• Krátkometrážní

Vraždy v Midsomeru (1997) (seriál)

Jako mučící prostředek by u mě tento seriál určitě svůj účel našel, ale nerad nahodile hazarduji se svým zdravím, proto abych to úplně nepomluvil, dávám jednu hvězdu. PS: Protrpěl jsem několik (slovy šest) dílů a byl to hazard jak s mým, tak se zdravím mé televize. F.U.J.

Lovec trolů (2010)

Pro mě naprosto skvělý film, do puntíku splňující to co čekám od filmu - že fantazii se v něm meze nekladou a že mě stále dokáží hodně překvapit neb takúto trollí naháňačku som vskutku nečekal! :)

Jezero 2 (2007) (TV film)

Ale jo, zasmál jsem se párkrát pěkně od srdce. Dobrá komedie. Počkat, to měl být horor? Joo, to je vlastně taky vtip, i vy kujóni jedni, takhle si ze mě dělat prču. :))

Ong-bak (2003)

Né vážně, něco tak bezmozkového, tupého, ale neskutečně nadupaného dokážou natočit jen v Thajsku. Bavil jsem se a o to šlo ne :) PS: Taky vás při poslední bitce štvalo to vyměňování posledního záporáka s kaskadérem? Mě teda neskutečně, proč to kurvajs nehrál ten kaskadér, vždyť ten herec měl v popisu práce jenom se tvářit jak okurka bez láku a to ten kaskadér mohl mít na háku. Ale v souhrnu je mi to fakt fu(c)k.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Brad Bird ukázal, že na vypiplanou týmovou akci fakt má i s opravdovými (dá se to říct vůbec u Cruise) herci. Tahle série mi byla trnem v oku, protože jsem od ní již od prvního dílu čekal daleko daleko víc a daleko daleko charismatičtějšího pana Hunta. Tom prostě pro mě bude vždycky Maverick z Top Gunu a to už mu neodpářu. Jednička MI mě ještě neurazila, ale z dvojky jsem odešel v polovině z kina!! (to se mi stalo zatím jen jednou) a na trojku jsem raději ještě nekoukal. Čtyřka se mi líbila na první pohled díky obsazení Simona Pegga a Jeremeyho (jsemteďúplněvšude) Rennera. A vyplatilo se, tohle jsem očekával už od jedničky a jsem rád, že je tahle série zachráněna, akce je vypiplaná, technické vychytávky taky a dobře se na to kouká. Moc rád dávám za silnější čtyři!

Transformers 3 (2011)

Co dodat...už vím, jaktože stačí nablejskat hovno a lidi se můžou užrat..

Nutné k přežití (2006) (pořad)

Naprosto ultimátní šílenec, který než vyrazí z domu tak si s sebou vezme nůž a křesadlo, doma nechá pud sebezáchovy a chuťové buňky, a jde se s chutí zakousnout do první jedlý žáby, kterou potká. (mimochodem, to bych radši sežral jednoho člena štábu, než kousat žábě hlavu) :D Každopádně veškerej obdiv a uznání patří Bearu Gryllsovi za neskutečné ukázky přežití ve všech nemyslitelných a okrajově i myslitelných podmínkách.

AZ-kvíz (1997) (pořad)

Aneb soutěž, kde Vás po infarktové výhře v řádu několika sto až tisícikorun, pozná každá babka ve vlaku a budete pro ni národní hrdina. A to nedejbože když trefíte bonus a Aleš s neskrývaným nadšením zvolá na celé studio: Ale to je pěkné, vyhrál jste krásných 5500,- Kč a od příště (aby nás to nezruinovalo) začínáme opět na krásném pětitisícovém bonusu za kterým se sem nevyplatí ani jezdit :)

Prometheus (2012)

Skvěle atmosférické Sci-Fi s několika nezapomenutelnými a dechkradoucími scénami, tvářící se jako navoněná zdechlina a přeci mající něco jako poselství či počátek mýtu. K dokonalosti tomu (snad mohu říci zatím) chybí jen druhý díl, kde po zjištění opravdové pravdy, se Noomi neskutečně naštve, vypěstuje si svýho vlastního kyselinosiče (už ví jak na to) a rozsekaj spolu ty namodralý, věčně nerudný žokeje z vesmíru po celym tom jejich meziplanetárním závodišti. (Mimochodem, mě takhle vzbudit po takový době, tak bych asi taky dělal pěknej virvál a dal jim to pěkně sežrat ;)) Každopádně chci říct, že se nemůžu dočkat režisérské verze a zároveň dalšího dílu, protože takhle to přece neskončilo, že ne? ;)