Dům voskových figurín (2005)

Průměrný horor s poměrně zajímavým scénářem. Collet-Serra se snažil vylepšit originál tohoto filmu, ale příliš se mu to nepodařilo, ikdyž občas nějaké pasáže jsou opravdu pěkně udělané ;)

Muž se železnou maskou (1998)

Parádní kousek. Nemám moc rád filmy s takovouhle historickou tématikou, ale tento mě opravdu zaujal. Unikátní zápletka a zajímavý příběh ;) Doporučuji

Stopař (2007)

Neviděl jsme originál z roku 1986, ale tento snímek mě celkem zaujal. Konečně v "hororu/thrilleru" nezabíjejí nadpřirozené bytosti, popřípadě zmutované osoby a další plus, snímek se převážně odehrává za světla a to se v takovýchto filmem vidí opravdu málo. Na druhou stranu, scénář byl ale jednoduchý, jako u ostatních "hororů" což opět ubírá na kvalitě. Snad se jednou tyto nedostatky upraví. I přes tyto nedostatky jsem se poměrně bavil

Krvavé ulice (2009)

Nevím, co většina lidí má, ale tento snímek je poměrně dobrý. Zajímavý nápad, jak zapojit zkorumpování policie do filmu s černošskými gangy. Zápletka je sice trochu "staromodní" ale přes to si herci zaslouží můj potlesk. Samozřejmě jsou lepší filmy s touto tématikou, ale tento kousek má opravdu něco do sebe. Některým fázím a dialogům jsem uplně nerozuměl (možná to bylo mnou), a tím pádem ubírám nějakou tu hvězdičku. Každopádně krásné 3 hvězdičky jsi tento film v klidu zaslouží.

13: hra smrti (2006)

Viděl jsem dosti thajských filmů, ale tento je skutečně mistrovské dílo. Nedovedu si představit, že by to takto fantasticky natočili Amerečini. USA možná natočila Saw, ale toto má mnohem víc než Saw. Diváka to skoto vláká přímo do děje, ani na chvíli se nenudíte. Chukiat Sakveerakul ukázal, že má na to, točit skvělé thrillery a já můžu s klidem na duši dát 5 hvězdiček

Pach krve 2: Cesta nikam (2007)

Opravdu hororový nářez, kde ruce padají po kusech a proudy krve tečou každou minutu. Skvělé a rozhodně lepší než 1. Jeden z nejdrsnějších hororů poslední doby.

Pach krve (2003)

Jen taková malá poznámka : těším se na dvojku :)

Oko bere (2008)

Drama ? ano drama, ale má to prvky i něčeho "akčnějšího". Nejsem fanoušek tohoto tématu, ale když jsem si přečetl komentáře, řekl jsem si, že by to nemuselo být tak špatné ;)a taky nebylo. Docela jsem se bavil, protože to mělo všechno koření, co by mělo mít,¨. Jen ta závěrečná zápletka mohla být trochu jiná, nic méně byla docela zajímavá ;). Jen jedna věc mi vrtá hlavou, jak to jako počítali, je možné, že to může někdo dělat i v reálu ? :D..celkem solidní Béčko

Údolí stínů (2002)

Poměrně zdařilý válečný film, který má výborný válečný scény. Wallaceovi se většinou podařilo natočit velmi přesně a efektně bojový scény, místy zaváhal, což se dá odpustit. Co se ale odpustit nedá je fakt, že do filmu zařadil naprosto zbytečnou a nuceně srdceryvnou rovinu s manželkama vojáků, to kdyby si odpustil, tak natočil výborný válečný film. Gibson je dostatečně charismatický, na druhou stranu už jiní herci moc nezáří, mluvit můžeme už jen o Barrym Pepperovi, který po svém příchodu celý film oživí. Madeleine Stowe nemá co hrát, přesto film nenudí.90%. Jde o to se přenýst přes věčný americký patriotismus, kterýho tu ale není zas nějak přehnaně mnoho. P.S. lidi, co tu píšou, že to nemá děj, tak si asi vypnuli obrazovku. Děj to má naprosto fantastický, kde je zachycen život před bojem, během něho a po něm. Děj, ve kterém se postavy mění ve válečné stroje, nebo uplné zbabělce. Opravdu skvělý film z Vietnamu, který nám přiblíží tu hrůzu války a určitě nás nějak poučí. Nevím, co jste čekali od válečného filmu. Romantiku ? To si jděte za Julii Roberts a Richardem Gerem.

Křest ohněm (2005)

Nechápu, jak tento film mohl chytit hodnocení jako je třeba odpad, když se jedná o pefketní válečný kousek. Na Black Hawk Down to ani z daleka nemá, ale podívaná je to skvělá