Brusíček

Brusíček

Luděk Zachar

okres Ústí nad Orlicí

• 26.12.2014  11:47
    Kdyby byly ryby (TV film) (2014)

Ani nevím, za co tu jednu hvězdu dávám, pohádce chyběla hlavně pohádková atmosféra, sice obsazení herců bylo dobré, nicméně nepředvedly nic, co by stálo za povšimnutí. Čekal jsem, že se už dost poučily z nepovedených vánočních premiér nových pohádek, ale zdá se, že nikoliv, teda ta Štědrovečerní byla povedená, tahle totálně zpackaná. 10%.

• 25.12.2014  01:27
    Princezna a písař (TV film) (2014)

No, jelikož jsem nečekal zázraky, na to jak upadly české pohádky Štědrého večera, konstatuji, že jsem velice příjemně překvapen. Pohádka obsahuje poměrně dost exteriérových záběrů, jednoduchý příběh s nádechem historického filmu a jasné rozložení dobra a zla. Trochu je mi líto Petra Nárožného který zde dostal roli opravdu blba na druhou... Stach z Austachu mě docela rozesmál i s tou svou uspávací palicí. Dalo se na to koukat, bylo to roztomilé s malým nádechem " Svěrákoviny". 72%.

• 20.12.2014  23:27

Bitva pěti armád měla být vrcholem Hobití trilogie s návazností na Společenstvo Prstenu. Mé pocity z filmu i celé trilogie vám nyní sdělím. Co mě zklamalo ještě před tím než jsem film viděl byla stopáž filmu, která snad tři čtvrtě roku před premiérou avizovala plných 205 minut a cca 14 dní před uvedením do kin se najednou objevil nový údaj o 144 minutách a to mi přišlo trochu jako velký skok na to jak jsem si třetího Hobita představoval, co všechno nám měl přinést, na co všechno měl navázat a kolika postavám se na všech dějových liniích věnovat, no budiž, řekl jsem si, asi to bude rychlejší, akčnější a o to větší zážitek. Děj se nijak nevymykal mým představám, akorát mi přišlo že se dost přeskakuje, divákům je to podané stylem domysli si sám, to byl zřejmě režisérův záměr, protože na různé seřazování vojsk všech pěti armád a všechno to okolo, co by nás chlapy právě více bavilo, já nevím strategie, plány boje atd... to tu je přeskočeno a servírováno jako jeden velký boj, který ovšem ohromí svoji velikostí srovnatelnou s Pánem Prstenů. Ze skřetů šel opravdu strach a přišly mi docela velcí na to, že to mají být skřeti. Jinak Bitva samotná je pojata grandiózně jako celek, avšak bez jakékoliv strategie, plánování apod...a co mě v ní nesedlo bylo, když přitáhla druhá armáda z Gundabadu, tak cca 15 orlů spolu s Meddědem ji "rozpráší" úplně sami, tak to bylo na mě moc. Jinak Bilbo byl opět tahounem příběhu a sehrál to mistrně. Domnívám se, že to co mi v této "kinoverzi" chybí, dostanu jako jeden velký bonus v rozšířeném sestřihu, na který se velmi těším. Chybí mi tam například obsazení Morie Balinem... Uvědomte si lidi, že tento díl to má ze všech prozatímních dílů Středozemě nejtěžší, jelikož uzavírá Trilogii a navazuje na jinou, která tu byla a to si všichni přiznejme první, stala se kultem žánru Fantasy a proto podle mě není možné ji srovnávat s Hobitem. Takže mé hodnocení abych uvedl číslo je 100%, s tím že přidávám, ale očekávám že obdržím to co mi chybí v rozšířené verzi. A nyní po shlédnutí rozšířené edice jsem velmi zklamán, jelikož pár sekvencí z boje, byť humorně laděných nezachrání absenci spousty příběhových návazností které prostě chybí, a to je opravdu škoda, spravedlivě bych měl ubrat alespoň jednu hvězdu a 20% dolů, ale neudělám to. A za celou Trilogii musím konstatovat, že bylo opravdu úžasné se do Středozemě po letech vrátit a hodnotím taktéž 100%. Velký dík Peteru Jacksonovi, že nám to umožnil, naposled?

• 7.12.2014  12:40

Tato naprosto úžasná pohádka vypráví o vztazích mezi rodiči a dětmi, o tom krásném období, které je jak pro rodiče i děti pouze na krátkou dobu, než dospějí, nenechme si ten čas nikým a ničím ukrást, je jedinečný a neopakovatelný. Zprvu jsem si myslel že je to další výborná pohádka od Tima Burtona, ale Henry Selick velmi překvapil, pohádka mě velice zaujala svoji myšlenkou, příběhem, skvělou animací a krásnou hudbou, jedním slovem paráda. 95%.

