Ava: Bez soucitu (2020)

Je to kočkopes. Slibné obsazení, slibný začátek a konec se rozplyzne do bezkonce. Nuda a šeď.

Barbaři (2020) (seriál)

V dnešní době je hodně odvážné natočit seriál o imigrantovi, který využije vzdělání civilizované říše k jejímu zničení. Z německých seriálů jde rozhodně o jeden z nejlepších. Určitě kvalitativně překonává Doktora z hor i Komisaře Rexe. Barbaři jsou nesympatická směska s výbornými maskami a makeupem, Římani zase machrují v latině. Působí to důvěryhodně. Rupp hraje zrádného Římana velice dobře. A Goursaudová si ukradla druhou nejlepší scénu. Tou první je skvěle provedený přepad v Teutoburském lese. S hořícími Římany (Obelix se raduje) a hlavami napíchnutými na kopí. Vadou na kráse jsou velké časové skoky, zejména v posledních dvou dílech a otevřený konec, který záměrně neuzavírá vstahové linie. Přesto dobrá práce. Danke.

Bitva v ústí Šeldy (2020)

Tohle byla úžasná vizuální stránka zakomponovaná do méně známé, avšak důležité bitvy. Autor nám naservíroval ultimátní řež, kterou předchází neméně zajímavá dramatická linka. Díky za tenhle zážitek

Cizinec (2020) (seriál)

Na netflix slušně napsané, zamotané a dosti věrohodné. Nezodpovězených otázek je minimum a po skončení člověka nutí se sám nad sebou zamyslet. Jsme opravdu všichni, co to tvrdí, čistí jako lilie?

Drsný město (2020)

Je to sice nekompromisní a brutální žánrovka, ale svět, který nás ve filmu obklopuje je chaotický a těžko se vlastně orientujete. Velké finále se konalo během posledních pár minut, bohužel nevyřešených otázek (a to značně důležitých) je zde přespříliš. Francouzská produkce sice vytlačila "hon na myš", za kterou by se mohla stydět ledajaká americká verze. Avšak navzdory všem kladným věcem, ty záporné převažují.

Lov (2020)

The Hunt mi absolutně sedl - akce hned od začátku, kebule praskají, s krví se nešetří a vše podtrhuje řádně suchý, ale naprosto fungující humor. Škoda jen zbytečně přepáleného začátku.

Mizerové navždy (2020)

Nevím co je horší, jestli humor, kamera, digitální efekty nebo příběh a postavy. Postavy nahodile ztrácejí dovednosti se trefit pistolí nebo přeprat ženskou, podpůrný tým slouží jako komparz na natažení promítací doby. Kulky už ani nevylétají ze zbraní, mlácení způsobuje pouze pot, darebáci přestanou střílet když si musí postavy pokecat. Před 17lety když jsem jako puberťák sledoval druhý díl, bavil jsem se.....teď mám problém dokoukat. Opravdu doufám "one last time"

Nechte ho jít (2020)

Je to taková ta klasická kostra nastrojená do drsnějšího a docela uvěřitelného kabátu. Kevin sice stárne, ale jeho charisma je pořád úctyhodné. Je taková jednohubka, která spadá do přesně do zlatého středu.

Projekt Power (2020)

Kromě sympatických hrdinů, kde jasně obě superhvězdy válcuje repující černoška, je ten film naprosto o hovně a naprosto nepřehledný. To potvrzuje i pár CGI akcí, které občas měly nápad (ten v mrazáku byl fakt cool), jinak mě to fakt moc nezaujalo. Vizuál fajnový, ale důkaz, že film byl slabý, je i to, že jsem u něj dvakrát klimbal. Velký a těžký (pod)průměr? 45%