učarovala-> stala se z ní má fanynka tohoto rádoby cestovního eposu. Film dopadl, tak jak dopadl. Clarke výborně roztáhl bezcennou zápletku do 117 minut, ještě stačil přihodit vypěté scény a rodinn problémy. Holčičí hrdinství vychází na povrch právě ve chvíli, když je to nejméně potřeba, když se divák potřebuje více prokousávat charakteristikou postav. Nikterak závratný kousek, ovšem sexuchtivé obsazení rozhodně drží film na hranici nadprůměru.

• 14.10.2010  17:53

Takový nával až nehorázně moc hektické akce tu už celkem dlouho nebyl a víceméně je to povedený film se vším všudy. Ať už se jednalo o herce, efekty nebo všelijaké zvraty v ději, všechny tyto vyjmenované věci působí jako skvěle odvedená práce. Nicméně kritickou chybou filmu je až neuvěřitelná nepřehlednost kvůli celkovému spádu, který je vskutku obrovský, roztřesené kameře a střihu snad každých pár sekund. Nakonec to vypadá, že je tam toho strašně moc, a přesto se to zdá být málo.

• 18.11.2010  15:57
    Abandoned (2010)

Jak je příběh strohý a zbytečně osekaný, tak se na něho lépe kouká. Divák sice nemusí přemýšlet, nic se pro něho nestává zázrakem a herecké výkony usadí vaše mozkové buňky na svá místa. No, herecké výkony. Až na Britany jsou všcichni na přesdržku. Je fajn, že se snžil udělat co nejtamnější prostředí a atmosféru, když ale dojde na lámaní chleba, nechají Feifera se vykoupat ve vlastní štávičce. Jen zmíněná Britany mu pomáhá se sklizní už tolik neurodného pole.60% jak vyšitých

• 21.12.2010  18:00
    Američan (2010)

Nic než laciný politcký thriler o jednom smilníkovi, který byl ve špatnou dobu na špatném místě a začal věřit nesprávným lidem. Clooney, který všechno táhne, bohužel nehraje na oskara a tím pádem ani vypiplané prostředí, které se nepyšní mrakodrapy a tísíci lidmi, nestačí alespon na průměrný počin. Takovýchto vykolejujích vlaků už jsme měli několik. Tento je spíš komorní a tady ta komornost spíše škodí.

• 6.8.2011  11:49

Katastrofický film nebo komedie plná tupých lidí s tupými mozky ?

• 19.4.2011  16:21
    Bastardi (2010)

Není to absolutní propadák, ale i tak je to hrubě nezvládnuté. V rádoby dramatických a zásadních chvílích je to klišovité, přepjaté, až trapné. Navíc někdy jsem si připadal jako v Kameňáku, kdy žáci citují vtipy (viz scéna z hodiny sex. výchovy). Prostě nekonzistentní, nedotažený pokus o drama s vážným tématem. 35%

• 20.3.2011  18:19

O něco slabší, než Cop out, tahle žánrová příčka mi prostě sedí. Její zbytečně sukovaný kmen kazí filmový zážitek. Stejně tak Will Ferrell, který měl vážně raději zůstat sedět za tím stolem. Naneštěstí pro film to celé táhne Jackson a Johnson, jejichž odchod ze scény je veliké WTF ? Pak nám tu zbývá Mark, který se drží za konečky uší, aby jeho pečlivě vysoustružený charakter zachránil, co McKay zpackal. Za jeho snahu, klasický průměr.

• 23.3.2011  19:10

Ta Briana si i přes neuvěřitelný slepenec zaslouží alespon 2 hvězdičky...

