Superman 2 (1980)

Velmi dobrý snímok aj po toľkých rokoch, hlavne čo sa týka príbehu. Efekty sú z dnešného pohľadu na smiech, ale vtedy museli byť na úrovni. A myslím, že rovnako dobrý ako jednička. Proste kultovka. Hodnotenie: 75%

Toulavý pes (1949)

Trochu naivný snímok, ktorý miestami dosť nudil. Akčné scény boli zvládnuté na rok vzniku velmi dobre, škoda, že neboli aj na charaketr filmu početnejšie. A tiež viac mi pážil herecký prejav Šimuru ako samotného Mifuneho. Hodnotenie: 60%

Samurai 3 (1956)

Lepšie ako druhý diel. Až do finálového boja to nie je vždy len vata. Okrem niektorých fakt zaujímavých scén tam človek nájde aj pár humorných, čo v predchádzajúcich dieloch nevidno a nie sú na škodu. Dej je tiež plynulejší ako v druhom dieli. Hodnotenie: 75%

Samurai 2 (1955)

Najslabšia časť z trilógie. Záverečná bitka je skvele urobená, ale až dovtedy je to skôr vata a taktiež dej filmu nie je velmi plynulý. Hodnotenie: 65%

Vlčí bouda (1986)

Skôr brakový film ako poctivá "filmařina" - hrozné chovanie postáv, skoronulová logika, po filmárskej stránke je to skôr podpriemer. Hodnotenie: 40%

Samurai (1954)

Spracovanie prevýšilo príbeh filmu, s ktorým som sa ťažko "stotožnoval". Mifune bol však ako vždy skvelý a už sa teším na dvojku. Takisto epická hudba použitá vo filme je podmanivá. Hodnotenie: 75%

Jezdec v čase (1982)

Námet má to určite zaujímavý, ale spracovanie je také lepšie televízne. Hlavný hrdina sa mi tam nehodil a trochu logiky vo filme (a všeliakých paradoxov) bolo dosť mimo. Záver to mohol vylepšiť, ale nestalo sa, je akoby useknutý. Hodnotenie: 60%

Chick, The (2009)

animácia nie je bohvieako sympatická, pár nápadov animák ale má, hudba je ok; len tá pointa...prečo oslepli? 65%

Dom na rázcestí (1959)

Réžia je ok, ale príbeh začína mať grády až v druhej tretine filmu. 55%