Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Komedie
  • Sci-Fi
  • Animovaný

Poslední recenze (2 632)

plakát

Hotel Artemis (2018) 

Ani zajímavé a silné herecké obsazení a atraktivní prostředí, nepomohlo přeměnit jalový a primitivní scénář v něco víc, než sotva průměrnou zbytečnost. Pearce ovšem neobstál ani jako režisér, protože stylizované je to chatrně a o nějakých zvratech, atmosféře, nebo dramatických obloucích, si můžete nechat zdát. Artemis působí jako druhý díl trilogie...postavy se znají, mluví se o tom, co se stalo... to by nevadilo, ale ony současně zůstaly téměř všechny linie nedopovězeny. I když linie...spíš krátké úsečky, Protože sledujeme jednu noc v hotelu, kde se najednou poruší téměř všechna pravidla... . Jakou to má pointu? Vlastně žádnou, protože to rádoby moudro "ven je to vždycky horší", které vypustí jedna z postav, mi nějak nestačí. Jak se podařilo shromáždit tolik dobrých herců do něčeho, co už na papíře nemohlo fungovat a navíc pod taktovku někoho, kdo předtím žádný film nedělal, je mi záhadou. Pokud si něco zapamatuju, tak možná nečekaně babkoidní zjev Judie Foster, ale jinak asi vůbec nic. Nedoporučuju.

plakát

Amsterdam (2022) 

Když se mezi tuctovými scénáři, které většina herců odkýve hlavně pro peníze, objeví něco výjimečného v solidní režii, nepochybuji o tom, že kvalitní herci po něm skočí. A vypadá to, že scénář a možná i sám David O. Russell, byl pro mnohé herce velké lákadlo. Takové herecké obsazení v jednom filmu, se totiž jen tak nevidí. A všichni do jednoho byli skvělí i když hráli malé roličky. Když k tomu přičteme, že Russell je slušný režisér a Amsterdam je historický film s parádní výpravou, nezbývá už toho moc, co by se mohlo pokazit. Leda by to byl příběh pro mnohé nezajímavý a zdlouhavý. Takovou kritiku chápu, protože někomu herecký koncert a skvělé dialogy prostě nestačí. Já si to naopak užil velmi. Dokonce tak, že jsem pak zapátral, kolik z toho odpovídá pravdě. A světe div se, hned mi Amsterdam připadá zajímavější, protože jsem o tomto pokusu svrhnout Roosevelta a vytvořit v USA fašistickou organizaci, do dneška netušil. Takže když si k té parádní filmařině a hereckém koncertu přidám vcelku zajímavý příběh, nemám důvod šetřit hvězdami. Jediné, co mě trochu mrzí a co považuji za rušivé, je to klasické vlezdoprdelení členům AAS (Afroameričtí skuhralové). Ty neustálé žblechty o rasismu jsou mi protivné stejně, jako snaha kompenzovat to - v roce 1933 jistě nebylo běžné, aby byl černoch právník, běloška z vyšší společnosti chodila s černochem a bílý doktor s černoškou. Ale to jsou kosmetické...spíš principyprznící vady. On mi to vynahrazoval pohled na Margot...ta ženská je nádherná a je to nástupkyně superhvězd, jakými byla Angelina nebo Julia. Tentokrát netradičně jako bruneta...civěl jsem na ni jako osel na pampelišku. S klidným svědomím mohu tento film doporučit snad jen fajnšmekrům zabývajícím se americkou historií, nebo divákům, kteří ocení profesionálně natočený i zahraný film, přestože příběh občas vykazuje zaškobrtnutí v podobě nepříliš zajímavých momentů. 70%

plakát

M3GAN (2022) 

První půle je nijak zvlášť originální sci-fi, říznuté rodinným dramatem. I ti, kdo v žánru nakoukáno nemají, znají trable s UI z Terminátora nebo Matrixu, fandové sci-fi z Ex Machine, Ona, Upgrade nebo seriálů Westworld či Humans. A fajnšmekři znají i Lepší než my, Eva nebo třeba epizodu Rachel, Jack a Ashley Too z Black Mirror, která má s M3GAN leccos společného. Druhá půle, se v jeden pro mě problematický okamžik, přesune ze sci-fi drama do dramatu s hororovými prvky. Z nichž asi tři jsou velmi pěkné na efekt, ale ani ony nezakryjí, jak průměrný celý film je. Než aby tvůrci posouvali vztah mezi Gemmou a Cady, rozhodli se pro hororová klišé a la Chucky. A to přesto, že nebyli schopni věrohodně zdůvodnit, jak může 120cm velká panenka zalehnout a zlikvidovat velkého chlapa...proč by vůbec výrobek pro děti, měl mít takto smrtící výkon a schopnosti? Pokud se rozhodnete shlédnout výše uvedené kousky, dojde vám, že tvůrci nepřišli vůbec s ničím novým. Pořád stejná písnička o zdivočelé UI... . PS: Je otázka, jestli není pro většinu žen složité napsat dostatečně děsivý scénář, zvlášť když třeba dostanou od studia pokyn vejít se do PG13. Neznám opravdu kvalitní horor, který napsala žena....mužská mysl je temnotě blíž.

Poslední hodnocení (5 247)

Hotel Artemis (2018)

06.02.2023

Amsterdam (2022)

05.02.2023

M3GAN (2022)

04.02.2023

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

03.02.2023

Star Wars: Vadná várka - Kmen (2023) (epizoda) (S02E06)

01.02.2023

Posel špatných zpráv (2021)

29.01.2023

Útěk z New Yorku (1981)

27.01.2023

Ďáblova kořist (2022)

27.01.2023

Star Wars: Vadná várka - Pohřbení (2023) (epizoda) (S02E05)

25.01.2023

Reklama

Poslední deníček (22)