• 26.9.2011  18:17
    Bereavement (2010)

Mena svým debutem o pobavení publika jednorázovou akcí velmi uspěl. Atmosféra, napětí, skvělá muzika. Vše, co dnešní horory obsahují. Nikdy však netvořily tak sjednocený celek a ve finální fázi se utápěly ve vlastní absurditě. Tady krvavá lázen jen pomohla tak skvělému příběhu, kde rodinné problémy nebyly jen na oko, ale měly nějakou tu svoji větev. ALE otázka (PROČ TO VŠECHNO), která provází diváka celým dějem je prostě nezodpovězena. Ani rádoby sebekritické a rituální řeči problém nevyjasnily. Škoda, tohle mohla být konečně pořádná racionálně-emočně-psychicko-dramatická hororová přesnídavka. Za pokus, 3*..

• 7.6.2010  21:24
    Bez soucitu (2010)

Pokud bych to měl brát ve stejné úrovni jako taken, tento "nešvar" by nemělo ani cenu rozebírat. Vezmu to proto z druhého konce jako bezduchou, chvílemi vtipnou uklidnujíci střílečku, které se zabývá nesmyslným dějem, že mi až byla ostuda, přiřadit to právě Morelovi. Travolta je sice těžkotonážní hláškař, ale Meyers je jako jehla v kubce sena. Jak už jsem zmínil, debilnější režii, která se odehrává ve Francii snad nikdo jiný vymyslet nemůže. KDyž udělal skvělé Taken, čekal jsem alespon přibližně stejnou uroven tohoto. Nic z toho se nestalo. Jestli to takhle půjde dál, mohl by se klidně z Morela stát nový Uwe Bolt.

• 20.11.2013  18:57

Kdyby se film držel námětu : "Bezvadíkyještěprosím je příběh šesti newyorčanů, kteří zápasí s láskou, přátelstvím a vděčností. Jsou příliš staří na to být teenagery, ale nejsou připraveni být dospělými." , nebyl bych asi nijak zásadově proti, ale přesně, jak tu napsal Verbal, patos, který z toho všechno vznikl, ty nesmysly. co říkají rádoby herci, které mají film posunout o level výš jsou sakra průser.

• 20.3.2011  18:22

Myslím, že se z filmu vytěžilo maximum. I Simon to vzal svérázně po svém. Bohužel, ani dva vykutálící v podání hlavních hrinů mě nepřesvědčili, abych přihodil 4*. Vše je tak jak má, děj ubíhá, britský humor taky krásně ladí. Jen těch postav je tam zbytečně mnoho nevyužitých.

• 15.8.2010  21:20
    Centurion (2010)

Naprosto typický Marshall, který do děje musí zapojit absolutně všechno ze svého filmařského "umění", snad, ikdyby ho na nože brali. Perfektní střih, skvělá kamera a poměrně vydařená výprava dává se skvělým Michaelem filmu štávu. Jak již jsem zmínil, Marshall pořád přislazuje a přislazuje, až je ze štávičky leda tak lákadlo na sršní roj. Kdo má rád honičku na myš a kočku, určitě si hvězdičku přidá, pro mě jen "pouze" římanská mlátička a honička na trošku slabší způsob. Tím netvrdím, že jsem se nebavil. Bavil a to dost, jen sladidel je tam sakra moc.

• 13.12.2010  19:33
    Cesta smrti (2010)

Film je nehorázná sra*ka, ale to je asi každému jasné. Vezmeme-li však v potaz, co vše (otřesn) za sebou Steven má, můžeme za posledních x let tento "plagát" označit za relativně povedený. V některých komentářích se dočítám, že se jedná o návrat Stevena. sami tomu nevěříte, on se ani nemá odkud vrátit.

• 28.2.2012  14:29
    Choose (2010)

Ano, už to tu bylo několikrát. Film s námětem s maskovaným vrahem, který se s nikým nepárá a udělá přesně to, co slíbí. Ale pro mě tenhle relativně povedený slasher celkem chytil. Nečekal jsem nic převratného a dostal jsem celkem průměrnou žánrovku. Prostě CHOOSE, jestli jednu, dvě, tři, čtyři nebo pět hvězdiček.

