Inspektor Regan (2012)

Prvotřídní policejní nářez, kde si nikdo nebere servítky a prostě ti jednoduše rozmlátí hlavu pálkou nebo tě uškrtí na telefonním sluchátku. Takovéhle policejní nasazení se mi moc páčí. Navíc, když podobnou věc jsem naposled zažil u seriálu policejní odznak, rozhodně tuto smršť, která se během 170 minut prohnala mým počítačem, určitě ocením. Chápu, že dost z vás může být rozhořčeno a může tvrdit "A.C.A.B.", ale já si na tomhle částečně mastím mé ego. A ti bastardi si nic lepšího nezasloužili.

Pěsti ze železa (2012)

RZA se chce srovnávat se svými hollwoodskými kolegy. Moc mu tu nejde. Příběh nápaditě nevypadá tak zle, ale tak vizualizace a triky jsou fakt děsně amatérské. Ani herecké obsazení netrhá nějaké ledy. Jak pak by ne, když představitel hlavního lva vypadá jako Cristiano Ronaldo. Pořád se je válí a simuluje. Uznávám snahu, ale tudy cesta nevede.

War of the Dead (2011) odpad!

Zbytečné asi jako Kalousek ve vládě...

Květy války (2011)

Lidé by se měli nejprve uvědomit, co vlastně chtějí. Jestli vizuálně propracovaného Ryana z tisíce vystřílenými ranami nebo slovní přetahovačku s Čínskou armádou. Flowers sice nenabízejí ani jedno na stoprocent, ale perfektně diváka posadí do křesla. Bale si se svými čínskými kolegy perfektně rozumí, válečné scény jsou na výborné úrovni a samotný prostý příběh není žádným ultraturbovýmyslem, ale svým podáním působí dosti uvěřitelně. Možná je to moje zaujatost, že jsem podobný film ještě neviděl, ale 85% dám s klidnou hlavou.

Bourneův odkaz (2012)

Bezduché, bez nápadu, bez myšlenky. Jeden shnilý dům v lese, klasická kontrola dokladů na letišti, nudná honička na motorce, zničeho nic se zjevující BAD-ASS agent. Ehm, aneb jak se dá výborná série naprosto **urvit. Bez Bournova jména v názvu by tento film nikoho nezajímal.. Schválně si porovnejte scény na střechách z Bourne Ultimatum a zde..

Patrola (2012)

Konečně policejní film, ve kterém se pořád něco děje. Scénář je velmi jednoduchý, ale během "hluchých" míst máte alespon zdání, o čem se mluví a není třeba vycpávkových situací, které by jen zbytečně natahovaly pasáž. Přepínání mezi úhly snímání není konečně nudné, ale svižně sestříhané a ve výsledku je i vizuální stránka perfektní. Oba hlavní aktéři se do role vžili a spolu s Ayerem vytvořili strhující kriminálně-akční podívanou. Víc takových filmů.

Resident Evil: Odveta (2012)

Nejhorší snad ve všech směrech. Kam se podělo klasické zombie rozpoložení a tlačení na pilu v podobě mozků a všech možných orgánů ? Takhle už není resident tím, čím býval. Ani Milla není tak moc uvěřitelná a je mi celkem jedno, jak to s ní dopadne. Jedna hvězda za úvodní retrospekci..

Tajemný muž (2012)

Příjemné překvapení, kde se režisérovi daří být do poloviny filmu krok před divákem, ale po nečekaném twistu se karta obrací a prvotní nadšení vystřídá spíš rozčarování z podivně naroubovaného konce. Tentokrát se sice žádné stahování z kůže nekoná, ale i tak se Pascalovi daří jít poměrně slušně na dřeň a z Jessici Biel dostává zatraceně uvěřitelný herecký výkon.

Insidious (2010)

Wann a Whannel patří mezi nadějnější hollywoodské tvůrce, co se týče hororů, ale kamenem úrazu je opět scénář. První polovině se v "duchu" duchařských klasik daří držet celkem slušnou atmosféru, i když rozeřvané smyčce jsou trochu lacinou pomůckou. Ve druhé astrální části to ale nevysvětlitelně přehodí výhybku a atmosféru s napětím střídá bizarně explicitní "fyzično" s náznaky parodie. Po slibném rozjedu bohužel další promarněná šance

Total Recall (2012)

Teoreticky se nový Total Recall dá označit za velmi slušné akčně-velkofilmové řemeslo.Akce odsýpá,prachy jsou vidět a Wiseman je natolik šikovný realizátor,že většina filmu nenudí.Ale pořád se jedná o suverénně nejzbytečnější film letošního roku a to se ani efektním pozlátkem zkrátka přikrýt nepovedlo.Colin v hlavní roli šokujícně unylý,dvě hlavní hrdinky pouze sexy křoví a celkové dojmy tak jednoznačně spíše průměrné.Chtělo to zkrátka více vlastní invence a méně snaživého opisování.