Rambo: První krev (1982)

Film mého dětství, který mě dokázal uspat mnohem lépe než Bob a Bobek :-)

Rambo: Poslední krev (2019)

Jako rozlučka s Rambem velmi symbolické, decentní, ale brutální zároveň. Navenek je to všechno plytké, táhnoucí se, ale šel jsem do kina s tím, že Rambovi na konci zatleskám, ukápne mi slzička a rozloučím se s mým dětským (a vlastně i dospělým) hrdinou důstojně. To se stalo. Poslední díl je zkrátka od "mého" Ramba vzdálen na míle (asi tak na 3*), ale hodnotím-li příběh Johna za celých těch 30 let, líbí se mi ten vývoj postavy i to, s jakou likviduje nepřátele, kdy si prostě Sly již nehraje na machra. Ještě jednou díky za tuhle bohužel končící zábavu.

Zúčtování (2016)

Excelentní. Kdybych nebyl takový hnidopich a kdyby mi nevadilo, že u některých pasáží musím zapojit mozkovnu, abych pochopil obchodní politiku té korporace, vypálil bych plný počet. Bylo to chytré, bylo to dojemné, bylo to akční. Ben Affleck se svojí mimikou žulového kvádru nemohl dostat lepší roli. A strašně se mi líbí ta móda polidšťovat filmové hrdiny nějakou nemocí. Aspergův syndrom má v Hollywood úžasný potenciál. Není to ještě úplně autismus, takže postava není pro budování nových mezilidských vztahů úplně odepsaná. A když pak ta samá postava konečně někomu vyjeví své city, připadáte si, jakoby roztálo srdce robota. Jo, a identita tajemné dámy z telefonu mě naprosto, ale naprosto rozložila

Kong: Ostrov lebek (2017)

Jacksonův Kong byl téměř dokonalý díky své hravosti a nadšení, tato verze je sice lépe natočena, ale postrádá srdce. Určitě mnohem lepší než poslední Godzilla, ovšem ten chlad a nedostatek osobitosti je na filmu hodně znát.

Blok 99 (2017)

Přímočaré, nekompromisní, uzemňovací ovšem poprvé překvapivě díky Vaughnovi uvěřitelný surový emocionálně mrazivý krvavý nářez až do samého závěru. Po shlédnutí si zde tak nějak nedokáži představit jiného herce, který by tak skvěle klidně ztvárnil tuto roli.

Černobyl (2019) (seriál)

Způsob, jakým tvůrci byli schopni vytvořit na jednu stranu poměrně přesnou rekonstrukci více než 30 let starých událostí a na druhou stranu do svého díla zakomponovat vysoce aktuální poselství o ceně za lži, které je dokonce podtitulem této minisérie, je fascinující. Ani na chvíli to nepůsobí jako nějaká na sílu tlačená agitace, nicméně přesah do současnosti je naprosto zřejmý. Unikátní projekt, který je zcela zaslouženě na vrcholu žebříčků. " I was in the toilet"

John Wick 3 (2019)

Dost možná je to tím, že jsem dlouho nebyl v kině. Počkal jsem si na své a vyplatilo se. JW 3 je skvěle zvládnuté řemeslo, které je vymačkané do poslední kapky krve. Akčňák, ve kterém nechybí oldschoolové prvky (honička auty, mlátička ve stylu Raid) stejně tak prvky nové (skvělé lokace, důraz na vedlejší postavy) Kamera je prostě skvělá a některé záběry točené na jeden zátah jsou prostě klasa. Zvuk byl naprosto perfektní. Škoda, že příběh je prostinký, až trapně humorný, ale o tomhle to prostě za žádnou cenu není. Když jsem slintal během akční scény s Halle Berry, myslel jsem, že je po mně. To jsem však nečekal, že závěrečná scéna, kdy John používá brokovnici, bude rovna s orgasmem (neboť zvuk brokovnice, se skvělou kamerou,je prostě geniální). Keanu se pro tuhle roli narodil, není to žádný nahodilý střelec, je to profesionál. "I need guns. Lot of guns"....Já zase potřebuji víc akce, víc vypálených kulek.

Trojí hranice (2019)

K Triple Frontier bychom mohli přiřadit asi tak 10 různých filmových žánrů, a to je právě jeho problém. Film není vyhraněný, naláká Vás na spoustu věcí a pak ani jednu nedodá. Mohl by to být skvělý heist movie, ale není, mohl by to být válečný akčňák, ale není. Survival thriller? Klidně, ale nestalo se. Triple Frontier se snaží být vše, ale není nic.

7 životů (2017)

Ta marmeláda o rozdílnosti jednotlivých osobností těch sester nebyla moc důležitá a kdyby jí bylo víc, tím spíš by vás ubíjelo to sedminásobné představení jedné herečky... film má klady hlavně ve své násilnosti a ty fatality jsou na televizní špektákl parádní. A byť jsem po uvedení do děje toho přelidněného světa podobnou "konzervaci" nadbytečných jedinců očekával, ta jednoduchá syrovost mě dostala. A velmi dobře napsaná a zahraná role Glenn Close.. ona prostě měla pravdu .. co byste asi tak dělali v její situaci vy ?Ten film skončí ve chvíli, kdy se teprve začne člověk ptát.. a co teď? .. jak to vyřešili? ... to by mě zajímalo.

Daredevil (2015) (seriál)

Velmi respektuhodný počin. Netflix opět vytáhl další parádičku, která baví po celou dobu. I když tu slyším opěvné hlasy hlavně na Charlieho Coxe, tak hlavní hřeb je padouch Vincenta d'Onofria. Jeho postava je rozebrána komplexněji co Murdockova a v mnoha smyslech chápu její uvažování více: Méně naivní a hlavně více lidské. Neberte mě špatně, Charlie Cox zahrál svůj part s velkým odhodláním, ale seděl mi víc jako Daredevil než jako slepý advokát. Co ještě hodně vybočuje pozitivním směrem je efektivní hra se světly, a i když se nedočkáváme náhledu skrze Murdockovi oči, tak město opravdu připomíná hořkou příchuť pekla a špíny. Mírně mi pokulhává dějová linka někde uprostřed, ale to scénaristé vždy bravurně zachrání vloženou bojovou ekvilibristikou a choreografiíí, které mě nikdy nezklamaly. Závěr skvěle graduje a jen tesně nedávám plný počet.