Prokletý ostrov (2010)

Pro mě průměr, který podruhé vidět nemusím a je to škoda. Z traileru na mě dýchlo hodně silné napětí a vzbudilo jisté očekávání, ale pak samotný film byl slabý jak čajíček. Děj mě táhl do té doby než přišla DiCapriova první migréna. Pak už sem si říkala, tady něco nehraje a konce, kdy je všechno úplně jinak moc nemusím. Zaplácla to ta poslední věta, nad kterou sem chvilku popřemýšlela a nebýt jí, asi bych z kina odcházela dosti nasratá a zklamaná. Prokletý ostrov nesplnil mé očekávání. DiCaprio ovšem zaválel.

Avatar (2009)

Pro mě pohádková jízda s nezapomenutelným zážitkem a božským Samem Worthingtonem :) Ano, je tu pár nelogických a hluchých míst, pár přiblblých hlášek, které mohly být vypuštěny. Ano, i děj je jednoduchý a předvídatelný, ale o to víc sem si mohla užít to fenomenální zpracování, tu hru barev, tvarů a zvuků a všeho možného, co pro mě bylo novým a okouzlujícím.

Happy Feet (2006)

Animace pěkná, zpívání děsně otravné. Jednou bohatě stačilo.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Změna režiséra nebyla velkým plus tak, jak sem očekávala. Pokud Weitz nechal vypustit do světa to, co Kristen Stewart předváděla jako zlé noční můry, tak to o něčem svědčí. Musím uznat, že všeobecně v Novém měsíci už tolik nepřehrává jako ve Stmívání - přesto si nemyslím, že tudle ságu drží nad vodou její výkony. K neherci Lautnerovi se snad nemá ani cenu vyjadřovat. Trošku víc akce než v jedničce, honička s Victorií a závěrečná bitka docela překvapila. Stejně tak je opět ucházející i hudba. Z mého pohledu trošku škoda, upířinu mám ráda a příběh v základu není až tak špatný. Věřím, že by se z něj dalo vytěžit daleko víc a hlavně v přijatelnější formě.

Slimák (2006)

SOMETHING IS WRONG WITH ME :-O ho hóó, tak dobře už sem se dlouho nezasmála

Vzhůru do oblak (2009)

Plných pět "pecek" za hudbu a neskutečnou dávku emocí, kterou ve mě tento animák vyvolal. Děj lehce předvídatelný, dabing ucházející - jen s hlasy pejsanů se dalo určitě víc dělat -možná to byl záměr, originál jsem zatím ještě neslyšela, ale Liškova monotónost mi přijde zbytečná, bo věřím, že zrovna on by si s hlasem dost vyhrál. Z trailerů mi byla docela nesympatická vizáž skautíka Russela, ale nakonec se zalíbil. Musím podotknout, že i provedení v 3D - pro mě premiérové bylo velice sympatické a tak jsem si užila každé prasknutí balónku.

Odvlečen (2007)

Čekala jsem krapet víc akce, řadím spíše do průměru. Nicméně obsazení velice slušné...Meryl Streep jako vždy velice přesvědčivá,Witherspoon odvedla kus práce - jen prostě nemůžu dostat z hlavy tu otřesnou Pravou blondýnu, děsná zhoWadilost. Noo a Mr. Gyllenhaal, toho můžu. Za podívání to určitě stojí, ale asi to nebude film, ke kterému se budu vracet.