Grotesque (2009)

NEJSEM úchyl, ale na zvrácenosti jsem byl prostě stvořen. Na něco takového jsem dlouho čekal. Nízkorozpočtový snímek, ve kterém je snad více krve, více zvrácenosti a více porna než u kohokoliv jiného filmu.Dokonce i kyslíku je tam méně. Japonci, ty se s tím neserou. Co si napíšou, to si taky natočí a Grotesque není výjimkou. Detailní záběry vám přímo berou dech a vysící střeva vám znechutí jídlo. Náramek z prstů byl však docela modní. Kameru Kojovi snad dělalo dítě, nebo přiožralý budižničema, ale hodme to za hlavu. Oba hrdinové jsou sice ubozí a nejspíš i dutí, takže jich škoda nebyla, ale závěrečná scéna mohla být vypuštěna. Někam do větru, tam by se ztratila.

Halloween II (2009)

Brutální scéna střídá další brutální vraždu. Jenže víc nemůžete čekat ani za mák. Velmi nesympatická Sheri Moon Zombie, která vážně vypadá jako zombie a její křík je vážně děsný. Její slovník se skládá ze slov "fuck" a "bitch". Měla by se mírnit holka. On ten film z jednoho pohledu není špatný, ale když se začal prokládat lehkými "sci-fi" prvky, absolutně mě začal nudit a věřím, že Roba Zombie taky. A pokud ne, nemá ve světě filmografie s takovýmito patlaninami, co dělat. Zkrátka nečekal jsem bůhví jaký zamotaný a spletitý příběh, ale čekal jsem pořádnou vyvražďovačku, která za ty dvě hodiny vážně nechybí. Škoda patetického konce, šel bych ještě o něco výs.

Hanebný pancharti (2009)

Tarantinův přístup k filmografii se rozhodně nezmění. Na jednu stránku je to dobře, ale nechápu, o co se pan Tarantino snažil v tomto snímku. Chtěl snad dokázat, že i on může natočit válečný film ? Nemůže, on na tohle prostě nebyl stvořen. Když vezmeme v potaz, že míchá prvky z jiných filmů do tohoto jakoby áčkového vysokorozpočtového snímku, vyplyne vám, že je to jen mix spletitých a nesmyslných scén. Na film jsem se dost těšil, protože trailer by měl hovořit celkem za všechno a v tomto případě trailer ukázal to, co vlastně film nemůže nabídnout. Obrovské zklamání pro mě a když se zamyslíte pořádně nad problémem, vyplyne vám, že se celých 153 minut nic neděje a nakonec se vše vyřeší jedinou akční scénou, která byla tak laciná, že i herci se za ní museli stydět. Odsuzuju Tarantinův přístup k válečné filmografii.. Pár světlých momentů tento hnus rozhodně nezachrání. P.S. Naprosto souhlasím s uživatelem Cival a Pokeball

Harry Brown (2009)

Lehce na motivy "Red" a "Gran Torino". To je škoda, protože britové si v poslední době s thrilerovými kousky docela rozumí, ale chtělo by to, aby šli vlastní cestou a neohlíželi se zatím, co bylo. Michael Caine není už zrovna moc akční herec, ale již na to má věk, takže lze mu to prominout. Škoda některých béčkových scén, ale jak už jsem jednou říkal, v životě není nikdy nic na 100%. Daniel Barber se zkrátka pokoušel o něco, co nebylo v jeho silách. I tak ale za snahu a za poměrně solidní podívanou hodnotím takhle...

Hlídač (2009)

"Tak to snad teď vyjde", naparoval se Seagal. A ona opět spadla klec s celou oponou. Chudákovi dědovi to už asi nedojde, že když na to neměl před 20ti lety, tak v tomhle seniorském věku na to tuty nemá. Nesmírně stupidní režií, která mě doslova iritovala, jen dokazuje, že lepší už nikdy nebude. Takhle otřepanou kostru dlouho ve skříni neudrží. Abych však jen nehanil, za jednu věc ho pochválím. Řekne se "akčňárna", tak se tam prostě řeže, střílí, mlátí (sice nepřátelé se chovají jak pytle brambor) a to je to, čím aspon trochu Seagal dokázat nadchnout. Sra*ka je to strašná, ale přece jen jsem si to na to poměrně zvyknul.

Hory zalité krví (2009)

Zhodnotit to z pohledu režie a scénáře by nemělo cenu, protože výsledek by byl jednoznačný. Proto to musím zhodnotit z pohledu provedení masových a brutálních scén. Ty se snažily jít v originálních šlépějích, ovšem občas se vrátily zpátky ke "klasickým" scénám, které lze vidět v každém hororu. Některé však byly hodně povedené, jenže když vezmu v potaz výkon Teda, opět ubíráme na kvalitě a výsledek je takřka nulový. Celkově proto ztráta času.

Hrůza v Connecticutu (2009)

Možná lehká "parodie" na 3:15 zemřeš, záměr to mělo skoro stejný, a navíc později se to proměnilo v opakování standartní kostry, která je několiksetkrát ohraná. Tj, někomu se něco děsného zdá, nikdo mu nic nevěří, ale vždy se najde člověk, který ho chápe a poradí mu, popřípadě pomůže, co a jak dál dělat. Ani zde to nechybělo. Navíc, ke konci se to proměnilo v trošku nepochopitelné a nevysvětlené otázky. Nic méně, lekačky zde byly, atmosféra byla taky zajímavá, nenudil jsem se, takže průměrná podívaná

Cherrybomb (2009)

Rupert oblečený do "namachrovaného" pláště s debilním účesem jen dokazuje, že jeho jediné místo je skutečně pod kouzelnickým pláštěm, kde mi ještě docela vyhovoval. Do podobných experimentů by se neměl pouštět, nebo dopadne jako filmová troska a nebude o něj nějaký veliký zájem. Ošklivá Kimberley vše ještě docela zachranuje.

Chodící mrtví (2009)

Konečně další horor, kde nezabíjejí nedpřirozené bytosti nebo přerostlá zvířata. Tento kousek má v sobě cosi kouzelného, ale režisér to nedokázal tak dobře podat, na druhou stranu se to ale nesnažil zapatlat zbytečnými masovými scénami, které by koukání rozhodně zkazilo a člověk by nedokázal pochopit, ani tento jednoduchý děj

I Love You Phillip Morris (2009)

Carrey a McGregor jsou skvělí, film stojí především na nich a bez problémů jim jejich orientaci uvěříte. Film je zábavný, lehce kontroverzní a je prostě "gay" v tom nejlepším slova smyslu. Jedinou vadou na kráse je jeho žánrová nevyváženost. Film osciluje mezi vztahem dvou homosexuálních věznů a neuvěřitelnou Russelovou kariérou podvodníka a režisér si asi úplně nebyl jist, k čemu se chce přiklonit víc. Obě dvě linie se tedy smrskly na více méně epizodické příhody a situace, ale čert to vem! I Love You Phillip Morris!