Ocelová pěst (2011)

To je zase řečí remake, vykrádčka, bla bla bla. No a? Co myslíte, že nám zbude do budoucna? Koukat na samé neotřelé nápady? Neeee. To asi těžko. Tenhle film je prototyp nové éry převzatých nápadů v naleštěném moderním kabátku se vším všudy, co jsme měli tak rádi u dřívěji natočených verzí, jako byl třeba Rocky. A já říkám: proč sakra ne?! Pokud si odmyslím ten moderní kabátek, zbude mi příběh, který by samotný v dřívější době uspěl. Rocky byl ale už ve své době lepší, silnější, dýchala z něj doba. Real Steel je hodně povedený film, který stojí za pozornost, ale precizní práce, ani velmi silný příběh v tom asi nenajdete. V podstatě je to vynikající průměr. 65% = 3+/5

Krvavá laguna (2007)

Moc pěkný krokodýl, ale jako film a horor teda běs. Pardon, ale australani by měli točit s krokodýlem jen komedie a ne horory. Tomuhle by uvěřilo možná desetileté děcko. 15% = 1/5

V údolí Elah (2007)

Námět a hlavní myšlenka filmu mrazí v zádech, když si uvědomíte, že tu nejde o fikci, ale běžnou praxi. Bohužel. Film je to bezvýhradně skvělý. Pokud máte rádi poslední Eastwoodovky, filmy s T L Jonesem a vyšetřování s vojenskou příchutí ameriky, jděte do toho. Film, který hledí sám do sebe. 85% = 4/5

Zdrojový kód (2011)

Zjímavá myšlenka rozvedená do zajímavého konce. Jestli máte dost fantazie a nebojíte se romantického příběhu, který jede na klidné Sci-Fi vodě, tak prosím. Source Code je určitě kvalitním snímkem. Odehrává se na dvou místech, prakticky je to několik osob uzavřených v jednom příběhu, který se v mnoha různých podobách neustále opakuje. Rozuzlení Vám může připadat trochu zvláštní, ale film k tomu celou dobu směřuje a nakonec jste rádi, že to dopadne tak, jak to dopadne. Není to žádný akční trhák. Trocha psychologie, trocha Sci-Fi, trocha romantiky a hlavně hlava a pata. Určitě doporučuji a dávám 80% = 4/5

Rychle a zběsile 5 (2011)

Můj názor je, že takhle měla vypadat už dvojka. Ke štěstí akčního fanouška to stačí. Sice neuvěříte emocím, ale akci ano a to je důležité. Nevim kolik to muselo stát, asi hodně, ale rozhodně to stojí za to. 80% = 4/5

Captain America: První Avenger (2011)

První půlka byla výborná, klasika od Marvela, ale od chvíle, kdy Capitan Eso zachránil ze zajetí 400 vojáků, to s ním šlo z kopce. Můžu hned říct proč. Tuny nesmyslné akce a velečinů s bezvadnou partou, na kterou jsme si sotva zvykli. Útoky z křoví sovětským stylem: Hurá na ně. Jasné, co taky čekat od takového titulu, ale nebojím se říct, že jsem čekal víc, hlavně po slibném začátku. Nechejme stranou záporáka, jehož síla byla spíše imaginární, než skutečná, a soustřeďme se na hlavního hrdinu. Má on tohle zapotřebí? Nestačila by nějaká menší akcička a propracované charaktery? Chvílemi jsem opravdu nestíhal sledovat, co a proč se děje. Patos byl taky přehnaný, i když jde o Capitana Ameriku. Třeba jak padal dolů s letadlem, jen jsem čekal kdy řekne klišé ze seriálu Červený Trpaslík: "Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky". Prostě to nefunguje. 45% = 2/5 a souhlasim s uživatelem jefff

Američtí draci (1998)

Jediné, co stojí za zmínku, je snad jen ta syrovost. Rocková hudba a bum bum. 15% = 1/5

Dannyho parťáci 3 (2007)

Je to celé postavené na vodě. Ale pokud tohle překousnete a spolu s davem budete nenávidět Al Pacina (bůhvíproč), tak se budete moc dobře bavit. 60% = 3/5

Rybí legendy Jakuba Vágnera (2011) (seriál)

Klobouk dolů před tím, co tenhle člověk udělal. Moc dobře natočený dokument, který graduje a stále se je na co koukat. Bohužel je vidět, že se tvůrci museli nechat omezit produkcí a lidmi, kteří jim to celé povolili dát do televize. Doporučuji všem rybářům. Petrův zdar! 85% = 4/5

Výměna (2008)

Silný film o ženě, která nevzdala hledat syna. Osamocená ve změti lží a pochyb. Vynikající herecké výkony a silné téma, ke kterému musíte mít náladu. Běhal mi mráz po zádech, když jsem si uvědomil, co a jak snadno se může na tomhle světě stát. Výměna není důležitá jen jako film, ale je zásadní i svým tématem všeobecně: osamocené bezmocné ženy, vystavené nátlaku, kterému nemůže vzdorovat. SPOILER !!! Jen mi nebylo jasné, proč se při nalezení toho chlapce v závěru, nezeptali toho druhého kluka, který řekl o těch vraždách, jestli ty dva, co utekli, chytili nebo ne. To se ale asi už nedozvíme. 85% = 4/5