• 14.11.2014  22:08
    Interstellar (2014)

Rozhodně nečekejte oddychovku plnou vesmírných efektů pro pobavení. Mezihvězdný je filmem o hledání nového domova na zničené zemi, ale především je o síle lidskosti, a o rozhodnutích která nejdou vrátit zpět. Film nám přináší časové osy, šokuje i dojímá zároveň, vesmírné efekty provází burácející hudba, která svým podáním ohromí, jízda černou dírou cestou tam byla asi nejlepší vizuální scénou filmu. Ve filmu je dost nelogičností a nedotažených věcí á-la domysli si sám- a to je škoda, čekal jsem od Nolana více. Očekával jsem naprostou pecku, na kterou pudu do kina vícekrát, ale to určitě ne! Další projekce bude až doma. Celkově mě spíž oslovila citová stránka filmu, a to byl pravděpodobně i režisérův záměr, protože je to o různorodostech člověka a tím nám přináší obraz nás samých. Ale 80% si zaslouží.

• 12.11.2014  22:35

Tak nebývá obvyklé aby druhý díl byl o poznání lepší než díl první, ale tady je to skutečností. Efekty, zvuk, akce, "vedení" se přelévá z jedné strany na druhou, smekám, to se povedlo. 85%.

• 2.11.2014  00:57

Naprostá paráda, skvělý adrenalin ve formě železnice, přišlo mi to jako živý dokument katastrofické události. Denzel s Chrisem to sehrály bravurně, navíc podle skutečné události, 95%.

• 1.11.2014  22:14

komedie tipu 6ti herců opravdu nemám rád, a jako lákadlo se na ní podívat mě zlákal ten pán co tak krásně účinkuje v reklamě na "nejdražší půjčku" nicméně on se nám tady akorát nádherně pozvracel, což opravdu nebylo vtipné, co na to říct? Že mám pana Hřebejka v oblíbených hercích, kvůli pelíškům, a pupendu? Není to pane Hřebejk málo? Nevím jestli se v nich udržíte i nadále, a jestli budete nadále točit takovéto s****y, tak již vaši tvorbu hodlám opomíjet, všichni co jsme se na to teď koukaly máme shodný názor, ano byla to ztráta času, proč vůbec dávám jednu hvězdu, ani nevím. 10% za toho krásného Jelena, a za skvělý hit Michala Hrůzy k tomuto "filmu".

• 11.10.2014  23:33

Jedním slovem "Přeefektováno", nicméně na takové úrovni že jsem neusnul, ačkoliv soustavná demolice všeho a všude začíná být okoukaná a zřejmě proto je jí tu více než posledně... Osobně se mi ale tento díl líbil více než trojka a tudíž musím hodnocení trochu postrčit nahoru. 73%.

• 26.9.2014  12:14

Forma nemá chybu, ta je za pět, ale obsah ten mi přijde prosťoučký, nějací mimoňové co chtějí zabrat matičku zem, no to tady už bylo tolikrát, že Válka Světů mi přišla mnohem, mnohem lepší. Kdyby měl příběh větší hloubku tak to bude mistrné dílo... No, ale jelikož se chystám na druhou projekci tak ta forma na mě asi udělala dojem, zatím s odřenýma ušima čtyři. Zkoukl jsem to s dcerou ještě jednou a musím konstatovat že role je přímo ušitá na míru Tomu Cruisovi, tohle mu fakt jde. Ten neustálý restart byl fakt k pobavení, hned se mi vybavil film Na hromnice o den více... takže do sci-fi akčňáku i trocha humoru, no to není špatný, jen škoda že se těm "mimoňům" nedalo více prostoru, 80%.

• 11.8.2014  11:41
    Pompeje (2014)

Očekával jsem takový katastroficko-historický film bez "romantického" příběhu. Rozhodně jsem si nemyslel že se bude jednat o napodobování Gladiátora, nebo spíž jeho vykrádání... Abych byl objektivní tak za efekty 4*, za příběh 2*, a celkový dojem a hudbu 1*, takže celkem 45%.

• 25.7.2014  02:10
    Noe (2014)

Klasický příběh z Bible o Noemovi, kterých již bylo zfilmováno více verzí, tato patří k těm zdařilejším. I když žádná kterou jsem viděl nebyla podle přesného scénáře z Bible, vždy se něco vynechá nebo naopak přidá a výsledkem je tudíž nepřesně podaný příběh... v tomto případě s hvězdným hereckým obsazením, skvělými efekty a "Fantasy" vložkou Obrů, a neposledně na konci docela šíleným Noem, který se nám na konci pěkně stříská. Abych to celé uzavřel, tak za příběh palec dolů, za výpravu nahoru, a celkový dojem je tedy čistě průměrný. 60%.

