Exterminátor (1990)

Netradične bohaté herecké obsadenie na obyčajné akčné béčko (McDowell,Keach,Grier,Kilpatrick). Ale celé to zlyháva na logických nezmysloch, totálnych logických skratkách a podpriemerne spravených robotíkoch s 1 milónom magabitov pamäte. Bohužiaľ, samotný námet s gangami, školou a vojenskými robotmi je na výplach mozgu.

Barmská harfa (1956)

Atypický a svojim spôsobom originálny príbeh japonských vojakov v Indočíne po kapitulácii Japonska. Chválim verné pojatie a tiež to, že z nepriateľov nerobia žiadne nenávistné či vysmievačné monštrá. Možno ale pohnútky hrdinov Európanovi nič nehovoria a neustály spev vojakov ma mierne iritoval.

Cyber Tracker 2 (1995)

Druhý film sa nesie v podobnom duchu ako jednička, čiže klasické akčné 90-tkové béčko. Don Wilson proti kyborgovi, tentoraz majú ale obidvaja niečo spoločné - rovnakú tvár. Nekonenčné strieľačky a vybuchovačky pokračujú, až máte chuť tieto akčné sekvencie pretáčať dopredu. Zápletka je ale v poriadku a príbeh má spád.

Ninjo kami fusen (1937)

Sociálna dráma s príbehmi viacerých postáv, kde ani jeden z nich nedominuje. Jednotlivé postavy sa chovajú stupídne a nerealisticky. Filmu chýba zaujímavejší nosný príbeh, nestačí iba remeselné spracovanie. Aspoň stopáž je príjemná.

M.A.N.T.I.S. (1994) (TV film)

Pilot k seriálu síce nedopadol najhoršie, ale svoj 'Superhero' potenciál podobný iným komixovým scifíčkam nevyužil. Technika a tzv high-tech pôsobia kostrbato aj vzhľadom na rok. Černošský outfit tiež nemusí veľmi voňať, a ako píše Terva, smrdí to rasizmom. Bieli sú tu len v pozícii záporákov či nesympatických nadriadených. Dosť dobre nechápem, pre koho seriál natočili, pretože predpokladám, že černosi na podobné seriály asi nežerú. Opakujem, nevyužitý potenciál, základ dobrý, nadstavba už nie.

Pozdě k večeři (1991)

Zápletka zo zmrazením a neskorším oživením po xx rokoch je veľmi lákavá. Autori však potenciál vyplývajúci z námetu nevyužili a vytvorili pohodový, miestami až komediálny, snímok, ktorému niečo chýba. To niečo je hlavná pointa, ktorá neprichádza a je koniec filmu. Inak filmu nemožno uprieť ztvárnenosť postáv a tiež autenticitu citov.

Katastrofy (1999) (TV film)

Podpriemerný sci-fi triler, ktorý sa zaoberá lákavou tematikou cestavania časom. Televízne spracovanie je až príliš viditeľné - efekty, herci (aj keď pobiehajúca Bellová je kus), dialógy a rôzne logické i dejové skratky. Nepomáha ani hviezdny Sheen či solídna zápletka.

Krvavé pobřeží (2009)

Velkolepý historický epos s poriadnou stopážou, ktorý je plný špeciálnych efektov a rôznych výbuchov, ale aj veľmi patetický a málo autentický.

Voyage au bout du monde (1975)

Kus dokumentárnej histórie. Prvé podmorské filmovanie v okolí Antarktídy či výstup na obrovskú ľadovú kryhu a následne potápanie sa v jej dutinných jazerách stáli fakt zato.

Tvár v okne (1963)

Trochu ťažkopádny, miestami zbytočne ponurý poviedkový film známeho slovenského režiséra. Z troch poviedok by som najvyššie hodnotil ten prostredný - Obhajca, ktorý bol aj najkvalitejšie obsadený. V prvej poviedke zasa milo prekvapila mladučká Stražanová. Veľmi dobre nechápem, čo bolo cieľom autorov, keď českých hercov nechali raz hovoriť raz slovensky, inokedy prešli do češtiny a inokedy si tieto dve jazyky miešali dokonca v jednej vete. Tak buď jednu alebo druhú reč, ale v žiadnom prípade nie ich kombinácia.