Le Joueur d'échecs (1927)

Videla som na FIFFBA 2008 vo veľkej sále, v doprovode živého orchestra. Luxusné. Na niečo také sa nezabúda.

Krásná pokojská (2002)

Lopez mi vždy liezla na city, tak tú jednu hviezdičku aspoň Fiennesovi:) inak nuda

Společnost mrtvých básníků (1989)

Týmto filmom som sa nechala úplne uniesť a prežívala som ho od začiatku do konca. Chcela by som takého profesora ako je Keating a takých spolužiakov ako Mŕtvi básnici. CARPE DIEM

Kouzlo draka (1991)

je to celé strašne úchylné, ale pred takými desiatimi rokmi som to videla niekoľko ráz, s českým dabingom, ktorý mi tam neuveriteľne sadol a bola som z toho nadšená...skoro všetky repliky som vedela naspamäť, to boli časy...ešte teraz keď si spomeniem na niektoré bojové scény, na želví tanec a na prasa, musím sa usmievať...podľa mňa výborná vtipná vec, ktorá sa rozhodne nebude páčiť každému ale tak veď komu na tom záleží:)

Demolition Man (1993)

pre mňa veľmi zábavný film, Stallone sa mi tam páčil, Snipes bol správny šialenec a scéna s okom alebo hlášky o mušliach...to sa navždy vryje do pamäti:)

Mechanický pomeranč (1971)

Nezaujala ma ani kniha ani film. Jednoducho to nie je príbeh pre mňa. Hlavný hrdina ma irituje od začiatku do konca, najprv ho neznášam a potom ma citovo vydierajú, aby som ho ľutovala. Vizuálne je to spravené zaujímavo a hudba je tu geniálna, ale tak týpek počúva Beethovena, takže nie je o čom.

Grinch (2000)

Možno je to iba pofidérny červeno-zelený vianočný gýč, ale mňa baví a neuráža. Má niekoľko prekvapivo slušných hlášok (Am I just eating because I'm bored?), páči sa mi v originále aj v českom dabingu (Svěrák) a malá Cindy je neuveriteľne neotravná na to, že je to detská hrdinka (a Grinchov pes je tiež sympaťák). Filmový chlpatý a bruchatý Grinch má moje sympatie a baví ma oveľa viac ako kratšia animovaná adaptácia. Kde Dr. (Who) Seuss na tie veci chodil?

Planeta opic (1968)

Jeden z tých filmov, ktorý som niekoľko ráz videla ešte ako dieťa v televízii...páčil sa mi už vtedy, ale je pravda, že bol desivý...a desivý je aj teraz, pred chvíľou som ho znova dopozerala...tá tiesnivá atmosféra sa tiahne celým filmom a nepopustí až do konca...veľa robí aj hudba, poklona Goldsmithovi, je to silná psychedélia, zviera hrdlo...ešte musím pochváliť verné masky, sú krásne spravené; Heston je charizmatický a aj keď viete, že to s ním nedopadne najlepšie, celý čas mu musíte fandiť...a ešte jedna vec, ktorú na tomto filme obdivujem, tie akoby umele predlžované a naťahované zábery (aspoň mne to tak pripadá) pri ktorých by ste inokedy zívali, vás držia v napätí a nepustia, stupňujú a zhusťujú atmosféru, ako napr záverečná scéna na pláži...Planet of Apes pre mňa asi nikdy nezostarne, jednoducho skvelá klasika

Popelka (1950)

úplna klasika...videla som ju nespočetne veľa ráz...taktiež možno jediná disneyovka, kde mi nevadili tie spevavé pasáže...myšky boli výborné, nie tak otravne dabované ako iné ukecané zvieratká...tekvičkový song je nezabudnuteľný....jednoducho krásna rozprávka, vždy ju budem mať rada...len ten princ mohol dostať viac priestoru:D