• 6.7.2010  16:26

Jackie Chan ala Steve Seagal na čínský způsob. V jeho nespočetně natočených filmů byste těžko hledali rozdíl, na tož hlavu a pat. Patu možná, ovšem pěkně prošlapanou od starých a humusáckých bot. Jen teda to prostředí se mění alespon v pár filmech. Ten jeho věk už není neryzejší tudíž mu jde všechno velmi těžce. Najednu stranu na to má právo, na druhou stranu už by toho mohl nechat. Ovšem jako vtípkař zatím obstál na výbornou. Přihodím mu ještě jednu za to, že se nezranil.

• 3.7.2012  11:15
    Cizinec (2010)

Propadák ve všech ohledech.Cizinec strašlivě chtěl být stylovou multižánrovou hříčkou,která diváka pod záminkou špionážního příběhu zavede na exotické lokace s hvězdnou ústřední dvojicí jako průvodcem.Ovšem výsledkem je pouze snobská nuda,ve které se neznámo jak utopilo neuvěřitelných sto milionů (aspoň půlku prostě musely sebrat herecké honoráře) a pět minut po skončení jsem zapomněl,na čem jsem to vlastně byl.Režisér si neuvědomil,že chytrý thriller by měl mít hlavně dobrý scénář a mezi hvězdným duem by měla být nějaká chemie,aby mělo nějaké opodstatnění.Cizinec prostě selhal všude,kde mohl.Nepodařilo se navodit atmosféru,hlášky se zcela míjí účinkem a jako akčňák nefunguje film absolutně.Pro mě velký omyl předloňského roku.

• 26.12.2010  18:31

Nějak nechápu, o co se Waxman snažil. Jemu nedochází, že 80.léta už mám všichni za sebou a novodobého terminátora taky nepotřebujeme. Pobíhání po lese a ohánění se klackem kolem sebe umí každý. Stejně jako padat ze skály, nechat se postřelit, zmlátit a následně zachránit svoji sexy dceru. Děkujeme za patriotismus, ale přece jen už jsme trošku vyrostli.

• 24.5.2012  19:54
    Dluh (2010)

Snad kromě závěru, který je zbytečně uměle vygradovaný, to je v podstatě precizně udělané řemeslo, které je atmosferické, výtečně zahrané a fantasticky dramaturgicky zvládnuté. Kdo má rád špinavé Německo, téma z druhé světové války a legendami opředené německé řezníky, nebude litovat. Jesper Christensen je v roli hlavního záporáka skutečně démonický. Především pak dialogy s agenty Mossadu jsou nezapomenutelné. Madden byl vždycky vcelku měkota, ale tohle je film, za který si ho snad začnu vážit. Dá se vidět i vícekrát, což je na film s takovouto tématikou ryze raritní věc

• 14.10.2010  17:39

Get him to the greek je jednoznačně nářez, jak se patří, ovšem moralizační struna je natáhovaná, až praskne. Citové pasáže a psychika postav je tu naprosto zbytečná. Nadbytečná váha, pod kterou se i poměrně silný most podlomil. Režisérsky i scénářsky dobře odvedená filmařina, který určitě stojí za ohlédnutí, až na již zmíněný nešvar, který si Stoller nemohl odpustit, ani kdyby ho na skřipec natahovali. Děsná škoda. Proti dvou hlavním aktérům nemám námitky, naprosto skvělé zahrané. Buďme soudní, konečně komedie, která se může do stejnojmeného kabátu obléknout.

• 13.1.2012  21:32

Od čištění favel v baretu s lebkou ke kravatě a úřednickému stolu...Méně akční než jednička, i když scéna s fotbalem a vojenskou helikoptérou neuvěřitelně vymazlená, ale jako celek stejně nesmlouvavé, zarputilé a dynamické...Politicky opět angažované, depresivní, bez východiska...Na druhé straně postava plukovníka Nascimenta už dostává trochu nedotknutelný heroický rozměr...Možná je to ale právě to, co opravdové Rio potřebuje...