• 28.4.2014  21:18

Tenhle film mě osobně ukazuje hned dva možné způsoby hodnocení. Při prvním bych musel být velmi kritický za spoustu technických nesrovnalostí ve filmu, na to o čem byl tak poměrně málo napětí, a i laciné efekty, to celé by vyvýšila poměrně dobrá hudba. - to bych ocenil tak 60%. Ale, při druhém mi to v určitém podobenství připomíná současný svět, o tom jak vlastně mrháme vlastním časem pro úplné kraviny, sobecky se věnujeme vlastním nicotným zájmům které v důsledku nemají smysl, a nakonec ten čas každý vyměřený přece máme, takže film nabízí člověku možnost přehodnotit své životní priority a najít pravý cíl života. Takže tato myšlenka je opravdu inspirující a celkově jelikož mě film tímto způsobem oslovil, hodnotím 80%.

• 10.4.2014  12:04
    47 róninů (2013)

Tomuto filmu se nedají upřít pěkné efekty, majestátní scenerie, skvělá hudba a dobré herecké obsazení. Ale velká škoda je že se film nedržel jen podle skutečného příběhu, místo toho tady máme tuhle fantasy podívanou. Ale za výkon Hirojukiho Sanady a Keanu Reevese, 77%.

• 1.4.2014  18:12
    Rozpaky kuchaře Svatopluka (TV seriál) (1984)

Na tehdejší dobu šlo o něco naprosto ojedinělého, o možnost volby a vyjádření názoru formou hlasování podle spotřeby el. energie. Pepa Dvořák se na tuto roli vysloveně hodil a i po letech se s manželkou s chutí na tento seriál nostalgickým pohledem podíváme. 80%.

• 22.3.2014  09:23
    Pekelná výzva (TV pořad) (2013)

Tohle je docela mazec, fakt se někdy směju až slzím jestli je to či ono možný. Viděl jsem asi 3 díly, a tohle je určitě zatím strop kam až jsou ochotný pro sledovanost zajít, 50%

• 22.3.2014  09:16
    Farmář hledá ženu (TV pořad) (2010)

No, lidi na co se to koukáte??? Umělý diktovaný děj, neexistující vztahy, snad jim to nebašťíte. S****A neskutečného kalibru 0%.

• 22.3.2014  09:05
    Prostřeno! (TV pořad) (2010)

Tato Kulinářská amatérská soutěž by mohla být skvělou kdyby vaření samotné hodnotil profesionál, a né samotní soutěžící jejichž hodnocení je zcela neobjektivní a vždy se najdou tak 2 s***ě které po celý týden všechny bodově skrouhnou a tudíž vyhrají. Jak jsem již zmínil pokud by hodnotil kuchařský znalec a tudíž by zmizelo taktizování, pomlouvání a jiné libůstky mnohým tak k srdci přirostlé mohlo by to být i za 80%, ale v této podobě nemohu jinak než 10%.

• 7.3.2014  10:33

Po druhém shlédnutí tohoto filmu musím hvězdičku přidat, je to opravdu kvalitní kousek a patří mezi špičku katastrofických filmů. Skvělá hudba, efekty a je to podle skutečné události hlavních postav. Krásný happy end, 85%.

• 6.3.2014  17:21
    O Schmidtovi (2002)

Poměrně dost nudný až nezáživný film který si hraje na komedii nám vypráví příběh muže který právě odchází do důchodu a krátce nato mu nečekaně zemře manželka... je to postupný rozklad jeho osobnosti a narůstající senilita v podání Jacka Nicholsona. Bez něj by film byl propadákem. Jako komedie mi to ani nepřišlo, spíž velice smutná realita. Film je podle mě vhodný pro nastávající penzisty. 55%.

• 3.3.2014  18:56
    Proti všem (1956)

Na tehdejší dobu to vlastně byl Československý velkofilm, s velkolepou výpravou a napětím. Myslím že dozrál čas k tomu aby se natočil remake tohoto filmu, abychom si také konečně uvědomily kdo jsme a že né vždy jsme bývaly národem který se vždy všem jen vzdal, ale dokázal i statečně vzdorovat a nenechal si nařizovat diktát. Nebylo by od věci aby se postupně natočila série novodobých Českých výpravných velkofilmů z mezníků dějin našeho národa, za které se nemusíme stydět, ale můžeme být na ně právem hrdi. 75%.

• 23.2.2014  17:02
    Babovřesky (2013)

Co na tohle říct, srovnat to lze s Kameňákem, ano, totální sr*čka a plýtvání filmového materiálu. 0%.

