Sedm statečných (2016)

Když je něco dokonalé, proč to kurvit remakem? K předělávkám slavných filmů přistupuju s despektem, naštěstí Sedm statečných po 56 letech katastrofou neskončili a navíc ukázali, že i v dnešní době se dá natočit svěží western. No jasně, na all star sestavu Brynner, McQueen, Bronson parta Denzela Washingtona nemá, ale jinak se této přepatlávce nedá moc vytknout.

The Thinning (2016)

Takhle promarněný potenciál jsem dlouho neviděl. Je to veliká škoda, neboť myšlenka jako taková se mi líbila. Neokoukaní herci tomu dodávají ten správný "chaos mood". Škoda, že se s přibývající minutami vše ztrácí nádech a upadá do každodennosti. Cením snahu a provedení. Jinak je to nesmírně hloupé.

Velká čínská zeď (2016)

Číňané zachrastili zlaťáky, zaplatili si pár hollywoodských herců a stvořili CGI adoraci na Velkou čínskou zeď a její strážce. Co na to říct. Snad jen to, že by možná filmu víc prospělo ušetřit za Matta Damona a spol., a dát trochu víc peněz programátorům, protože místy ty počítačové efekty vypadaly jak ze hry na Playstation 2. Ale když už nic, tak aspoň příběhově se jedná o takové průměrné akční béčko. Celkově mi však "Čang čeng" přijde jako zbytečný film. 2/5

Vyšehrad (2016) (seriál)

Oproti okresnímu přeboru je to všechno nalíčené a nafintěné a mě to tolik nebaví. Hlášky jsou fajn, Štáfek taky překvapil, ale extra seriálová bomba to určitě není. Všechno je to pro tu sortu s nižsím IQ.

Warcraft: První střet (2016)

Spektakulární fantasy podívaná, která však znatelně ztrácí dech v příběhové části a v obsazení. Jinak povedené a časté akční pasáže zase ztrácí kredit díky disproporcím zúčastněných aktérů a tak je výsledkem takový trochu zvláštní pokus, co osloví především fanoušky téhle značky.

Ztracené město Z (2016)

Podčasový Indiana Jones, který těží ze své velkoleposti a scénériemi. Nebo si to alespoň myslí. Skvělý námět i potenciál nepochopitelně natažen do přemrsklé stopáže. Neohraní herci vás sice vtáhou do děje, ale každou přibývající minutou vás nemají ničím překvapit, protože všechno viděné se opakuje. Scéna z války sahá na kvality Ryana, je výborná, nicméně v celém časoprostoru uplně zbytečná. Pattinson mě velice překvapil, ale přitupělý výraz mi prostě nejde přes oči. Skvělá dobrodrožná podívaná v produkci HBO ano, ale celovečerní trhák z jungle určitě ne.

Zúčtování (2016)

Excelentní. Kdybych nebyl takový hnidopich a kdyby mi nevadilo, že u některých pasáží musím zapojit mozkovnu, abych pochopil obchodní politiku té korporace, vypálil bych plný počet. Bylo to chytré, bylo to dojemné, bylo to akční. Ben Affleck se svojí mimikou žulového kvádru nemohl dostat lepší roli. A strašně se mi líbí ta móda polidšťovat filmové hrdiny nějakou nemocí. Aspergův syndrom má v Hollywood úžasný potenciál. Není to ještě úplně autismus, takže postava není pro budování nových mezilidských vztahů úplně odepsaná. A když pak ta samá postava konečně někomu vyjeví své city, připadáte si, jakoby roztálo srdce robota. Jo, a identita tajemné dámy z telefonu mě naprosto, ale naprosto rozložila

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Všechny ty výbuchy a exploze jsou typickým Bayovým rukopisem. Občasné srovnávání s black hawk down je asi na místě, ale ve své podstatě se jedná o rozdílnou myšlenku. Zatímco Ridley vsadil na zvučná jména, tučný rozpočet a hordy padouchů, Bayovi stačilo pár neokoukaných jmen, trocha muskulatury a komornější prostředí s menším rozpočtem. Vzhledem k tomu, že se Bay pokusil o zimní akční popcornovku (které dosáhl) a své ambice netáhl nikam k nebeským výšinám, hodnotím snímek za velmi podařený a vstřebatelný. Střelba, výbuchy, střelba, výbuchy. Film naplňuje veškerá kritéria, která jsem si přál hrozně vidět, nehraje na city a táhne přímou cestou na bránu. Dávám pátou hvězdičku za to, že se konečně po dlouhé době podařilo někomu uspokojit mé choutky.

Bitva o Sevastopol (2015)

Považovat hrdinu někoho za to, že se vyžívá v zabíjení mi přijde velmi zcestné. Pominu-li ty pasáže, kdy se řeší, zda si má Pavličenková obléknout uniformu nebo šaty a zastavím se nad těmi krátkými prostřihy z bitevního pole, tak jsem se spíše nadprůměrně bavil. Herně a výpravně celkem pěkně zmáknuto, válečné scény také patří k těm lepším. Scénář však dosti hapruje a jsem rád, že se na obličej hlavní hrdinky dalo s klidem dívat. Z těch ruských novodobých filmů ho řadím mezi lepší.