Čarodějův učeň (2010)

Turteltaub má strašnou smůlu ve formě zvoleného producenta. I když je Nicolas fajn a hraje poměrně svoje, těch neskutečně vtipně nevtipných hlášek je tu moc.. Občas jsem se cítil jako bych měl trn v oku. Zbytek hereckého obsazenstva je k smíchu. Kdyby si pan režisér pořádně rozmyslel, koho obsadit na posty jednotlivch hrdinů, kdyby si lépe vybral producenta a kdyby si lépe pohral z efekty a s těmi emocionálními pasážemi, mohla z toho být skvělá fantasmagorická řežba ve stylu Expendables v roce 3000. Je to bohužel samé kdyby. Takhle jen pohádka pro ty otrlejší.

Kajínek (2010)

Lavroněnko + Vilhelmová + Dlouhý M. Současná herecká špice. Paradoxně lze za jeden z nedostatků Kajínka označit fakt, že je málo exploatační. Nesouvisí to se zdrženlivostí, nýbrž naopak s celkovou dramaturgickou nekoncepčností filmu. Osudovou překážkou na cestě k vrcholu české exploatace se stala naivita klíčových osob štábu. Snímek sice nepostrádá náležitě bulvarizující pohled, ale namísto vykalkulovaného apelu vykazuje snažení tvůrců spíše fetišistickou adoraci zahraničních žánrových snímků. Scenárista Marek Dobeš a režírující kaskadér Petr Jákl v zásadě působí dojmem kluků, kteří si v nadšeneckém opojeni hrají na Lepší zítřek 2, Skálu či Bourneovo ultimátum. Akční sekvence a "cool" záběry jako vrtulníkový oblet Borů jsou bez výhrad famózní, ale o to tristnější jsou výplňové sekvence se zoufalou snahou dodat dialogům vypjatost pomocí rapidních zoomů a rozbředlou dramaturgií. Chtělo to méně plytkého patosu a více prvoplánového apelu a mohlo to být (ve své kategorii) dokonalé.

The Infidel (2010)

Přesná ukázka unikátního britského humoru, který jen tak nemá konkurenci. Jednoduchý příběh ukazující, že ne jen američtí teenageři trpí problémy, ale i muslimové a židé mají také trauma, který jim znesnadňuje život. Jediná nevýhoda filmu je ta, že i přes výborný britský humor má film nádech americké střední, což mu značně krade ovoce až z koruny stromů. Stejně konec je laciná vykrádačka hollywoodských pisatelů, kteří už mají nějaké to pero vypsané. "Britové by si měli vymyslet svoje konce".

Panna nebo orel (2010)

Nic víc, než nenucená, nenásilná, ale ničím vytříbená komedie skýtající jednoduchý příběh v "lidském" humoru, který vám bránici neurve, ale určitě příjemně udrží v pozoru, ikdyě Will má poměrně zkreslené myšlení o životě na střední. Nějaké hluché místo se najde, ale ihned je přelepenou silnou vrstvou záplaty, která nevykazuje větší trhliny a nelogičnosti celé dějov linie. Pro mě veliké zpestření Emma, Patricia, která v roli matky válela, Cam Gigandet, který konečně nehraje masového vraha nebo nabíječe pro půl školy. Trošku mi vadilo zneuctění Amandy, které role vážně nesedla. Ale buďme realisté, někdo kdysi napsal písničku, mi jí ted tak musíme brát.Zkrátka i bez textu může vzniknout písňička. Že by nový romantické teen-komedie nabraly nový dech ?

Pavouci z vesmíru (2010)

Je vidět, že bratři Strausové na svůj celovečerní trhák vydělávali v nejbližší herně. A jak to bývá zvykem, bedny zrovna nedávaly. Rozbili proto zlaté prase, dohodli se s bandou tupců jestli jim tam nepřečtou pár nesmyslných řádků, naflákali efekty, které za těch pár kaček ještě ujdou, a následně hurá do kin. Názorná ukázka toho, co všechno dokáže banda somráků udělat pro pár šupů. Promarněné neherecké výkony jsou k smíchu, nic neříkající pointa vás nutí rozdělávat další lahváč. Trailer, který byl na filmu jistě nejdražší nadhodí nedýchatelnou atmosféru. Bohužel, tuto hustopřísnou atmosféru udýchají i největší kuřáci.

Dcera jako rukojmí (2010)

Nějak nechápu, o co se Waxman snažil. Jemu nedochází, že 80.léta už mám všichni za sebou a novodobého terminátora taky nepotřebujeme. Pobíhání po lese a ohánění se klackem kolem sebe umí každý. Stejně jako padat ze skály, nechat se postřelit, zmlátit a následně zachránit svoji sexy dceru. Děkujeme za patriotismus, ale přece jen už jsme trošku vyrostli.

Frozen (2010)

Na začátku jsem se bál, že to bude nějaký teenage/high school horror, ale naštěstí jsem se spletl. Hezky komorní drama bohužel nepřináší totálně nic, co by utkvělo v paměti - dojem ze slušné střední části smazal nenápaditý, nudný závěr. Nadprůměrný nápad zpracovaný lehce podprůměrnými prostředky do průměrného produktu. Vážně škoda tupých herců a příliš mnoho prokouknutelných hloupých a nelogických činů.

Doghouse (2009)

Britský humor vždy měl, má a bude mít něco do sebe. Takhle si představuju zombie komedii.

Pohřben zaživa (2010)

Stejně jako nám před lety ukázal Schumacher ve své telefonní budce, tady ukazuje Rodrigo, že za takřka žádný rozpočet se dá natočit naprosto bravurní komorní thriller. Reynolds jednoznačně válí, stejně jako před lety Colin. Je zde přece jen více nelogičností, proto si tu pátou schovám. I tak ale vřele doporučuju.

Gangsteři (2010)

Stejně jako Armored nebo Town, ani Takers nenabízí spestření svého žánru, ovšem dokáže zaujmout poutavou akční stránkou, rychlým střihem i hereckým obsazením se tolik nešetřilo, což je plus do režisérova rukávu. Jen věčná škoda některých "zápletek, které nemají delší duchaplnost, nějaké rozuzlení, popřípadě vysvětlení a následné navázání. Podle klišovitého konce to vypadá na dvojku, ale pozor, raději bych nechal tělem protékat pouze jeden akční nášup. Ten druhý, ten už bych spíše viděl na vyloučenou moč.