• 22.2.2014  23:24

Naprosto skvěle zfilmovaná rekonstrukce skutečné události, o únosu lodi Somálskými piráty, a následné vojenské operaci za osvobození rukojmí kapitána Philipse. Tom Hanks to sehrál opravdu bravurně, a celkově musím podotknout že filmu nechybělo potřebné napětí, akce a skvělá kamera. 82%.

• 13.2.2014  10:26

Útěk ze Sibiře je dramatem skupiny mužů na útěku ze Sibiřského gulagu, pro který se rozhodnou ze silné vůle přežít... Filmu chybělo napětí i potřebná dynamika, přesto musím konstatovat že díky Edu Harrisovi a především Jimu Sturgessovi v hlavní roli toto drama dostává potřebné kvality. Musím ještě vyzdvihnout kvalitní hudbu i kameru. Tento film snese srovnání s o poznání kvalitnějším snímkem Bílé Peklo, který má podobný námět i scénář. 65%.

• 8.1.2014  16:25
    AZ-kvíz (TV pořad) (1997)

Sleduju ho jen občas, nicméně v práci jsme v minulosti mívali diskuze á-la kontrolní otázka, a mnohdy jsem měl načerpáno právě odsud. 80%.

• 4.1.2014  20:17

Klony útočí jsou pro mě nejdobrodružnějším dílem celé ságy, a zároveň i dílem nejvíce romantickým. Z Anakina se nám krásně začíná rýsovat Darth Vader, Palpatin alias Darth Sidius pomalu začíná ovládat republiku a zajišťuje si pevnou pozici pro budoucí vládu... Viděno na Blu-ray. 90%.

• 25.12.2013  21:50
    Sněžný drak (TV film) (2013)

Po včerejším štědrovečerním odpadu je tohle obrat k lepšímu, příběh měl hlavu i patu, herecké výkony Petry Tenorové, Arnošta Goldflama a Martina Myšičky byly opravdu dobré, ostatní přední role byly špatné. Scenerie, letecké pohledy, efekty i závěrečný souboj draků, to bylo asi maximum co česká televize umí. Celkově bych řekl že to nebylo až zas tak špatné, nicméně pohádce chyběla ta pravá pohádková atmosféra minulých let, kterou tři dobří herci a efekty nenahradí. 50%.

• 24.12.2013  22:45
    Duch nad zlato (TV film) (2013)

Je to pořád stejné, doba temna českých pohádek stále trvá... ale za výkon Viktora Preisse o hvězdu výš. 20%.

• 23.12.2013  15:27

Na Šmakovu Dračí Poušť jsem se velmi těšil, a musím konstatovat že jsem nadšený. Víte, kritizovat je vždycky co, ne každému se dá zavděčit... Já osobně jsem byl vtažen do příběhu, hltal jsem každý moment a ty necelé tři hodiny mi neuvěřitelně utekly. Tenhle druhý díl je o poznání akčnější, rychlejší, akce střídá akci a nádherné scenerie Středozemě které jsou prostupovány tóny Howarda Shorea posouvají druhý díl Hobita ještě o kousek výš než první. Ty tam jsou dny kdy býval Bilbo nesmělým ustrašeným Hobitem, nyní je nebojácným, sebejistým a udatným bojovníkem, nad kterým už tak propastně nevyčnívá odvaha a hrdinství ani samotného Thorina Pavézy. Legolas je stejně rychlý a rozhodný, do příběhu zapadl dobře, Gandalf a jeho odhalení Saurona je impozantní... Byl to opravdu zážitek a na Bitvu pěti armád se již těším teď. Jelikož mě Středozem opět uchvátila, moje hodnocení je 100%.

• 13.12.2013  22:05

Tahle pohádka obsahuje vše co má pohádka mít, příběh podle knižní předlohy, překrásné scenerie, dobré herecké obsazení a s tím spojené skvělé herecké výkony, které posouvají tuhle pohádku mezi opravdové lahůdky, na které můžeme jen tímto způsobem vzpomínat jelikož se takhle kvalitní již dávno v naší zemi žel netočí. Já se ptám proč? Knižních předloh máme víc než dost - Erben, Němcová a spousta dalších, proč se musíme každý rok o vánocích koukat na takové k......y a stokrát omílané kvalitní české pohádky z minulých let známe již nazpaměť... Tahle mě překvapila hlavně tím že koprodukční "věci" většinou bývají slátaninou, ale tohle je výborně sladěné. Navíc jsem tuhle pohádku jako dítě četl a dodnes jsem neviděl její filmové zpracování. Hodnotím 90%.