Ben X (2007)

Začiatok ma veľmi nebavil, ale so záverom som spokojná. Zaujímavý nápad aj spracovanie, dávam 3.

Kniha přežití (2010)

Naozaj nie také zlé, ako sa mnohí tvária. V podstate súhlasím s tým, čo napísal Mr Červenák. Bavila ma akcia, Denzel bol fajn, ženské postavy tiež. Najviac ma potešila scéna s Gary Oldmanom, ktorá mi pripomenula Piaty element. Pointa ma nešokovala, dalo sa to celkom očakávať, ale myslím, že záver filmu vyriešili celkom elegantne.

Pokání (2007)

Obrazovo krásne, niekedy zbytočne naťahované a rozvláčne. Keiru som zniesla, McAvoy bol skvelý. Film vo mne zanechal dobrý dojem ale nezdá sa mi absolútne prevratný. Samozrejme výborná hudba, motív s písacím strojom veľmi zaujímavý.

G. I. Joe (2009)

Prvá polovica ma nudila ale potom sa to zlepšilo. A Snake Eyes, veľký sympaťák:))

Šípková Růženka (1959)

Prekrásna animácia ale trochu slabší príbeh. Keby sa to nemotalo stále len okolo sudičiek, príbehu by to prospelo. Každopádne na 59. rok výroby úžasná práca.

Strážci - Watchmen (2009)

Výborná adaptácia geniálneho komiksu. To ako sa Snyder zhostil svojej úlohy je mi nadmieru sympatické. Nerobil kompromisy. Títo "hrdinovia" sú iní ako ostatní a preto vyžadujú iné poňatie. Veľmi dobre zvolení herci (Rorschach má brutálny hlas, naozaj dobre sa počúva), chválim výber hudby - úvodné titulky ma vždy úplne odzbroja, Dylan je skvelý, krásny vizuál, surovosť a drsnosť a vynechanie častí s Tales of the Black Freighter (ktoré ma ani v samotnom komikse veľmi nebavili a film by asi zbytočne komplikovali). Záver, líšiaci sa od knihy je spravený elegantne, nič neškrípe. Som úplne spokojná, aj po viacerých pozretiach.

Gran Torino (2008)

výborný film, neviem, čo k tomu viac dodať...Clint je úžasný

Sherlock Holmes (2009)

Výborná ústredná dvojica (Jude Law je tu úžasný, aj keď film si pre seba ukradol Downey), silne atmosférický steampunkový Londýn, výborný soundtrack a scéna s Downeym na posteli s vankúšikom. Box, husle aj fajka, tieto drobnosti, ktoré robia Holmesa Holmesom. Jediné čo mi trochu prekážalo bol strih. Film mal väčšinou zbesilé tempo, niekedy som sa nestíhala ponoriť tak hlboko ako by som chcela. Ale inak sa z nového Sherlocka teším a prosím si pokračovanie. Nech na seba Moriarty nenechá dlho čakať.

Terminator Salvation (2009)

samozrejme že nie taký dobrý ako prvý alebo druhý diel, ale ubehol mi rýchlo, nenudila som sa a mohla som fandiť Yelchinovi, takže som celkom spokojná...až na to, že Bale mi prišiel celkom nevyužitý a príbehovo to to tiež nie je nič extra

Sedmá pečeť (1957)

budem si asi dlho pamätať niektoré scény...čiernobiela umocnila silnú atmosféru a Max bol výborný, jeho sluha ešte lepší...a rozhodne jedno z najlepších stvárnení Smrti, aké som zatiaľ videla